Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

повишен разход на гориво октавиа 1 1,8т 150кс, автоматик


icoo80

Recommended Posts

От скоро сам собственик на октавиа 1 1.8 т 150 кс. ЛиК .Разхода на гориво ми се струва доста с 20лв.тоест 9,5л.бензин градско 50км.,извън градско 80км.Някои ако мойе да даде съвет ,Минах през ЕТ Ст,Загора за обслужване ,диагностика нисхто не ми кзаха ,но на мен този разход не ми се струва нормален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможните повреди не са малко.

Дебитомер, някоя сонда да не работи правилно......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На диагностика ли трябва да се иде за да  си покаже  или сменяш едно по едно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега иди на диагностика , да те закачат и виш какви грешки има. Не сменяй едно по едно щото ще ти излезе солено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и честита кола.

Смятам, че 20 лв. бензин по текущите цени са 8,5 литра. Това на твоето засичане е 2 литра разлика при 100 км. пробег. Разход 17 не е труден за постигане в градска среда с тоя мотор. Ръчкаш ли? Отделно, по колонка ли засичаш или по компютър? Направи по-дълго засичане от 50 км! Направи 200-300 километра за да видиш какъв е филма.

За пример ще ти дам, че през седмицата когато ходя на работа с колата (около 2.5 км. от дома ми) съм на 14.5 разход. Събота и Неделя като отида на тренировка, пазар, а-у и започна да карам на малко по-дълги разстояние, разхода за цялата седмица пада до 10.5 литра среден.

Другото важно за правилното определяне на разхода е средната скорост. Защото при добро желание с моя мотор мога да направя и 13.5 извънградско...

На последно място, при зареждане провери за течове. Имал съм автомобил който беше със спукана тръба към резервоара. На зареждане от 10-15 литра губеше по литър при теча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засичал съм я от святкането на лампата зареждам 20лв. о докато светни пак.Вчрно в града карам на късо 7/8км на ден .А и забеляах че като сляза от колата ми замирисва от време на време на бенз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@icoo80, моето скромно мнение на не специалист. Кола се засича с пълнене до горе и допълване в последствие. Ако се водиш по лампата, то определено ще сгрешиш. Под наклон, тя светва по-рано, отколкото на равен участък. Другата ми кола е бензинова, отново с турбина, но не е Шкода. Там разход, градско, в София, под 14,5 л./100 нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с твоя двигател 9.5 градско е нормално. Обслужи ли колата след като я купи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с твоя двигател 9.5 градско е нормално. Обслужи ли колата след като я купи?

Колегата е сметнал 9.5 на 50 км или 19/100.

Смятам че трябва да се ваправи истинско засичане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква приятна изненада, 1.8Т да гори подобаващо в комплект с автомат!....С кротко каране градско ще си на 12 и отгоре, да не говорим ако и се радваш.Извънградско си прави 10 без да се замисли ако минаваш 100 км./ч.АГУ-то решава финансовия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех извън градъ при нормалпо каране с 90/100 да кажим 8л.би трябвало да е нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да го засечеш пълно пълно при по дълго пътуване не могат да се правят генерални изводи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави - без да засечеш "пълно/пълно", при това на една и съща колонка и бензиностанция /за градското/, и до колкото е възможно за извънградското, няма как да добиеш реална информация за разхода.

На връщане от Събора, по магистрала Тракия, със скорост 100 км/ч, Съби даде по "борд", разход 7/100, което даже по книжка не е възможно...

След което, издуха 42 литра за 280 км., градско каране - вярно, че си го настъпвах, ама все пак, това е 15/100 - т.е. в рамките на нормалното.

Иначе, съм го докарвал и до 24/100, по "борд".

Даже в момента показва 20.83/100, което разбира се, не е така...

Не се отчайвай - не е чак такава ламя, пък и ако не ти пречи, лесно, сполучливо и не скъпо, се газифицира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват колегите пълниш резервоара до горе и на резерва засичаш. Ако ти е 19/100 градско със сигурност имаш проблем. Брат ми имаше ауди С4 и ми харчеше 17-20 градско, но двигателя беше 4.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, аз мисля, че този разход е нормален. Моята е 2.0 115 коня автоматик и ми дава 15-16 газ в града при нормално каране, а извън него 10-11 зависи от скоростта. В София съм стигал до 18 литра газ из задръстванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мисля че си прав.Засякох я с пълен резервоар към морето и ми даде 8,5 бензин  извън градско.За 550км ми ми изгори 100лв на цена 2,24за литър нормално каране с климатик за около 300км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв двигател , но на Суперб - 8.8 според компа при 130-140 извънградско по магистралата. Интересно ми беше колко точно го измери машинката.  Бях напълнил догоре и след 300 км долях малко над 26 литра, което си излезе 8.6-8.7 Общо взето може да му се вярва. При около 100км/ч извънградско според компютъра разхода е 7.6. Градско не съм засичал-там нещата са много относителни-в един момент може и да се уплашиш ако го засечеш. Както се бъзикаше един мой роднина- "Ей ако щеш вервай по едно време спрех да погледна да не ми е пробит резервоара..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ми е наред колата .Аз градско минавам 50км.с 20лв. при цена 2,30 долу горе 18 че и 19  :running:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз мисля, че този разход е нормален. Моята е 2.0 115 коня автоматик и ми дава 15-16 газ в града при нормално каране, а извън него 10-11 зависи от скоростта. В София съм стигал до 18 литра газ из задръстванията.

Според мен не е. Карам същата кола със същия двигател, само че с ръчни скорости и разхода в града ми е 12-13 газ и то с моят не особено пестелив стил на шофиране. Дори, когато не ми работеше ламбдата не съм стигал до 16. Извънградско се върти около 8л на 100км. при нормални скорости от 120-130 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да взема Октавията, гледах няколко други  Октавии и няколко Бори със същия двигател и собствениците м казаха,че им дават разход 15 и нагоре, аз се позачудих от къде такъв разход и след като си я взех вярно не мога да падна под 15 в града. Иначе след като я закупих ходих на диагностика и всичко беше наред, затова приех разхода за нормален.

Редактирано от dimitko12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10.9 по каталог а ние правим по 12-13 което е нормалното. 15 дори и на педал не съм стигал. автомата да вдигне литър. Газово му е майката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.