Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешка p0299 Skoda Octavia 2 RS


joropet

Recommended Posts

Привет на всички!

 

От около месец притежавам колата от заглавието. Преди около 2 седмици, след потегляне и форсиране на колата ми светна лампата с реотана. Колата загуби мощност. Спрях, загасих я и в последствие след стартиране всичко бе ОК. Нямам кабел за четене и VCDS, a един блутут адаптер и torque. Пуснах един скан и ми даде, че няма записана грешка. Реших, че нещо се е бъгнало и продължих. Всичко си работеше нормално, докато вчера, отново вещицата светна. Понеже бях подготвен, веднага закачих блутут скенера и ми даде pending fault p0299. След гасене на колата и запалване отново всичко е ок.

 

e7527c83324e9853.png

 

Поразтърсих се в нета и видях, че нещо по турбото или системите свързани с него не е наред. Може ли да ме насочите към някой сервиз в София, в който мога да реша проблема? В четвъртък пътувам към морето и не искам да изпадна в гадната ситуация отново. Благодаря на отзовалите се!

 

Поздрави,

Жоро

 

П.С. Идва ми в акъла и варианта, да закарам колата на уважавания колега @bega4kata, но се притеснявам да не замръкна по пътищата родни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото което ми излезе в Google като написах грешката: ЦЪК

 

 

Possible Causes

Hoses/Pipes incorrect connected, disconnected or leaking
Charger Pressure Control defective
Turbocharger faulty
Diverter Valve faulty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото което ми излезе в Google като написах грешката: ЦЪК

 

Дам, видях ги тези неща, но съм лаик. Не смея да пипам.

 

Върви ли нормално колата? Ето какво видях за тази грешка http://www.obd-codes.com/p0299

 

Имам чувството, че леко е мудна, докато развърти турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София - Трансексперт, Милен от Кр Поляна до Виетнамските общежития или Сервиз Никси! Което ти е най-удобно! Телефоните в белия списък ги има, успех!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Малко мудна докато развърти" ми звучи подобно на проблема с моята, а именно запекъл актуатор. От РеалТурбо ми взеха 120лв за актуатора и си го смених сам. Но, най-добре да минеш през сервиз да ти я погледнат. Така от разстояние си е чисто гадаене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма как с хвърляне на боб да стане. Ще отида да я погледнат в някои от гореописаните сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са вариантите, но не мисля , че е нещо голямо! Няма смисъл да се въртиме и да ти говориме хиляди неща! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравей колега, за прегледност на темата, дали реши проблема и ако да, какво се оказа :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, не съм писал, т.к. не предприех нищо. Грешката не се е появявала от тогава. В ЕТ ме посъветваха да не бързам.Ходих и при Самуил. Той каза, че турбината не надува достатъчно в ниските обороти. Най-вероятно ще се наложи профилактика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.