Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Страсти след Събор 2015


Recommended Posts

Малко тунинг ала VW R600 cold intake :)

Искренчо,като иска да дава 800лв,аз го правя за 30 мин.

/маха се задължително и рестрикторната решетка за студен климат под филтъра-това отдавана съм го направил и нямам снимки,но е елементарно/

 

Заводско е много удушеничка милата от към интейка. И е направена и топъл въздух да диша наполовина и е от далече,чак от другата страна....но е поправимо.

 

035690230-big.jpg?r=0

 

035690231-big.jpg?r=0

 

035690232-big.jpg?r=0

 

035690233-big.jpg?r=0

 

това са заводско предвидените отвори в предната греда /това е характерно за ВАГ групата и почти бях сигурен,че ще е така и ще има схема :) /

035690234-big.jpg?r=0

 

035690235-big.jpg?r=0

 

035690236-big.jpg?r=0

 

Започва рязане на входа на кутията на интейка.

035690237-big.jpg?r=0

 

035690238-big.jpg?r=0

 

голяма дупка се отваря :) и от високата скорост ще се набива директно под налягане във филтъра както е при VW R600 cold intake

035690239-big.jpg?r=0

 

готов е

035690240-big.jpg?r=0

 

035690241-big.jpg?r=0

 

поставяме кутията на интейка с отрязания отвор

035690242-big.jpg?r=0

 

затваряме я с капака и всичко изглежда като заводско........ама не е ;)

035690243-big.jpg?r=0

И резултатът е...?!?

Преправена /грубо орязана/ фабрична част, 15% повече въздух, и същия "спънат кон"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маджо не можа да му дръпне кой знае колко на драга! :) Съби е бързак! Иначе Сами, поздрави за поредната доработка! Със сигурност си спечелил 1-2 к.с. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме честни,Съби изобщо няма шанс. 320 коня с 12 % загуби и 1350 килограма,срещу 260 коня,4х4 със 24% загуби и още 5-7% в автоматика -ми то не останаха коне....и 1650 кила....просто ще вземе брутално първите метри и после ще включи задна.

Алтернативата на това което грубо съм отрязал е :

VWR12G7R600USA-1.jpg

Струва към хилядарка,а аз съм направил същото общо взето. Даже филтъра ,който съм сложил вътре е със супер лека пропускливост на въздуха.Може и да е по-добър от дунапрена им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии - да, когато кажеш...

Имаше прекрасна възможност - на Събор 2015 г., да пробваш и мен /астматика, дето харчи повече, отколкото върви/, и други автомобили, които макар и по-слаби, бяха на пистата и собствениците им, дадоха всичко за шоуто и кефа на присъстващите...

 

П.С. Съби бе на пистата, не "да стреля и наказва" и други регионални дисциплини, които изпълнявате на "местна почва", с еднакви автомобили, а да видят гостите на Събора, какво може стоковият Флагман на Шкода - голям, тежък, луксозен и Непригоден за писта автомобил!!!

Ако се интересуваш за динамиката на Съби - питай Маджо - ясно беше, че ще ме бие с много - 2 автомобила дължина, но го направихме - за хората на трибуните и покрай пистата - да видят два автомобила, за които само четат и са гледали на снимка и клипове...

Ти, с най-тунингованата, красива, харесвана и очаквана от всички РС-ка, къде беше ?!?

Аз съм готов - макар и да знам, че ще загубя от теб, а Ти ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправка - Съби тежи 1740 кг., празен, по книжка...

Ти смятай коефициенти, тегло и прочие стойности, спрямо Стрелата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... а да видят гостите на Събора, какво може стоковият Флагман на Шкода - голям, тежък, луксозен и Непригоден за писта автомобил!!!.............

 

Нали ще дават репортаж за Съби и по телевизията в целия му блясък , та няма да са само гостите на събора  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, забравих за телевизионния екип, който чакаше за Съби, на излизане от пистата, и презентацията, която Марто направи...

А можеше, да е Стрелата, или пък заедно - на всички им липсваше, Варненската Красавица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа ли колко точно беше разликата ?

 

 

Айде чакаме клиповете от драга!

 

Маджо не можа да му дръпне кой знае колко на драга! :) Съби е бързак!

 

Те двата автомобила не са изобщо равностойни и не знам, що ги сравнявате изобщо и що го ядете Сами?!? Само ще ви кажа, че освен мен, няма кой друг да му се противопостави. Има клипове, вижда се колко е силна колата му.

 

 

п.п.

Боре, явно не познаваш Сами достатъчно! Той ще направи всяко тунинг подобрение за да оптимизира работата на колата си. В перформанса всяка такава дреболия дето ти се струва че е безсмилена, има голямо значение.

