Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Андроид за начинаещи.


The Best Forman

Recommended Posts

Консумацията намалява с 6цата. Поне при мен със Самсунг Галакси с5.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    34

  • b3lq7a

    26

  • Izolini

    25

  • Mishelle

    18

Най-много писали в темата

Консумацията намалява с 6цата. Поне при мен със Самсунг Галакси с5.

 

С кой ROM?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LG G3 с оригинален ром на база:

KitKat: добра батерия;

Lollipop: по-добра батерия;

Marshmallow: още по-добра батерия

 

Личното ми мнение е, че ако човек ползва пълнофункционално смартфона си (локация, мрежа, игри, чат и т.н.) няма начин всяка вечер телефона да не е на зарядното. Без значение дали е на 30,40,50%. С оглед на това отдавна не ползвам оригиналния ром, а съм с custum (в момента Durty Unicorns). Гоня плавна работа и функционалност, батерията не ме вълнува толкова.

 

Ице, вие от отбора на HTC сте забравени от Android и оператор бре. Marshmallow за G3 беше достъпен преди повече от 8 месеца :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не греша за моя G3 D855 marshmallow все още не е достъпен.Незнам вие за Бг ли говорите или заСАЩ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshmallow за G3 беше достъпен преди повече от 8 месеца :P

 

Абсолютно не е вярно това! Marshmallow за G3 (D855) в БГ излезе на 22.03.2016 късно вечерта срещу 23.03. - по времето когато вече почти всички други брандове бяха с 6.0 - например Сони.

 

Иначе не съм забелязал особена разлика в живота на батерията между KitKat, Lollipop и Marshmallow, обаче откакто пуснаха 4G-то Ментелци, батерията я яде с едно 50% по-бързо (като не ползвам телефона повече от преди)

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, вие от отбора на HTC сте забравени от Android и оператор бре. Marshmallow за G3 беше достъпен преди повече от 8 месеца :P

 

 

Абсолютно не е вярно това! Marshmallow за G3 (D855) в БГ излезе на 22.03.2016 късно вечерта срещу 23.03. - по времето когато вече почти всички други брандове бяха с 6.0 - например Сони.

 

Иначе не съм забелязал особена разлика в живота на батерията между KitKat, Lollipop и Marshmallow, обаче откакто пуснаха 4G-то Ментелци, батерията я яде с едно 50% по-бързо (като не ползвам телефона повече от преди)

В грешка си, Явка. Никъде не съм писал "Marshmallow от оператора" или "Marshmallow в БГ". Обърни внимание, че в поста ми седи "Marshmallow за G3". Към Ицо се обръщам с майтапа андроид И оператора, което са две отделни неща. А сега отвори българския андроид форум или ако ти е по-удобно темата в XDA и виж от коя дата е достъпен Marshmallow за D855 версията на G3. Може и да не са точно 8 месеца, пиша по спомен, но със сигурност е около половин година. ;)

 

За разликата в разхода на батерията между трите версии на андроид вече писах - при мен с всяка следваща версия, при идентично ползване на телефона, се увеличаваше времето на екрана преди да изтощя батерията. Но пък при теб може да е друго, знам ли. За 4G и стоков ром нямам наблюдения. Сток отдавна не ползвам и скоро не мисля да слагам. С този, с който съм в момента няма разлика на какво съм (3g или 4g). Не съм много в час, но теоритично би следвало на 4g разхода да е по-нискък, защото предвид по-високата скорост би следвало всички синхронизации и локации да се извършват за по-кратко време, съответно процесора да "спи" по-дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък, да ви кажа една "тайна" за батерията... Аз съм със Samsung Note 3 N9005 LTE - имам го от 2 години и 5 месеца към днешна дата...

 

Първата батерия почна да държи точно по 8 часа - откачам го от зарядното, след 5 минути 10% ги няма вече.

 

Купих си батерия от китайско за 20 лева (не дойде във времето, в което трябваше да дойде, даже я бях отписал, като "не пратена" - върнаха ми парите /чаках 20 дни и мрънках в пейпол/ - след 55 дни изненадващо дойде батерийката /страшен гювеч/).

 

Ноута си беше със стоковия андроид 4.3.3, с който си дойде, защото на мен ми трябва сигурна и работеща система по всяко време, да знам, че мога да разчитам (супер стабилна и нито един път не е забила, или забавила работата тази версийка на андроида /за мен най-добрата до сега/... по-хубаво и стабилно от стоковото с което идва устройството - почти никое не е било досега, дори и ъпдейтите, уж към по-добро)! Руутнах го още първия ден, в който го взех, защото ми трябва руутнат, и затова си прецаках възможностите за ъпдейт през оператора, но не ми пука(ше) изобщо.

