Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предупреждение за наближаваща смяна на нещо от дисплея Октавия 2


mi6oka

Recommended Posts

От няколко дена при всяко палене на колата ми пипка нещо. Забелязах че преди седмица две при подаване на контакт излизаше едни часовниче в дясно на дисплея и изписваше число, май първо беше 9. Сега изписва 1 и пипка преди запалване всеки път. Отделно след това ми изписва с ключ 5000 което мисля е дето ми остава до смяна на маслото, ама първото се чудя за кво може да дава сигнал. Дисплея е малкия, а колата е Октавия 2 помпа дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със ключето е "Сервиз" и по точно Сервизен Интервал

Трябва да отидеш някъде в някой сервиз да ти го нулират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да си го зануля ама не искам, то пише 5000 демек след 5000 сигурно ще писка,ама другото с едно часовниче трябда да видя какво е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показвал ти е дните, които ти остават до минаване на 1 год - т.е. време за посещение за сервизна инспекция. Тъй като сервиза е на 1 год. или 15/30 к км, явно си навъртял 1 год. но си още 5000 км под максималните за сервиз. Сервизния интервал е за което настъпи първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, мерси значи може би е така, сигурно е отброявало дните сега вече го няма часовничето. Ще трябва да го за зануля. Аз мислех да го занулявам след 5 хил км щото тъкмо пасваше за следващата смяна на масло, ама няма да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти пречи да караш така още 5000км, нищо негативно няма да стане. Това е направено само да те подсеща, не ти лимитира нищо. Другият вариант е да смениш маслото, ако не е сменяно година време, и да нулираш тогава. След нулиране започва да брои година и 15 000км.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не маслото го смених при покупката на колата, като беше на 8 хил км и затова се получи така че сега ми пипка за смяна а не съм . Сега съм на 4 хил и след 4-5 хил искам пак да го сменя и си викам тъкмо ще пасне ама почна да пипка.

Редактирано от mi6oka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Ако искаш го нулирай и сега, пък като го смениш го нулирай наново и си готов.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.