 

Личното ми мнение - гледайте и се учете от него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре,ще организираме италианско преследване на Виница. Аз ще дойда за някололко часа,ти заповядай ,даже и с преспиване,да покараме.Очаквам да видя колко колеги ще уважите събитието. Може и плажче да направим след това.Знам страшни заведения с прясна рибка и студена биричка.

Когато ти е на близо е по лесно,но при мен ,който съм на 5 часа разстояние,нещата не опират само да желание.Има и други фактори,които оказват влияние.

До година ще се реванширам казах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде чакаме клиповете от драга!

 

То Пепи (PRR) прави клипове , но разликата ви е един кадър (мисля , че е половин секунда в скоростта на снимане)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То Пепи (PRR) прави клипове , но разликата ви е един кадър (мисля , че е половин секунда в скоростта на снимане)

 

 

Да бе едвам го бих, беше ми на бронята застанал :blush:  

 

 

Редактирано от Interpan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже,нямаше 1 кола.И то щото той натисна много рано спирачките за да не ти хвърля камъчета.Иначе не се знае кой кого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ти, с най-тунингованата, красива, харесвана и очаквана от всички РС-ка, къде беше ?!? ...

Леко дразни сарказъма в целия ти пост и специално цитирания ред.

На Сами със сигурност не му трябва адвокат, но все пак да напомня, че той е един от малкото Шкода фенове способни да направят технически и визуален шедьовър от една стокова Шкода. И го е правил 2 пъти - първо зелената Октавия, а сега и бялата стрела.

Относно това къде е бил и къде не е бил - да напомня, че последните години той присъства на всевъзможни Шкода събития. Включително 2 години поред беше за по 3 дни на VW феста да рекламира клубЪ и марката представяйки неговите произведения. А само преди няколко седмици измина повече от 1000 км за да участва на фото срещата в Копривщица.

Иначе казано - той толкова се е доказал досега, че дали ще дойде на събора да те разпука и тебе или няма да дойде е без значение.

Феновете като него заслужават много уважение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте го малко по-спокойно, хора, да не ви стане нещо - притеснявам се. :) Много тестостерон, много флуиди, много "пi6ки", много нещо :) Нито Сами е единственият човек, който харесва новостите, може да прави шедьоври и т.н., нито единствен "чува" естетиката... нито нещо кой-знае-какво невероятно прави /визирам магически способности/. Нормален човек маниак, по-педантичен (малко повече от мен, Димон, Жоро/VALDO/ и други хора, да не изреждам всички сега), който си има и други грижи, и като се пореже му тече кръв... Определено и аз да бях - 10 часа прекарани в път за 1 ден - къде е файдата?! За колко време ще дойде, кога ще дойде, колко време ще отдели, изморен от път и т.н., има си работа и други неща... Верно, можело е за два дни да дойде, обаче той си решава това нещо, а и събора, РЕАЛНО, си беше 1 ден /Събота/ - Петък е работен ден и не всеки може да тегли майната на всичко и да тръгне на някъде... няколко човека са били в Петък, но предполагам, че всички са на до 150-тина км разстояние, тоест около час и половина... Така, че събора се получи супер и без него, а колата е като всяка друга - бяла Октавия 3 RS с някои маниашки подобрения и в заводски стегнат вид, понеже не се кара като ИСТИНСКА кола, за каквото е направена, а е паметник/манекенка - тоест чиста, спретната, лъскава, без петна от пръсти и прах, без да се возят хора в нея и т.н...

 

Всякакви оприличавания с "божество" ми се струват супер смешни... знаете ли отстрани колко гадно звучи всичкото това нещо, като го чете някой... "По-полека малко... рипате като пилци". :)

 

Поуки:

1. не всеки може да зареже работата и да тръгне в Петък /работен ден/, а за един ден - само Събота - 10 часа път е малоумно, просто :) Човекът си има и две деца - трябва целия амбалаж да помъкне, ако е за повече дни /предполагам, че съм прав на 100%/...

2. Сами не е единственият човек, който го интересуват естетиката, новостите и т.н. и т.н. - просто може да отдели достатъчно големи количества пари, за да поддържа крастата си жива - не всеки може така, някой замислял ли се е? ;)

3. "По-полека малко... рипате като пилци".

 

Този пост да се чете с уважение към всеки един човек - не се занимавам с интриги и глупости, нито се опитвам да обиждам някого... да не се разбира така - всичко се казва с усмивка.

