Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Андроид за начинаещи.


The Best Forman

Recommended Posts

Ми, то заради това, имаш глава на раменете, а не като кифлите "Защо Слънцето, не ми зарежда телефона ?!?"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    34

  • b3lq7a

    26

  • Izolini

    25

  • Mishelle

    18

Най-много писали в темата

еее ... то аз, ако съм се сетил да си взема преходника от вкъщи, ще съм се сетил и зарядното да си взема ;)

Използвай зарядното от запалката бе Саше?! Много по-стара технология си е аФтомобилната запалка......

Не ги мисли тези с новите конектори , братле ...... Всичко е измислено вече и работи ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в колата си имам USB от радиото и втората вечер на събора взех кабел от Ицо точно защото е най - унифициран в момента, нали се сещаш че ти трябва кабел с USB type C. Още помня времето когато имаше "старата нокия, новата нокия и стария самсунг и новия ериксон". Не бих се наказал пак така. Когато тръгнах да си купувам телефон бях решил, че ми е нужен. Трябваше ми минимум 1gb рам quad core процесор за видеоклипове и ако не е андроид 6, то минимум 5.0. Тези за по няколко стотин лева с андроид 4.4 ги подминах , като пътен знак. Искаше ми се да мога да го извадя в Люлин и в Дружба спокойно , и реших че ще треперя на S6, точно 2 дни преди да отида да си го купя, ми се обади приятел и ми каза - погледни Lenovo A2010. Даже обиколих работата и питах колегите трябва ли ми това 4G и заслужава ли си 40те лева повече от Lenovo A1000. До момента освен че си счупих стъклото на камерата, нямам други оплаквания, пък 4G то със здраве си го ползвам.

 

Относно хвърлянето на телефона, един приятел много точно си го каза - обичам евтини телефони, защото като ме ядоса някой ми е много по- удобно, да разбия телефона в стената и да си купя нов, отколкото да се скарам зверски с приятел или роднина. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Я и аз да се похваля с новата ми придобивка, а именно Xiaomi Redmi 3 Pro Prime :)
След много четене се спрях на него, а за цената и хардуера с който е, смятам че е много добър избор. Поръчах си го от алиекспрес и дойде за около 6-7 дена.
Едва днес успях да приключа с отключването на буутлоадер-а, и качването на стейбъл ROM, всичко си е чук и няма помен от никакви китайски джаджи. :)
За сега се опознаваме, но съм много приятно изненадан от MIUI (тяхната операционна система, базирана на андройд).
Поздрави! :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето няма да е точно похвалване с нова придобивка.

Накрая взех един Samsung Galaxy A5 2016. Погледах го, погледах го, видях колко е различен от НТС и колко мъка ще е да го накачуля с всички приложения, които съм си набухал на НТС-то и реших, че гроздето е кисело. Иначе телефончето не е лошо, много добре движи, все пак е Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53 + Mali-T720MP2 и 2 GB RAM. Обаче в Шментел беше останал само златен, а и без това модела е прекалено елегантен за мен с този заден стъклен панел, много са се опитали да го наподобят на Ябълката.

Така че го подарих на жената за утрешният ѝ имен ден, предстоящата след 5 дни 10 годишнина от кончината на моя свободен живот, рожденният ѝ ден през октомври и Коледа накуп, а аз си останах с НТС 820

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се похваля с новата ми придобивка, а именно Xiaomi Redmi 3 Pro Prime :)

След много четене се спрях на него, а за цената и хардуера с който е, смятам че е много добър избор. Поръчах си го от алиекспрес и дойде за около 6-7 дена.

Едва днес успях да приключа с отключването на буутлоадер-а, и качването на стейбъл ROM, всичко си е чук и няма помен от никакви китайски джаджи. :)

За сега се опознаваме, но съм много приятно изненадан от MIUI (тяхната операционна система, базирана на андройд).

Поздрави! :)

 

4мес съм с ми4ц, невероятен е. Сега ми отключиха БЛ в магазина и съм с ми8ма версия. EU ром, седмичен ъпдейт казва, ама 2 седмици не ми е дошъл нов още. Преди бях с 7 стейбъл, не беше добър. Не знам дали знаеш, но се казва Шаоми марката, на български. Няма недоволен от тази марка към момента покрай мен... За под 500лв, телефон с много добра камера, 3гб рам и 32гб ром, и снапдрагон 808 процесор, няма! А софта на miui е най-чистия андроид. Някой по нагоре казва Нексус... Еми той не е чист, а е гугъл андроид, та пробвай да го изчистиш до новото на Шаоми, успех. Ползвал съм ги и двата, и затова знам вече какво е чист/изчистен андроид, на който като отвориш менюто, да няма нищо предварително записано.

