Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Андроид за начинаещи.


The Best Forman

Recommended Posts

Момци , ударете едно рамо ... първия проблем е , че се наех да съживя един убит таблет MyAudio7 . При стартиране се появява един разглобен андроид и когато се даде от менюто да се върне към фабрични настройки нищо не се случва докато не падне батерията , а тя се зарежда само на външно зарядно. Явно трябва да изровя от някъде ОС и да я кача чрез mSD карта , но по наще сайтове за андроиди нищо не открих . В сервизното меню излиза ver. 4.2.01 , ама от къде да я дръпна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    34

  • b3lq7a

    26

  • Izolini

    25

  • Mishelle

    18

Най-много писали в темата

Къстъм фирмуеър от android forum bg. Трябва ти регистрация, за да можеш да виждаш тези теми с обяснения за инсталация и тн. Разгледай секцията с ЛЕНОВО, АСУС и тн внесени от индия, китай и тн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защом къстъм, а не OM? Според мен с къстъм ще се вкара в приключение, особено за MyAudio 7.

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman, пробва ли да го вкараш в рекавъри? Ако не, пробвай както е в това видео:

 

 

Поздрави!

 

П.С. След тази операция ще възстановиш последния фърм в чист вид.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко , което намерих в нета , но както писах вече нищо не стана ... самия таблет все едно е забърсан и рома и нищо не става ... понеже вече преди години сменях фърмуера на един през SD картата реших и тоз така , но трябва да го изтегля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може и да има известна надежда, но е на чешки: http://androidforum.cz/myaudio-ma-708qa-708f-t50961.html

Редактирано от Gerdjikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно,таблета рутван ли е? Ако не е пипан и слаган сготвен ром,то би трябвало само с хард ресет да тръгне. Ако си в София,мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа ... последно успях да да го накарам да изрисува , че зарежда батерията , но повече така и не успях да го накарам да влезе в сервизен режим да го префлашна от карта .

Много вероятно да има и хардуерен проблем , но не ми е останало време да го ровя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хардуерния проблем

 

035775001-big.jpg?r=0

 

035775003-big.jpg?r=0

 

Е това се виждаше под микроскоп , оправени са спокйките , но се оказа , че и копчето за пускане работи на тото , отделно процесора грее дори загасен ... явно машинката и е дошло времето да се учи да лети :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по въпроса за работещите андроиди ... от известно време ползвам смартфон и ми се ще да понауча нещо за андроида .

Първия въпрос възникна сутринта , когато излезе ъпдейт за версията на телефона ми. Толкова ли са важни тези ъпдейти , защото виндоусите ми съм им забранил да се ъпдейтват и работят досна сносно за пенсионери на 3 и повече години?

След това идва въпроса - има ли минимален пакет програми и добавки , които трябват за да работи андроида и интернета нормално и без да ми се налага непрекъснато да почиствам кеш , приложения и бог знае още какво? Или пък някоя програма , която да върши това вместо мен и работи ... пробвах някакви , които ги препоръчваха по дроидските форуми , но или аз нещо не знам да ги инсталирам или са просто бъгави. Последно за сега понеже има някаква отметка за инсталиране на неофициални програми ... в този случай наложително ли е да се руутва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по въпроса за работещите андроиди ... от известно време ползвам смартфон и ми се ще да понауча нещо за андроида .

Първия въпрос възникна сутринта , когато излезе ъпдейт за версията на телефона ми. Толкова ли са важни тези ъпдейти , защото виндоусите ми съм им забранил да се ъпдейтват и работят досна сносно за пенсионери на 3 и повече години?

След това идва въпроса - има ли минимален пакет програми и добавки , които трябват за да работи андроида и интернета нормално и без да ми се налага непрекъснато да почиствам кеш , приложения и бог знае още какво? Или пък някоя програма , която да върши това вместо мен и работи ... пробвах някакви , които ги препоръчваха по дроидските форуми , но или аз нещо не знам да ги инсталирам или са просто бъгави. Последно за сега понеже има някаква отметка за инсталиране на неофициални програми ... в този случай наложително ли е да се руутва?