 

Поздрави

 

 

ПП: Сега видях, че Пепи е писал точно, докато пишех аз... Да се изтрие мнението ми, не е проблем.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, съгласен съм с теб напълно, само искам да вметна, че повечето хора си дойдоха с нагласата да си тръгнат а не да останат! Ми и аз съм на час от вкъщи и можеше да си спинкам в леглото а не в Сарай!?!  Мисля, че можеше всеки да си намери, къде да пренощува съботната вечер и да остане да се повеселим. В крайна сметка е СЪБОР а не съботна среща на Дракон да покараме. Всички знаят за събора и мястото още от Февруари и са имали време да си организират нещата и дори отпуска за Петък ако щеш! Разбира се нещата опират и до финансови разходи пък и мероприятието не задължително. Всеки сам преценява за себе си, но не нападайте старите членове, защо не са могли да дойдат. Ако аз не мога да дойда, така ли ще ме разнасяте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така ще се трие, поне да си изприказваме нещата.

 

.... Ако аз не мога да дойда, така ли ще ме разнасяте?

 

Даже и повече , ама мноооого повече :tongue_1:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена ши та съдя!  :tell_me:

 

Здраво каране на пистата иска и здрава подготовка! Като дледам, колко коли дадоха дефекти, не ми се мисли как някой идва от 300-400 км и колата му остава на пистата! Жив късмет е, че не си тръгнах на платформа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно и аз това казвам, че не е въпроса кой-кога-какво-защо (не)дошъл и т.н. Това всеки го преценява сам, както може... например моята работа е доста динамична, днес мога да не работя цял ден, но през нощта задължително трябва да седна да работя, което означава, че след няколко такива случки... сигурно ще дам фира за по-дълго време после  - кога ще спя... :) Също така си залагам главата, като дам гаранция, че това нещо, което правя няма да се скапе, като съм казал, че реагирам мигновено на проблем и т.н. В Събота ми се обади клиент, че има проблеми, не може да работи и т.н.... и просто литнах. Щях да остана още, но не стана работата. Дори се бях кандидатирал за драг-а, много исках да се пусна няколко пъти - уви, тръгнах си... Та такова е положението.

 

Поздрави

 

ПП: Не е нужно да се мрънка, стана си бг-мама темата :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да знаете,че и да дойда,на пистата няма да карам там.

Така,че не съжалявайте толкова много, че не съм дошъл.

Благодаря, че има колеги с различен мироглед.

Аз на събор идвам да се видя с приятели ,да се разходя със семейството си,да се разведря,не да се състезавам.Състезанията са ми между другото,да има за какво да се майтапим.

Едно време се състезавах и си имах кола за целта-КОЛА ЗА СЪСТЕЗАНИЯ! С корита 2 седалки само,многоточкови колани,бързи валове,сликчета,и старичка- да не ме е жал много.И съм печелил с нея много пъти.

Всички в града ме знаеха.

Рс- ката вяма нда си я мъча така.Щото аз като ще карам,карам,да му мисли колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха Бат Сами , до сега някога да си ме виждал да се надбегвам , ама там си е краста ... въпреки , че не натисках на макс си направих кефа дори и за пет обиколки , а на тъмно с Маджо си е филм на ужасите (скри ми шапката) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