 

Преди две седмици ми дойде батерията, която видимо си личеше, че не е оригинална (има си как да се познае), но мнооого прилича на такава. Визуалната разлика със старата 2.5 годишна батерия е, че новата е свръх плоска, докато старата се беше издула доста (ясно е защо, а и fast charge-а я скапва достатъчно бързо).

 

С новата батерия на 4.3.3 държеше около 2 дена без зареждане и с нормално използване, както преди. Откачам го от зарядното и след 2 часа около 1% е паднала в стендбай режим и най-много 1-2 бързи разговора да съм провел.

 

Преди 2 дни си рефлашнах телефона към 5.0 андроид /официален/, защото ми трябва 5-ца, като си запазих 4.3.3 на един имидж и мога да си го върна по абсолютно всяко време, без никакви проблеми... и впечатленията са ми, че дизайна е по-добър, различен и приятен, но работата на някои неща се е влошила доста :)

 

Пробвах и най-различни къстъм портове на 5.0.1/2, 5.1.1, 6.0.1 и т.н. -  абсолютно всеки си има дебели кусури, като най-много пишат "не всичко работи коректно", а и това, че не са за Note серията ме вбесява максимално, защото имам S-Pen, който прави страхотни неща, а софтуера за него го няма - направо се осакатява идеята му... :)

 

С Андроид 5.0, за два дена - батерията пада като старата :) в 10ч днес съм го изключил от зарядното, играх си малко на 4G-то /тестове и т.н., вчера си взех сим картата и ми е още прясно/, wi-fi, 3-4 разговора по 10-тина минути и батерията е на 69% към момента... още не съм го оптимизирал качествено, но и това ще стане близките дни :) Прогнозирам около 10% повече живот на батерията, но след като го оптимизирам, както си трябва (спиране на голям набор от приложения, различно ядро, куп други неща - за момента си е напълно стоков 5.0, като е руутнат само).

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, вие от отбора на HTC сте забравени от Android и оператор бре. Marshmallow за G3 беше достъпен преди повече от 8 месеца :P

Абсолютно не е вярно това! Marshmallow за G3 (D855) в БГ излезе на 22.03.2016 късно вечерта срещу 23.03. - по времето когато вече почти всички други брандове бяха с 6.0 - например Сони.

 

 

Отбора на НТС явно не е чак толкова забравен, защото бюджетното 820 вече е с 6.0 А явно отбора на LG е тотално з@ебан, при това явно от оператора. Не знам Явката на кой оператор е получил 6.0 за G3, но моя на шменТел още си седи на 5.0 и ми вика "няма по-нов софтуер за вашето устройство".

Обаче като функции и двата апарата бяха много по-богати на 4.4, от колкото на която и да е от новите версии. На края ще взема да си поискам един ВайФон от новия оператор през август и да стана сектант и аз.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На С5 се чудя какъв да сложа, че има толкова много ... Скоро би трябвало да има и официален ъпдейт до ММ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Уеново сигурно ще излеле като свършат близалките и пуснат захарен памук , ама той и така си работи по 3-4 дена :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не знам Явката на кой оператор е получил 6.0 за G3, но моя на шменТел още си седи на 5.0 и ми вика "няма по-нов софтуер за вашето устройство".

 

Пак на Ментел, така де, Боб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всеки телефон може да се ъпдейтва до последна версия. И сега се продават смартфони с предишната версия, без ъпдейт към новата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам Явката на кой оператор е получил 6.0 за G3, но моя на шменТел още си седи на 5.0 и ми вика "няма по-нов софтуер за вашето устройство".

На края ще взема да си поискам един ВайФон от новия оператор през август и да стана сектант и аз.

Твоето G3 много опърничаво бре :)

За ябълката - това ще е най-доброто решение за теб. Убеден съм, че няма да сбъркаш с нея. Изчакай да излезе новата и я грабвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен доколкото ми е известно връзка между оператора и конкретния ъпдейт на версията андроид не съществува.Виж обаче, от телефон до телефон от един и същ модел разлика има т.е. два различни телефона от един модел може да получат ъпдейта по различно време.Затова може би и моя D855 още си е с 5.01 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен доколкото ми е известно връзка между оператора и конкретния ъпдейт на версията андроид не съществува........

 

Samsung пуска отделен ъпдейт на версията за Андроид за всеки оператор, в т.ч. за БГ. 

