Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Андроид за начинаещи.


The Best Forman

Recommended Posts

В общи линии за таз моита пръчка има само един източник , но след последните корекции мисля да не го пипам докато не извадят някъде свясна петица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 217
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    34

  • b3lq7a

    26

  • Izolini

    25

  • Mishelle

    18

Най-много писали в темата

Има ли някакво безплатно приложение с което мога да направя бекъп на контакти, снимки и т.н. от един андроидски телефон на pc и след това да ги ресторна на друг андроидски телефон от pc (двата телефона са от различни производители)? Не искам да го правя през Google синхронизация. Гледах в youtube едно приложение, което позволява директно през WiFi такъв трансфер, но е платено, а и има коментари, че не работи както трябва във всички случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Тitanium backup pro. Не е безплатен, но във 4pda(dot)ru го има кракнат. За да се извърши желаната процедура е нужнo и двата телефона да са root-нати и да имат приложението инсталирано. Прави се пълен бекъп на телeфон A, от него се копира на PC папка "TitaniumBackup", после същата се премества от PC на телефон Б. Накрая остава да се възстановят желаните приложения, като опциите са две. Да се възстанови само приложението или приложението и data-та към него. Например, ако някоя игра се възстанови по втория метод, то ще й се запази прогреса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакво безплатно приложение с което мога да направя бекъп на контакти, снимки и т.н. от един андроидски телефон на pc и след това да ги ресторна на друг андроидски телефон от pc (двата телефона са от различни производители)? Не искам да го правя през Google синхронизация. Гледах в youtube едно приложение, което позволява директно през WiFi такъв трансфер, но е платено, а и има коментари, че не работи както трябва във всички случаи.

Аз ползвам MyPhoneExplorer. Опитай го. Поддържа доста сериозен набор от телефони и могат да се прехвърлят/backup-ват и SMS-и освен изброените от теб неща. Има и други полезни възможности, но ти сам ще ги откриеш ако решиш. ;) Свързването на телефона може да стане чрез кабел, bluetooth или WiFi.

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги. При първа възможност ще ги разгледам и тези приложения. Вчера ми трябваше спешно някакво тулче и ползвах SYNCit HD на Lenovo. Тази версия позволява сваляне на контакти, смс и история на повикванията върху карта - другата версия, която е без HD искаше да си правя акаунт и да качвам в облака на Lenovo. Пробвах от Lenovo на Lenovo и от Samsung на Lenovo. И в двата случая се прехвърлиха само контактите. :) Пак е нещо. Аз лично не ползвам умен телефон и много не съм в час, но двама колеги си купиха нови телефони Lenovo и ме помолиха да им прехвърля контактите и снимките от старите. :) Снимките просто ги копирах по стандартния начин с USB кабел от стария телефон на компютъра и после в новия телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Момци , дайте акъл ... смених старото Леново с по-ново и с Андроид 5.1.. , но след системните ъпдейти хайванчето при звънене седи на черен екран . Открих , че като оставя регистъра на обаждане включен ми показва кой ме търси , но изключен ли е се възползвам от сензора за допир и автоматичено вдигане.

Как се оправя тая шит без да се връща към фабрични настройки ... не за друго , ама съм толкова схванат , че не мога да си оправя контактите без тефтер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало, да имаш гугъл акаунт, на който да му зададеш, да синхронизира контактите. Ако това е направено, няма да имаш проблем, да възстановиш от него. Влез и провери в gmail, секция contacts, дали всичко е там (телефонните номера) и му дай едни фабрични. Ако можеш да го направиш през рекавъри, ще е най добре - там зачисти и кеша. Не знам дали при твоя телефон има някаква специфика, но би трябвало да стане по следния начин:

 

Hold down the Volume Up + Volume Down+ Power simultaneously for a couple of seconds. You can release held keys when you see a Lenovo Logo. The Recovery Mode menu should appear on your screen. Press Volume Down to choose "wipe data/factory reset", and then push the Power button to confirm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има синхронизация с гугъл , но след неколкократни опити нометата от 170 станаха над 600 (интелигентно ги обединяват) и за това хванах тефтера ... повече ме интересува коя услуга отговаря при 5.1 за паленето на екрана при позвъняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена и аз имах подобни проблеми с Леново а7000. Много е вероятно да не е до настройки, а да е BUG! Следи за нови актуализации и като намериш читава, не я сменяй! 