 

За ъпдейтите - това е въпрос на вкус и лично решение. Аз лично ъпдейтвам и смятам, че има повече полза отколкото вреда от това нещо (тук чакам включване от Ицо, който да ме опровергае)

 

За минималния пакет от програми - по принцип не. Андроидът си има вграден браузър, друго за интернет не ти трябва реално (друг е въпросът, че и Win-a си има вграден браузър, но кой ли го ползва?!). За чистенето на кеш и т.н. - пак не. Има си и вградено приложение за чистене (Smart Cleaning), отделно като влезеш в Приложения, на всяка програма можеш ръчно да й чистиш кеш и прочие. Аз ползвам и CCleaner за чистене, допълнително към Smart cleaning-a.

 

За неофициалните програми - тук в случая се има предвид програми, които не са от Google Play Store-а (или от съответния app store на производителя на хардуера) и за които няма гаранция, че не са вредоносни/шпионски/вирусни и т.н. Руутването няма общо в случая, то е наложително само ако искаш да ровиш и бърникаш по разширени системни ресурси и настройки на Андроида. Съответно програми, предназначени за тези цели, няма да тръгнат, независимо дали са от официален източник или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще споделя и моя опит. Почти всички производители модифицират операционната система по свой вкус и разбиране. НТС си слагат техния сенс и тяхни добавки. Самсунг си слагат техния тъч уиз и също техни добавки. Да не задълбавам, но според мен това утежнява работата на основния софтуер - андроид. Отделно андроид се ползва от сумати производители на хардуер и от там, софтуера трябва да е пригоден за масово потребление на различен хардуер. Има варианти в които някой от производителите пускат хардуер с чист андроид което е може би най-добрият вариант, визирам линията (нексус). Моя опит който приключи с Андроид преди 3-4 години. Най добрият вариант за андроид устройство е, то да се рутне, отключи буутлоадера да се сложи кастъм рековъри и от там ром който би допаднал на ползвателя. Има много популярен сайт xda и в него може да се открие всичко свързано с модификации, ромове, кернели и т.н. С малко технически познания и упоритост всичко се постига. Винаги възникват много спорове след това което ще напиша по доло, но за мен това е истината и се радвам, че е открих за мен.

Apple с техният продукт Iphone ме спечелиха и спрях да си блъскам главата в чудене и маене как нещата да се случат с Андроид. Ползвам го вече 4-5 години отскоро с последния им продукт и съм супер доволен. Всичко се случва без забавяне, без забиване, без крашване и т.н. Остана ми един таблет с ,андроид който при първа възможност бих го заменил с ейпълски. За да не бъда като кон с капаци, ще кажа и че при иос има недостатъци които ме дразнят, но на фона на всичко останало са в пъти по добре от Андроид.

Увлякох се и забравих да напиша, че за мен ъпдейтването е задължително за всички ОС. С ъпдейтите се полагат усилия нещата да се подобряват и да са в тенденциите на момента. Не само дупки в сигурността, но и добавки и подобни неща които подобряват нещата.

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Присъединявам се към по-горните мнения относно актуализациите - по-добре е с тях, отколкото без тях. За съжаление в последно време "Андроид" стана своята противоположност - бавна операционна система. Идеята на производителите е да купиш нов продукт с нова версия на ОС. Въпреки това мене не ме дразни толкова по-бавното действие на стария ми, но здрав Асус - таблетчето става идеално за разцъкване в нет-а, четене на книги, документи и пр. За друго - има си PC или лаптоп.

   Янко, продуктите на Apple представляват изключително оптимизиран софтуер спрямо хардуера, нищо повече. За мене по-скоро ограничават потребителя, отколкото да му дават свободата, която се очаква. Цената е прекалено висока; почти всички програми са платени; таблетите им имат само вградена памет и пр. 

   За почистване на кеш-а от таблета аз използвам това и съм доволен: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ъпдейтите - това е въпрос на вкус и лично решение. Аз лично ъпдейтвам и смятам, че има повече полза отколкото вреда от това нещо (тук чакам включване от Ицо, който да ме опровергае)

Аз също съм за актуализиране на софтуера, независимо дали е Android, IOS или Wirus. Това, че на мен не ми харесват нещата, които се случиха с телефона ми след като му се наля Близалката, не е основание за отричане на всички ъпдейти. Сигурно нещата, които мен не ме кефят сега, са по-полезни и удобни за много други потребители (изненадах ли те, Явка?).

За минималния пакет от програми - по принцип не. Андроидът си има вграден браузър, друго за интернет не ти трябва реално (друг е въпросът, че и Win-a си има вграден браузър, но кой ли го ползва?!). За чистенето на кеш и т.н. - пак не. Има си и вградено приложение за чистене (Smart Cleaning), отделно като влезеш в Приложения, на всяка програма можеш ръчно да й чистиш кеш и прочие. Аз ползвам и CCleaner за чистене, допълнително към Smart cleaning-a.