За останалите не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли че ако не поставям сим карта в устройството а ползвам иптернет няма да получа ъпдейта. :wacko_1: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай. Тая няма как да стане ;) Аз съм си купил телефона без обвързване с оператора. С други думи мога да съм на който си искам от трите. Да не говорим, че има телефони с два SIM-а. Тогава какво правим? Единственото което бих се съгласил е, че при заключен към оператор телефон можеш да ъпдейтнеш само през него. Но и това ми е съмнително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 alcatel pop c9.Устройството зверски се експлоатира вече  в продължение на година и половина от щерката,но последната седмица два пъти забива.Черен екран и никаква реакция на бутона за включване.Налага се да му свалям батерията за да заработи отново.Някой може ли да ми каже на какво се дължи това,че с тез андроиди съм абсолютно невеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често, ако е с оригинален ром, това идва от:

-бъг в някое инсталирано приложение

-хардуерен проблем

-прегряване в резултат на едното или двете горни

 

Пробвай да му направиш хард ресет. В повечето случаи помага, особено, ако често се качват всякакви приложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 alcatel pop c9.Устройството зверски се експлоатира вече  в продължение на година и половина от щерката,но последната седмица два пъти забива.Черен екран и никаква реакция на бутона за включване.Налага се да му свалям батерията за да заработи отново.Някой може ли да ми каже на какво се дължи това,че с тез андроиди съм абсолютно невеж.

Според мен паметта не достига и едната и другата.Така става при инсталиране на голям брой игри /приложения а самото устройство просто няма ресурс да се справи.Чистиш и продължаваш поне аз така правя докато го задръстят наново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай. Тая няма как да стане ;) Аз съм си купил телефона без обвързване с оператора. С други думи мога да съм на който си искам от трите. Да не говорим, че има телефони с два SIM-а. Тогава какво правим? Единственото което бих се съгласил е, че при заключен към оператор телефон можеш да ъпдейтнеш само през него. Но и това ми е съмнително. 

 

Конкретно за Самсунг няма значение имаш ли договор или не - софтуерът излязъл от Самсунг си има определен код, който го идентифицира като такъв за съотв. оператор или поне държава. Затова и ъпдейтите се бавят много - първо Гугъл пускат основата, после Самсунг си правят промените и накрая допълнително ако има изисквания от различните оператори. Обикновено най-големите пазари са с предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За държавата мога и да се съглася. Ама за оператора няма начин. Първо не си правя ъпдейтите през 3G/4G, а през WiFi. Второ апарата ми е закупен, както вече писах де, без договор и не съм обвързан с никой. Т.е. мога и без SIM карта да съм. Като дойде ъпдейт идва. Трето, като пътувам как точно ще разберат аз с телефон за България ли съм или с телефон в Гърция? Или да прескачам периодично до съседни държавици да проверявам дали телефона ми няма ъпдейт? Няма логика в това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, нямало логика ... всеки ром направен от Самсунг има т. нар. CSC. Въпросният код е специфичен за всеки доставчик, респ. държава. Той определя кога телефонът ще получи официален ъпдейт, било то ОТА (чрез мобилен интернет или през WiFi) или чрез Kies. Както казах, обикновено се пускат ъпдейти първо за големите пазари, където знаят, че са продали най-много бройки от даден модел, напр. XEU за UK. Много хора си променяха CSC, за да могат да получат ъпдейт през Kies, защото нямаше ОТА и това беше единственият официален начин за ъпдейт. Други директно сваляха новата версия и си я флашваха сами.

 

За да провериш CSC на твоя апарат/ROM ти препоръчвам да си свалиш Samsung Phone Info от Google Play Store и ще го откриеш на втора страница. Ето и списък на CSC от един от най-достоверните източници: http://forum.xda-developers.com/wiki/Csc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, има някакво значение... не съм го ровил, да разпакетирам един ром (манг0), но може да го пробваш, то е нормален ext4 img файл (трябва да се различава най-малко system партишъна). Аз като си играх "да си го сложа сам" 5.0 - пробвах първо BGL версията - която е с 2ри билд, което е ясно защо - направили са я след другите ;) и не работеше коректно... гърмеше /всички видове wipe съм ги направил по два пъти с TWRP или CWM/. Всичко тръгна само с "жижацом"-ския VVT... има GBL и MTL билдове, които предполагам, че ще имат по-различни приложения само, като например VIVA Aps за "жижацом"... 

 

Предполагам, че и по билд.проп ще има някоя разлика минимална, но в общи линии разликите са в приложенията и някоя настройка за оператор... :) Пак казвам...трябва да хвана и да го diff-на и ще му хванем спатийките, но факт е, че BGL /общ за България/ не бачкаше коректно... нищо по-различно не съм направил, пък VVT-то се пука от скорост и стабилност.

 

Единствено има един проблем за моя ноут, който гледам, че го имат и доста други хора - при опит да отворя Settings -> General -> Accounts -> Google акаунта /където се настройва кое да се синхронизира/ ми крашва Settings.apk-то... Дебъгвах го, не може да си създаде активититата, които му трябват, а по нета хората пишат, че имало някакъв проблем със 9.0.83 google play services и android 5.0 и в частност с хардуера на N9005 LTE - при нормалния N9005 си бачка и при другите N900x си бачка... Много криво - страшно много ме дразни, като го знам, че не работи - иначе там не влизам никога, нали... и няма да ми трябва да го отворя, докато телефона е жив, но ме дразни много, че не бачка и скоро ще го разпоря пак... :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.