        Леле-леле-лелееее, какво е станало в тази тема от вчера до сега ...?!? :o  Хора, щадете се бре, един живот имате...
        Като гледам, явно спешно се нуждая от процесуален представител - адвокат, а ако се окаже, че не мога да си го позволя, моля да ми бъде назначен служебен защитник от Шкода Клуб България.
        Чета, чета, чета, и започвам да мисля, че Мел Гибсън не е единственият обсебен от Теория на Конспирацията, като в едноименния филм...
        До колегата „orange”:
        Сарказъм в написаното от мен не съм вложил, още по-малко в цитираното от колегата „orange” изречение, но пък явно се е появил отнякъде – след като и други го виждат. В духа на конспирацията, всичко е възможно – Те са някъде там, и ни контролират... Възможна е и по-висша намеса - както знаем: „Неведоми са пътищата, потайни са начините, лукав е Рогатия”...
        От написаното в поста на колегата „orange”, излиза, че или аз съм някакъв изключителен белетрист /с което бих се гордял/, или телефонът ми е прихванал, чудноват литературен вирус!
        В цитираното изречение, съм споделил моето, а предполагам и на повечето колеги мнение, а именно – няма по-изпипан и цялостно завършен автомобил О3 вРС в целия форум.
        Според колегата обаче излиза, че всички съгласни с това мнение, сме саркастично настроени. А ходи сега разбери, кой крив и кой прав..., шашава работа!!!
        Явно поради това, темата се е превърнала в кръстоска между „TeenProblem.bg” и „BG-mama”...
        А сега, сериозно:
        1.Самуил наистина не се нуждае от адвокат, пък и не видях да е поискал такъв;
        2.Не мисля, че съм се държал НЕ-уважително със Самуил, а и не виждам самият той да се оплаква от отношението ми към него. Убеден съм, че Самуил много добре разбра закачката със „спънатия кон” и последващия ми пост;
        3.Постът ми, съдържа конкретен въпрос, на който Самуил конкретно ми отговори. Фактът, че повече не съм го коментирал, говори достатъчно – приемам отговора, макар да имам и някои други, свои виждания по въпроса. Признавам, че не му е лесно при взимането на решения по този въпрос;
        4.Постът ми съдържа лек упрек и съжаление, свързан с многократните обещания на Самуил да присъства и респективно – с липсата му на Събора. Един човек като Самуил, при това Модератор на Раздел във Форума, собственик на автосервиз, собственик на такъв автомобил като Стрелата и т.н., просто Трябваше да присъства, особенно с оглед на интереса който щеше да предизвика. Самуил ми отговори подобаващо – примам отговора и както се вижда, не бях коментирал каквото и да е;
        5.Покани ме, да му гостувам /имам предвид във Варна, не у тях разбира се/, на „италианско преследване” – доколкото разбрах, в кв.Виница /всъщност има и в.з.Виница, те се застъпват/, да се видим, хапнем и пийнем – това, мисля достатъчно обяснява, дали е сърдит за нещо или не;
        Няма как да обещая да дойда, тъй като дори не е посочил дата, а и да беше – там единствено си спомням за една „бебешка” картинг писта, която сравнително скоро в годините, мисля че реконструираха, на която 2-тонен, 5 метров автомобил, и с 20 км./ч., няма да завие. Другата част от поканата обаче, е доста изкушаваща. Колкото до това, колко човека ще го уважат и ще дойдат – среща на Виница и Събор на Калояново са несравними – то, за това последното се казва Национален и е обявен като дата и локация от месеци;
        6.Мисля, че само хора с диагностицирани мозъчни заболявания и нарушения в мисловната дейност, могат сериозно да разискват двубой, между Сюпърб 3.6, и О3 вРС с обявена мощност от Самуил, от около 320 к.с., да не говорим за машината на Маджо, с неизвестна мощност, но която почти всички познават и са виждали, а други за пръв път видяха, на какво е способна.
       Иначе, мога да вляза в спора, почвайки като някои хора във форума, първо с оправданията, които макар и в моя случай вярни, нямат ама абсолютно никаква стойност: Автомобил - собствено тегло 1740 кг., шофЕр – 130 кг., при това крайно неспособен, джанти по 19 кг./бр., тежки ХЛ /усилени/ гуми и всякакви други идиотични причини – включен ЕСП, включен Климатроник, багаж в багажника, тръгнах зле, и прочие простотии, все от значение за търсещия оправдание и снизхождение...
       Да ама НЕ – Съби бе там, за Моя собствен кеф, както и за този на хората дошли на Събора. Не да „стреля” или да „наказва”, или да има претенции за каквото и да било - Просто машината не е за това, а аз отдавна не съм дете /за съжаление/, за да имам подобни илюзии.
       Съби бе там, да се фръцка и показва, хората да го видят и разгледат, да го сравнят с новия Сюпърб – както не малко от тях направиха, някои да го карат – Явката и компания да обяснят, други да се возят – като Марто например, и т.н. На мен ми бе достатъчно, че бях там и поне малко ги зарадвах. Пепи също го кара, а Психо се вози, макар и по снабдително-продоволствени причини.
      Пък и на Маджо, след като два дена се раздаде на пистата, сигурно щеше да му е страшно хубаво, да му връчим купата преди драга, защото друг участник освен него /при липсата на Самуил/, в този клас просто няма. Без времеизмерване за драг, няма как да се състезаваш със себе си /егати как прозвуча – „Аз, моя милост и Айрийн”, ряпа да яде/.
      7.Дали някой ще ме разпука, опука, пукне, сцепи и прочие експлозивни и имплозивни реакции, изобщо няма да го коментирам... Пък и ремонтни комплекти има навсякъде – все ще се самовулканизирам. Дори новият Сюпърб, има флакон течен каучук и компресор в багажника – явно, за да е готов за „разпукване”;
      8.Колкото до уважението - Когато човек има зад гърба си дела, а не празни приказки, няма как дори Аз, неуважително държащия се с Легендите на Форума новобранец, да му ги оспори. В тази връзка, Самуил е направил достатъчно много, за да получи и Е получил признание, в това число и от мен, и то не еднократно;
      9.И накрая – момчета и момичета, малки, големи и още по-големи, фенове, състезатели, тунинг майстори, бивши, настоящи и бъдещи клубни легенди, приказни герои, пирати и пиратки, галактически разбойници, обикновени форумни тролове и мрънкачи – Народът ни, с присъщите му простота и находчивост, е автор на едно доста популярно умозаключение: Когато двама си мерят .....те, не си слагай ....а  между тях!!!
 
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.