Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Андроид за начинаещи.


The Best Forman

Recommended Posts

Гената е наплашен от бозата. ;)

Гена, казах ти, ама пак ше го повторя - не се занимавай с подобни глупости. Всичко, което чисти, следи и предпазва е за американците, да се кефят. Ако ти се ръчка телефона в посокока по-добро, оптимизация и т.н., почвай да четеш за къстъм ромовете, които се предлагат за твоя апарат. Така хем ще махнеш всичко, което те дразни, хем ще олекотиш и оптимизираш, хем ще начешеш крастата по ръчкането и възможностите, които ти дава Андроид. На мен вече ми е скучно да си играя с руут и лаунчъри, от две седмици префлашвам през ден някой нов ром, сменям кърнъли и трябва да ти кажа - зарибяващо е и научаваш още нови неща за ОС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    34

  • b3lq7a

    26

  • Izolini

    25

  • Mishelle

    18

Най-много писали в темата

Ако имах време щях да си губя в ръчкане , ама няма ... Явка , апарата си дойде с някакъв глупав антивирус , не че кой знае колко ми е необходим , ама има някои функции , които без него трябва да върша ръчно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

На мен вече ми е скучно да си играя с руут и лаунчъри, от две седмици префлашвам през ден някой нов ром, сменям кърнъли и трябва да ти кажа - зарибяващо е и научаваш още нови неща за ОС.

Ако това го правиш на твоя телефон, то трябва да ти дам да поръчкаш моя, или поне да ми покажеш това-онова. Страшно започна да прегрява при слаб сигнал, до степен да влезе в серия от рестарти докато не се охлади. Най-вече когато му включа и камерата за да снимам - ефекта е моментален.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, не искам да те дразня , ама едно такова устройство почне ли да грее толкоз , по-добре го ползвай за котлон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, не си прав.

Ице, в момента тествам един супер лек ром, в комбинация с един кърнъл, което би трябвало да даде над 4 часа екран. Като приключа, ако всичко е ОК, мога да ти го метна. Работа за няма и 10 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, тук ключовата фраза е "не искам да те дразня" ;)

И все пак от това LG би излязал хубав котлон с незалепващо покритие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, благодаря ти, дано да има ефект. Че иначе съм замислил връщане към истинската марка НТС, дори да е по-нисък клас (то сегашния среден клас е на нивото на G3, само екраните са с по-ниска резолюция и нямат IR да се бъзикаш с хората като ходиш по гости), нищо че този е изплатен само на половина.

Гена, знам че "не" искаш да ме дразниш. Направо ти виждам доволната физиономия, докато го казваш.

Edit: Точно сега се опитах да вдигна яркостта на екрана, че на слънцето на плажа почти нищо не се вижда, а той ми отговори: Не може, температурата ми е прекалено висока, опитайте по-късно.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото китайците наистина са направили нещо свясно 360 security направо ме изненада и с бързодействие и с това , че бърка на всевъзможни места само и само телефона да лети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, истинската според теб марка, с актуалния към момента М9, я водят още по-голяма печка. Отвори андроид.бг, избери разделите за G4, M9, S6 и чети отзивите на хората за различните проблеми на всеки от флагманите.

 

От друга страна, ако си качурил разни приложения, е възможно някое от тях да те бъзика. Аз рестарт заради включване на топлинна защита никога не съм имал. А за защитата на екрана - това е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, уж всичко което може съм го орязал. На хубав обхват нямам такива проблеми.

А за НТС знам, че загряват много. Той и този се печеше страшно и рестартираше при всяко пускане на камерата от ваденето от кутията до първия ъпдейт. После се оправи, а с Лолипопа даже стана още по-добре в началото, докато не се бъгна някъде средата на юли. Върнах му бекъпа от май месец и се оправи, но явно после пак ъпдейтна нещо (не разбрах какво) и се претакова пак.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HTC също не са цвете, но аз продължавам да ги ползвам. Една от причините - HTC имат инструкции на официалния си сайт как да root-неш телефона. След това действия забраних една камара андроидски "екстри" което увеличи живота на батерията от един на 3дни (за справка 2 дни и 6 часа с оставащи 40% батерия, а разговори са водени). И, докато със софтуера нещата са добре, с хардуера има издънки. Микрофона има екстрата "noise cancellation", която дотолкова добре работи, че понякога тотално ми изключва микрофона и другата страна не ме чува (някои хора от форума лично са изпитвали това "удоволствие"). 

 

PS: Преди няколко дни разреших Google Hangouts и батерията изчезна за по-малко от ден! Забраних го и пак съм с батерия за три+ дни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И, докато със софтуера нещата са добре, с хардуера има издънки. Микрофона има екстрата "noise cancellation", която дотолкова добре работи, че понякога тотално ми изключва микрофона и другата страна не ме чува (някои хора от форума лично са изпитвали това "удоволствие").