 

Пс. Шаоми е марката за устроиства, иначе miui стартират с чист софт за масовите марки телефони. И сега дори предлагат версии за повечето модели актуални телефони. Ако на някой му трябва чист и надежден андроид - miui.com

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя има DEV ром на MIUI 8, но реших да си карам на STABLE аз, тоест MIUI 7. Мисля че ти щом си с седмичен ъпдейт, най-вероятно си с DEV ROM, което значи че трябва ръчно да си сваляш ъпдейта, след което го актуализираш през Updater Appa, не съм много сигурен де. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дев рома е с OTA update.

:doubleup:  Мерси за уточнението, значи само Stable-a е с ръчния ъпдейт. Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих го с ПЦто и пробвам бекъп, вика ми не може да го бекъпне, стара версия на софта. Нещо пак не е в ред според мен. И аз съм малко далече оттия неща... При вас как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:doubleup:  Мерси за уточнението, значи само Stable-a е с ръчния ъпдейт. Поздрави!

Виж някъде в настройките, да отметнеш да ти проверява автоматично за нова версия. И стейбъла ти е OTA. Освен това, имай предвид, че стейбъла се обновява сравнително бавно -- 2,3 до 6 месеца дори. Аз ползвам дев ром-а на руснаците от https://miui.su/

 

Закачих го с ПЦто и пробвам бекъп, вика ми не може да го бекъпне, стара версия на софта. Нещо пак не е в ред според мен. И аз съм малко далече оттия неща... При вас как е?

Хм, при мен също с Mi suite не става. Не съм се ровичкал изобщо да търся причината. Правя пълен бекъп на user apps с титаниум. Програмата изисква руут и платен лиценз, но е много добра. С изключение на вайбър и уотсап (те вече се бекъпват в gmail), прави бекъп, който ти запазва прогрес и промените, които си правил по апликациите.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро мерси, но ще те замоля, като се видим по-натам да ми покажеш за какво става дума. Не знам имам ли руут и бъкел нищо не разбирам, камо ли от програми за бекъп(правил съм архив с акронис, ама преди години на служебен комп). Отказах се след 3х100лв за ремонт на стария ми айфон, все оплесквах и нещо му гореше и от 6-7год не съм правил нищо! Сигурно не е толкова сложно, ако го видиш веднъж. Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Колеги, на помощ! За пореден път при миграция от един умнофон към друг не мога да си активирам уведомленията на програмите за съобщения - Viber, Hangouts, от нищо не получавам уведомления за входящи повиквания и съобщения. Дайте акъл какво да пипна, моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице виж нямаш ли някъде меню нещо като Пермишънс в настойките на самия телефон. Може би от там искат достъп до нет/гпс и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на помощ! За пореден път при миграция от един умнофон към друг не мога да си активирам уведомленията на програмите за съобщения - Viber, Hangouts, от нищо не получавам уведомления за входящи повиквания и съобщения. Дайте акъл какво да пипна, моля!

Тука мисля само аз и Жоро(сивия РС) можем да помогнем. Отиваш в секюрити, пермишън, аутостарт и активираш вибера примерно... Имаш и секюрити, пермишън, пермишън - и там погледни. С коя версоя на миуи си?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

версията е MIUI Global 7.3 Stable 7.3.14.0.0

Оправи се с рестарт, явно когато съм правил инсталациите нещо се е бъгнало и ми показваше само 1,5 ГБ свободен рам, след рестарта скочи на 2,5 и вече всичко работи.

Между другото вчера сутринта е свален от зарядното, в момента батерията е на 48%

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

версията е MIUI Global 7.3 Stable 7.3.14.0.0

Оправи се с рестарт, явно когато съм правил инсталациите нещо се е бъгнало и ми показваше само 1,5 ГБ свободен рам, след рестарта скочи на 2,5 и вече всичко работи

Не, виж си тези настройки, за които ти написах! Зависи, ако го оставиш повече време без да го пипаш или не са ти отворени в мултитаскинга Вибер, Лотсапп и тн, пак може да не работят нотификациите. Секюрити трябва да го има на основния екран, зелена икона - щит със светкавица! Аз съм с 8.2.1.0 версия, отново стейбъл, но чайна ром, демек нямам българско меню. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на помощ! За пореден път при миграция от един умнофон към друг не мога да си активирам уведомленията на програмите за съобщения - Viber, Hangouts, от нищо не получавам уведомления за входящи повиквания и съобщения. Дайте акъл какво да пипна, моля!

Ице, с последния stable ROM на xiaomi имах същите ядове и се оправиха точно с това, което Иво те е посъветвал да направиш ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не претендирам, че съм меродавен, т.к. продадох шаомито миналата година, но най-добри ромове правят miui.su. Там всички тези, ако мога да ги нарека неудобства, са отстранени. Отделно са изчистени и китайските приложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.