Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задна дясна врата не се заключва


Bladimir

Recommended Posts

Здравейте колеги, Днес съвсем случайно установих, че задната ми  дясна врата не се заключва, нито от бутона вътре в колата нито от ключа. ДА имате идея за причината???? Става въпрос за Октавиа 2. За сега не съм откачал акумулатора. Всички други са ОК. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другите врати заключват ли се нормално с дистанционното? ако не , вратите заключват ли се от предня дясна врата ? Аз преди време имах подобен проблем. От пасажерската врата се заключваха всички , нот от шофьорската не , включително и дистанционното не работеше и се оказа че пробела е скъсани кабели в снопа , който излиза от шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш VAG COM кабел я закачи да видиш дали нещо ще изкочи , иначе отвори вратата махни гумения маншон погледни и дали няма прекъсната жица. Това като най-лесно може да го провериш. Дано да се окаже кабелче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, ще го пробвам при първа възможност и ще ти пиша какъв е резултата. А да знаеш дали има някаква ръчна блокирожка за да я заключа отвътре ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа,по-скоро не. :/ Трябва да има Бейби лок,но той е вратата да  не може да се отвара от вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрия вариант е да е кабел, ама вероятно е микроключе.... Има писано много из форума по въпроса, при мен това се оказа.

 

Иначе за заключването насила - имаше някаква хватка на самата брава се въртеше нещо с отверка. Веднъж ми го показаха, ама беше отдавна. Знам, че не се виждаше с просто око като детската ключалка, а беше нещо скрито, ключарите го знаят. Обаче малко ме притеснява факта ако го заключиш така и ти блокира и отключването, какво ще правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А да знаеш дали има някаква ръчна блокирожка за да я заключа отвътре ????

 

post-7744-0-38505400-1437387321_thumb.jpg

 

 

Там където е ограденото има тапичка която се маха и с ключа като завъртиш правиш така, че вратата може да се отваря само от вътре.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съветите, за съжаление ще мога да ги пробвам след около 2 седмици. Наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Колега решили си проблема с дясна врата че и аз го имам този проблем като за хладне е и несе заключва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на 100% проблема е в самата брава. Аз имах този проблем но със задна лява. Купих и смених цялата брава и няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Здравко написа:

Колеги на 100% проблема е в самата брава. Аз имах този проблем но със задна лява. Купих и смених цялата брава и няма проблем.

Ок благодаря а ако пробвам да запоя споиките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото аз знам бравата е капсулована и мисля че не подлежи на ремонт. Но ако искаш пробвай,и според мен проблема не е в кабела а самия механизъм се скапва.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.01.2021 г. at 21:17, Здравко написа:

Колеги на 100% проблема е в самата брава. Аз имах този проблем но със задна лява. Купих и смених цялата брава и няма проблем.

Ок можели дами кажеш редът на разглобяване Октавия 2 2005г комби задава разглобя и сложа нова

Редактирано от vladko1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично я закарах на майстор. Сваля се кората на вратата но много внимателно че след като отстраниш всички винтове и болтове остават самите щипки,който са адски чупливи. Ако ти я ремонтираш задължително си вземи резервни. След като отстраниш кората има една метална кора която е нитована за целта махаш нитовете с флекс или нещо друго. След това ти ще разбереш как става по нататък. Аз си взимах брава нова от аvto.bim почти година вече нямам ядове само малко по-късно заключва от другите. Пазя и старата ако нещо пуши ще се разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Само да допълня Здравко - попнитовете се махат най лесно с разпробиване. После при слагането на металната кора аз използвах нит-гайки М5 и болт М5. Нит гайките пасват идеално във фабричните отвори и сглобката става вече разглобяема и ремонтопригодна за в бъдеще. Не се занимавай да разглобяваш бравата, нова китайска е на цена от 50 -80лв зависи от къде я вземеш. Поръчай си нови щифтове за стъклото щото със старите ще изхабиш много нерви пет пъти свалях металната кора докато го наглася https://skoda-chasti.shop/index.php?route=product/product&path=60_100_101&product_id=3183.

 

http://skoda-ural.ru/repair/zamena-zamka-zadnei-dveri-na-octavia-fl

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.