...

Това така и не разбрах от какво се получаваше при мен, ама никога не е късно. Освен това имат проблем и с "бръм" при разговорите, на който съм попадал при няколко различни модели НТС, но не разбрах от какво се получава и как се оправя от самосебе си.

...

PS: Преди няколко дни разреших Google Hangouts и батерията изчезна за по-малко от ден! Забраних го и пак съм с батерия за три+ дни ;)

На мен ми трябва за работата - като той, така и Вайбър, значи от там не мога да изкарам икономия.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, нещо мажеш брат. Никога не съм имал твоите оплаквания. Нито с киткат, нито с близалката. Единствено първата версия на близалката хапваше малко повече ток, но бързо излезе ъпдейт.

 

Пепи, ако ти трябва hangouts, дръпни си greenify и вкарай в него всичко, което искаш да спи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, не ги ща тия неща по телефона. Пуснах го само за един приятел от Белгия, който друго не ползва. Но приключих с тия екстри. Телефона е за разговори и навигация. За останалото си имам лаптоп ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи , и аз съм на това мнение , ма нещо още не съм насъбрал смелост да го строша тоз андроид .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, нещо мажеш брат. Никога не съм имал твоите оплаквания. Нито с киткат, нито с близалката. Единствено първата версия на близалката хапваше малко повече ток, но бързо излезе ъпдейт...

Ами точно за това с удоволствие ще ти го дам да го разпарчатосаш!

Сега инсталирах и деинсталира няколко програми и в момента горната част на телефона така е загряла, че не може да се пипне. Обаче не се рестартира. Но съм сигурен, че ако пусна камерата веднага ще думне.

Едит: Не се рестартира, екрана беше на 80% яркост. Вече не схващам какво става!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генчо, не е по темата, за което се извинявам, но...да ти дам едно устройство с iOS да ползваш ако искаш? :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко , ти ма приби ... ай първо да строша един андроид , па после ще минавам на друго ниво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То онова не е друго ниво, секта е. Само най-силните духом са се спасили от нея.

Да да, така е. Хубаво, че целият свят са неграмотни и са въвлечени без тяхно желание в дебрите на иос. За справка може да се заиграете да видите растежа на операционната система, как всяка година с по едно устройство кърти мивки. И ако някой ме попита "ама прати ми нещо през блутут" да си знае, че има 1 милион варианти за споделяне на файл, през месенджери, клауд услуги и т.н. На всички търсещи работещо решение, да вземе и да пробва иос устройство за 1 седмица. Жената всеки ден ме "богослови" че е отървах от мъките с Андроид. Мисля, че и по напред в темата бех писал, че ми липсват неща от андроид на иос и има неща които не ми допадат, но като цяло, няма база за сравнение. През цялото време говоря за ОС. Хардуера въобще не го коментирам. Всеки си има собствен вкус и той според мен си е строго индивидуален. Много ми е чудно който си купува телефон за 200 лв. и има възможност да вземе последния модел на ейпъл за същите пари, какво би избрал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата я пуснах ако може да разбера нещо от споделения опит , ама това нещо андроида явно се учи само по метода проба-грешка .

Убедих се също , че всеки ъпдейт на една система оправя един и създава друг проблем ... успях да го руутна и да го счупя проклетника , после успя да си вземе само първоначалния РОМ (как и къде го намерих не ме питайте) , ъпдейта вече не може да се инсталира по разбираеми причини , но забелязах след като разчистих боклуците , че машинката взе да работи с по-малко загряване , за батерията тепърва ще трупам наблюдения.

И от дългия маратон вчера по дроидските форуми мога да кажа , че най-богата база има в андроидбг.ком , работещо iGO (пълен комплект) в айпимарт.бг , а най-нови карти в андроид.бг , а Леново се оказа или хипер безпроблемна марка или хипер смотана :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе айфона си показва класата, само като го вземеш в ръка и помажеш с пръсти по тъча..... друго е усещането! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Убедих се също , че всеки ъпдейт на една система оправя един и създава друг проблем ... успях да го руутна и да го счупя проклетника , после успя да си вземе само първоначалния РОМ (как и къде го намерих не ме питайте) , ъпдейта вече не може да се инсталира по разбираеми причини...

Ако ъпдейта е читав, няма как да оправи едно за сметка на друго.

Счупил си го с руут, защото не си чел внимателно или достатъчно как се прави руут на твоя телефон.

Ако си качил както трябва оригиналния ром (с префлашване), следи от руут не остават и официалните ъпдейти си вървят. Факта, че при теб нещат, за мен означава, че пак си омазал нещата.

:P

 

Днес префлашнах два custom рома, за тест. Не ми допаднаха. Направих трети флаш, за да си върна предишния custom ром. Всичко мина гладко и безпроблемно. Явно ти някъде бъркаш или информацията, която намираш е грешна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.