Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изронена резба на гайка на носача за захващане на биалета.


bakalovag

Recommended Posts

Колеги вчера като си закачах биалетата, при навиане на болта резбата му превъртя. Болта е здрав, а резбата на носача се изрони. Някаква идея какво се прави? Нова резба с по-голям болт но тогава трябва да правя и нова втулка на биалетка, която е закалена? Някакви идеи?
2e7bd26ab1dc6924.jpg

Снимката е стара от колега от форума който е скъсал болт, а при мен я няма резбата на носача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за преходна шпилка с гайка накрая. Купи си дълъг болт 10ка, отиди при стругар да ти го направи М10->М8. За по - сигурно 

 

Първото което ми изниква е болт за глава за Шкода 120, те са закалени. Ако развалената резба е била М10 и трябва да стане шпилката на М12 ->М10, не се сещам, но търси болт с висока якост примерно 8.8 или 10.9 от кашкавалите не вземай

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей с ТОВА ми оправиха резбата на шенкела където се лови водача на спирачния апарат ... в комплекта има специални бургии за разпробиване на отвора и мечеци , след което се навива съответната резбова втулка и стягаш болта (ако не искаш да сменяш носача).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от опит ,реже се с флекс планката и като се свали се заварява нова гайка и след това се заварява обратно на носача (желателно с телоподаващо ).

За по-малко от час е цялата процедура.

Поздрави.

Пп. Става и морга ,ама като си сменил преди това и двата тампона ☺

Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има решение на проблема! Взех метчик 11мм първо с първия и после с втория и навих нова резба. След това при стругаря един болт в единия си край 11мм а от средата към другия 10мм за да влезе втулката на биалетата. Монтирах го и сега всичко си е ОК. Имам снимки но малко по късно ще кача.Благодаря на всички отзовали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.