 

Преди седмица ми дойде 6.0 за моторолата и разбира се се бъгна телефона. Почна да работи по-зле като ми забива на бял екран при отваряне на браузър, заспива на начален екран и му трябва рестарт. От нова година насам(от 5.1 версия) все имам проблеми. Като гледам и приятели как се оплакват от андройд последни версии си мисля за друга система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си взе два ъпдейта и повече не са излизали (за Z90) ... проблема са ми контактите докато ги кача на тефтера и после ще го резетна да видя дали ще се оправи , иначе телефона няма проблеми (лети на всичко) , но това , че не показва кой звъни е супер досадно ... може да е свързано и с интуитивноста на петицата , но той си е с базови настройки и нищо не съм пипал за разлика от стария телефон :D ...  много ме кефи , че изкарва само 8 дена без нет и 5-6 с нет :tooth:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прехвърлянето на контакти става за 5мин в офис на Мтел - правил съм го в този на пазара до вас! Отиваш със стария телефон и ги свалят през USB порт, после ги качват на новия телефон! А на теб по email или ако си носиш флашка, ти дават архив на контактите. Не взимат пари за тази услуга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman, виж този линк:

 

https://support.lenovo.com/bg/bg/documents/ht100035

 

Теб те касае частта  "How do I back up contacts in the Address Book?", а после, след фабрични следваш частта "How to restore contacts from a backup". Имай предвид, че ти е нужна и sd карта в телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях преди 2 год. да прехвърля номерта през gmail със синхронизация на акаунтите. След това открих нещо, което не ми хареса, а именно цялостното синхронизиране изкара всичките снимки от телефона чрез "Photos", във Chrome. Някак успях да го прекъсна това нещо, но беше нещо задължаващо и обвързано с google+.

Та цялата  тази работа със синхронизацията е малко странна и на мен ми опъна нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съхраняваш всички контакти на стария телефон като Visit card.

Преместваш съхранените Visir cards на новия телефон /чрез Блутуут, кабел/.

В новия телефон влизаш в Контакти и даваш Импорт.

Готово!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прехвърляне на почти всякаква информация при смяна на телефони препоръчвам Wondershare MobileTrans. Прехвърля успешно и между различни ОС - андроид, симбиан, iOS. Разполага с лесен и удобен интерфейс. Ако не ви се купува сигурно знаете къде да си го намерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй , тъй , сега ще обясня на бързо какъв ми е проблема със синхронизацията (не че не мога да ги синхронизирам) ... та това е валидно за всички смартфони - телефона чете контактите от картата/ите , от Watsapp , Viber , и всички други комуникатори сигурно и ги смесва много яко , в следствие на което на едно име получавате 3-4 еднакви номера и при всяко набиране телефона пита кой номер искате да изберете . Отделно при синхронизация в гугъл тези 3-4 еднакви номера излизат като отделни контакти , които при връщане остават отделни и при използване на функцията обединяване , получавате вече име с 5-6 еднакви номера и т.н. и за това реших всичко да го препиша на хартия , после да нулирам телефон и карти и да ги въведа отново и на края ще си синхрнизирам телефона с компа , па после ще си помисля за гугъл :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха!И ще набиеш 200 контакта? :) По-бързо ще затриеш 400 контакта в гугъл и ще ги синхронизираш в последствие, отколкото това, което си замислил. Отделно, при повечето телефони има фунционалност, която търси дублиращи се номера и ги затрива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те вече са изтрити , от гугъл , ама в телефона е пълна каша ... както казва един умен човек "всяко едно подобрение , води до неотстраними дефекти" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, вече ти казах. Ако ще почваш от нулата, действай в Гугъл. Там поне лесно ще въвеждаш. За дублирането на контактите при отделните програми - пропуснал си да забраниш синхронизацията на whatsapp, viber и т.н. Това става от техните настройки. Ако не я забраниш отново ще имаш дублиране. Същото важи и за facebook и facebook mess., ама ти тях май не ги ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли , писането в гугъл е ясно , ама там има толкова много безполезни полета за въвеждане , че са изпуснали полето с телефонния номер :D

Споко аз съм стар традиционалист , уважаващ още листа и молива ... тия модерни техники си ги ползвайте вие ... така даже изкарва повечко батерииката :tooth:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Днес ми излезе ъпдейт до Android 6 (HTC Desire 820). Довечера ще го пусна да се налее и ще видя кои функции ще се прецакат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми излезе ъпдейт до Android 6 (HTC Desire 820). Довечера ще го пусна да се налее и ще видя кои функции ще се прецакат.

Батерията, например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би ли трябвало да оправи консумацията? При минаването на 5 живота на батерията се увеличи с 10%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място засега бих останал на 5.1 и бих поизчакал за отзиви за 6 как се държи точно на твоя модел устройство.

На LG G4 има проблем с батерията и чак този месец се появи ъпдейт, но не знам дали реално са го оправили.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.