Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Андроид за начинаещи.


The Best Forman

Recommended Posts

Аз принципно бих хвърлил едно оче и на разни настройки и програмки за оптимизиране на живота на батерията - понякога те "убиват" процеси, които са необходими, за да работят уведомленията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    34

  • b3lq7a

    26

  • Izolini

    25

  • Mishelle

    18

Най-много писали в темата

В xiaomi това е решено много елегантно - идва с вграден software, който предлага тези настройки :)

Иначе, на всичко инсталирано допълнително с тази цел лично аз гледам като на залъгалка.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, програмата която убива процесите действа много интелигентно.

Кажете читава програма за мултифункционално дистанционно, че вградената е супер орязана от към марки уреди. Тази на LG беше страшно богата, смятайте щом имаше сателитните приемници на Булсатком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам SURE

Дръпнах го, супер! Благодаря много!

 

Току-що си прехвърлих няколко flac албума на телефон, компютъра ми предположи, че нямало да може да ги възпроизвежда, обаче Mi Max има flac плеър и всичко върви.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След кански мъки успях да махна всички рестрикции и сега Viber и Hangouts най-после работят без проблем.

На Xiaomi има ли някакъв начин за автоматично влизане в тих режим според събитията от календара? Някой ползва ли такава външна програма без странични ефекти, защото аз пробвах две и двете вкарват телефона в тих режим когато си поискат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкажи какво направи на Вибер, моля те, Ицо. Нещо последно време(след последния ъпдейт) ми се случва да забавя, а уж всичко съм настроил. За това с календара, не мога да ти кажа... Моя нон стоп е пуснат. Има една опция, която знам е нощно времв да спира или ограничава до избрани номера само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След кански мъки успях да махна всички рестрикции и сега Viber и Hangouts най-после работят без проблем.

На Xiaomi има ли някакъв начин за автоматично влизане в тих режим според събитията от календара? Някой ползва ли такава външна програма без странични ефекти, защото аз пробвах две и двете вкарват телефона в тих режим когато си поискат.

Ице, не знам да има някакво стандартно за Xiaomi приложение, което да активира/деактивира звуковите настройки според ivents от календара. Преди време обаче бях ползвал smart volume control (платената версия), което е доста гъвкаво за управление/автоматизиране и настройки на звука. Някои от настройките му са малко tricky, но пък е доста гъвкаво наистина. Мисля, че ще свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коста, и аз съм с него, но ми правеше разни мизерии, може да съм омотал нещо по настройките. Ще пробвам пак.

Иво, няма как да ти обясня какво правих, просто рових навсякъде. В неделя ако дойдеш на НИМ ти давам моя телефон да го разцъкаш, а аз ще хвана твоя да му махна рестрикциите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коста, и аз съм с него, но ми правеше разни мизерии, може да съм омотал нещо по настройките. Ще пробвам пак.

Иво, няма как да ти обясня какво правих, просто рових навсякъде. В неделя ако дойдеш на НИМ ти давам моя телефон да го разцъкаш, а аз ще хвана твоя да му махна рестрикциите.

Ако не пътувам съм там, Ице. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, не знам да има някакво стандартно за Xiaomi приложение, което да активира/деактивира звуковите настройки според ivents от календара. Преди време обаче бях ползвал smart volume control (платената версия), което е доста гъвкаво за управление/автоматизиране и настройки на звука. Някои от настройките му са малко tricky, но пък е доста гъвкаво наистина. Мисля, че ще свърши работа.

Пак се пробвах и не мога да се оправя с настройките. Като се видим ще се наложи да помагаш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се пробвах и не мога да се оправя с настройките. Като се видим ще се наложи да помагаш.

Нямаш грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Нещо ме човърка напоследък да си оптимизирам телефона. Направи ми впечатление , че последните ъпдейти на Хрома и UC браузъра оставят разни тъпи тулове да човъркат из интернет (уж за пестене на трафик) , но от това не само , че ми се повишило двойно потреблението , ами и батерията я смуче. Хванах и една глупост на една навигационна програма и много бързо я деинсталирах , но с браузърите не става и се чудя ако го върна до фабрични настройки ще се върне ли оригиналния софтуер (от последния ъпдейт на фърмуера) или ще си останат ъпдейте на браузърите , само ще се изчистят кешове и други дреболии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако върнеш до фабрични настройки и ги няма стандартно в ROM-а тези приложения (браузъри), би трябвало да ги разкара. Мисля си обаче че ако са стандартни за дистрибуцията, че ще ги върне без ъпдейтите им. Все пак можеш да прочетеш в инфото за ROM-а дали ги има, и ако ги има с какви версии са включени. Тази информация би трябвало да е налична.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата вървят стандартно с рома и се опасявам , че просто ще забърше кешове , бисквити , кексове и простотии и ще остави всичко както е сега т.е. само ще се занимавам да инсталирам после глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше програма root unistaller (по спомен), с нея може да се деинсталират и системни и предварително заложени приложения в рома. Щом ползвате кастъм ром се предполага, че сте и руутнати. За не руутнати устройства мисля, че не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е руутван телефона , просто след ъпдейта на на двата браузъра през гугъл плей магазина (отделно от ъпдейта на системата) започнаха да седят три сървиса на UC браузъра и един на Гугъл Хрома .

За голяма моя радост след деинсталацията на HERE навигацията започна да си пази батерията ... пак след последния и ъпдейт започна да седи някакъв сървиз , който изсмукваше по 40% батерия за два часа и ако забравя да го спра трябваше да зареждам телефона по 3-4 пъти на ден . Та за това ми се ще и тези сървиси да спрат да седят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като направиш hard reset би трябвало всичко, което идва с ром-а, да се върне до първоначалната си версия. След ресета влез в настройките на google play и му забрани да актуализира автоматично приложенията. Можеш да му забраниш и да те известява за нови налични актуализации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.