Всички го ползват, за да свалят работещ браузър  :moto: Но пък вградения браузър на Android има един плюс пред другите браузъри - ако разрешиш други източници (което е първото, което трябва да направиш след като си вземеш телефона) можеш да му закачиш флаш, макар и стара версия. Сигурно за това има и други варианти, но не ги знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за актуализиране на софтуера, независимо дали е Android, IOS или Wirus. Това, че на мен не ми харесват нещата, които се случиха с телефона ми след като му се наля Близалката, не е основание за отричане на всички ъпдейти. Сигурно нещата, които мен не ме кефят сега, са по-полезни и удобни за много други потребители (изненадах ли те, Явка?).

 

Да, определено :P

 

Всички го ползват, за да свалят работещ браузър  :moto: Но пък вградения браузър на Android има един плюс пред другите браузъри - ако разрешиш други източници (което е първото, което трябва да направиш след като си вземеш телефона) можеш да му закачиш флаш, макар и стара версия. Сигурно за това има и други варианти, но не ги знам

 

Има, да, аз ползвам Dolphin Browser, който си възпроизвежда флаш без допълнителни add-ons, plugins и прочие ч**ии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох първото предупреждение , че мога да смажа телефона и леко се разколебах , въпреки че контактите ми са вече на сто места.

Другото , което ме дразни можеби , защото не съм свикнал е шаренията - с първото включване 4 екрана шорткъти , ми аз ползвам телефона , вайбър и малко нет за браузване и много ме сърбят ръцете да почна да деинсталирам , ама като не знам какво ще стане после :)

Примерно фейсбук и скайп не ползвам , филми не гледам , ама как да деинсталирам пущините като по едно време спрях галерията и ми изчезна камерата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох първото предупреждение , че мога да смажа телефона и леко се разколебах , въпреки че контактите ми са вече на сто места.

Другото , което ме дразни можеби , защото не съм свикнал е шаренията - с първото включване 4 екрана шорткъти , ми аз ползвам телефона , вайбър и малко нет за браузване и много ме сърбят ръцете да почна да деинсталирам , ама като не знам какво ще стане после :)

Примерно фейсбук и скайп не ползвам , филми не гледам , ама как да деинсталирам пущините като по едно време спрях галерията и ми изчезна камерата :)

 

Не ги деинсталирай, скрий ги. Има опция за тая работа в настройките - колко екрана/страници да имаш. Отделно кои икони да виждаш и кои - не. Алтернативно натискаш и задържаш някоя икона и я влачиш нагоре към Премахване, пускаш я там и тя изчезва. По-добре не деинсталирай/не блокирай нищо, което не знаеш дали не е свързано с нещо друго, щото можеш да омажеш доста нещата (от собствен опит говоря, омазвал съм така 1-2 пъти).

Редактирано от iavkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да допълня Явката - пък като се видим, живот и здраве на живо, ще ти изтрием всички тези излишни бохлюци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре , няма да деинсалирам нищо , само ще деактивирам и ще чистя кеш (туй последното е много досадно :nea:) ... поне успях сам да си инсталирам i-Go и фенерче :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ... поне успях сам да си инсталирам i-Go и фенерче :tongue_1:

Пробвай и тази офлайн навигация Here (на Нокиа) - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=bg.

Сам си зареждаш желаната карта/карти и глас/език за навигация - легално е, безплатно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам (почти) всички приложения на CM (clean master) и съм много доволен - бърз браузър, качествено чистене на кеш и непотребни файлове, много добър ап за батерията (battery doctor) и т.н. на предишния ми апарат ползвах и cm launcher (вместо touch wiz) и апаратът работеше по-леко.

п.п. +1 глас за навигацията here (бивша nokia maps). единствен недостатък - всичко се инсталира само на вътрешната памет, а картите не са малки по обем.

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Clean Master, леко досадно, но доста добро приложение. Не ползвам всичките опции, щото съм леко смотан по въпроса и ме е шубе да не го убия, но умнофона, наистина върви по-леко, като пише че грее, успява да го лекува и прочие, а машината си е вехта - HTC One X.

Ебати тъпотията написах, но важното е - готино е приложението и си върши работата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да го дръпна и веднага намразих гугъл приложенията и магазина и всичко свързано с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.