Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

АВИО Дизел


Recommended Posts

Днес спирам да заредя на служебната и момчето ми вика "искате ли да ви сипя от авио дизела?"  аз отвръщам - "не! И с обикновения дизел мога да летя"  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    13

  • Jelio54

    7

  • joro-120L

    5

  • Izolini

    4

Най-много писали в темата

Днес спирам да заредя на служебната и момчето ми вика "искате ли да ви сипя от авио дизела?"  аз отвръщам - "не! И с обикновения дизел мога да летя"  :sorry:

Хахахаха, направо си го застрелял с прашка  :moto:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "бива ли го"?  Какво искаш да постигнеш с това гориво? Ще е като всяко друго по скъпо гориво на другите бензиностанции. Двигателя ще работи по мазно и по тихо. Повече мощност едва ли ще усетиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "бива ли го"?  Какво искаш да постигнеш с това гориво? Ще е като всяко друго по скъпо гориво на другите бензиностанции. Двигателя ще работи по мазно и по тихо. Повече мощност едва ли ще усетиш.

Искам просто нормална работа на двигателя. Всеизвестно е че по-скъпите горива на другите бензиностанции са наблъскани с подобрители и добавки, а това далеч не е добре за работата на един мотор! И ако двигателя работи по-мазно и по-тихо, то това ще е благодарение на чистотата на горивото. Друг плюс на такова гориво ще е и при зимната му експлоатация, защото при липсата на неясните боклуци и вода в него то няма да замръзва още при -5 градуса... С такава чистота на горивото, повече мощност едвали ще се усети но със сигурност ще се усети разлика от другите боклуци на Бг пазар, та дори и в разхода... ;)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изминаха две седмици от началото на темата и така и не разбрах  :eusa_think:  бива ли го :doubleup:  тоз АВИО дизел или не  :doubledown:​ 

 

Аз не намерих никаква разлика с обикновения дизел Економи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това от рекламата е вярно , значи за първи път някой откровенно признава , че кръщават горивата :)

Отделно и предишната им реклама с колонките беше също толко фалшива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера налях 50лв от въпросното гориво на празен резервоар(светеща лампа). 100+ км след това абсолютно никаква разлика спрямо обикновената нафта на Еко не намирам. Нито работи "по-мазно", нито има разлика в динамиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера налях 50лв от въпросното гориво на празен резервоар(светеща лампа). 100+ км след това абсолютно никаква разлика спрямо обикновената нафта на Еко не намирам. Нито работи "по-мазно", нито има разлика в динамиката.

А казват в рекламата, че имал по-високо цетаново число !!!  :nea:  По-високо от колко или от кое . По-високо не е число . Да кажат да речем - 52 .  Интересно ми е как никъде по бензиностанциите не се котира "цетаново число" . Как бензините могат да си имат числа -95, 98 ..., а нафтата си е ДИЗЕЛ - ама къв ?!??? - някъв !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дизела на територията на целия Европейски съюз трябва да отговаря на единни изисквания води се евро дизел или евро 5 дизел или EN590 https://en.wikipedia.org/wiki/EN_590

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зa дa усетите рaзликaтa от БГ горивaтa трябвa да нaлеете не AВИО дизел, a AВИО керосин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже става въпрос за ЕКО - снощи в София заредих дизела по 2.32 лв, а току- що в Смолян по 2.24 !

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ToBa e e..si i tapoto ime na nafta. I Be4e dve stranici koMeHtari

 

He, tova e za kosmi4eski sovalki. AVIO Diesel !!!!!!! 

 

6to me karate da pi6a ha maymunica......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже става въпрос за ЕКО - снощи в София заредих дизела по 2.32 лв, а току- що в Смолян по 2.24 !

ОМВ-то на Каптажа винаги държи такава разлика
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А казват в рекламата, че имал по-високо цетаново число !!!  :nea:  По-високо от колко или от кое . По-високо не е число . Да кажат да речем - 52 .  Интересно ми е как никъде по бензиностанциите не се котира "цетаново число" . Как бензините могат да си имат числа -95, 98 ..., а нафтата си е ДИЗЕЛ - ама къв ?!??? - някъв !!! :)

Има едни звездички на рекламата под които пише ПО ДАННИ НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА ДОБАВКАТА И ДР ОПРАВДАНИЯ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хувавото на рекламата на авио дизела е звука на ускоряващата кола в края на клипа, който звук спорд мен е от бензинова кола :) Вместо да пускат безмислени реклами, да пуснат качествени горива на добри цени и хората ще се редят на опашки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислих, че за комплекс дизел-а говориш, той си е точно кенче.

Това в кенчето не е ли същото само, че 1л?? И каква е разликата ако не е?

Майтапа настрана, но и аз се замислих що милиони са похарчени за тая тъпа реклама - познайте от къде ще трябва да се върнат - от всички, които го зареждат. Добра печалба ги чака, то почти всеки ще си каже я пък да пробвам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко и аз да пробвам, но след като от 3 страници няма едно положително мение, не си струва.

От 4 месеца карам само с omv maxmotion, но освен раликата в цената и по-малкото пушене, няма разлика.

Утре си взимам bardhal BDC и ще пиша за впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Добра печалба ги чака, то почти всеки ще си каже я пък да пробвам.....

 

Щото сме наивници и тъпаци! .....и от ден на ден за още по-големи глупаци ни смятат.

Да я бяха кръстили напр. ТУРБО дизел или нещо друго. Няма самолет, който да се движи с нафта.

Това и децата в трети клас го знаят. Какво общо има авиацията тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А... Не-не. За това с дозаторчето... Тези дни ще я напазарувам. :)

 

Поздрави

В крайна сметка взех Bardahl BDC. Ще я тествам нея... Нещо... с лики-то забелязах малко повече пушене, но не е винаги, при каране няма, но при маневриране пуска по някое гъсто черно кълбо. Налях от бардала, утре ще я видя как върви.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах тест с АВИО дизела . Издухах почти до нула старото гориво и заредих до горе . Резултати ще имам към края на август , като се върна от морето . Първото ми впечатление е че го бива , колата върви отлично , но тя и с другият вървеше така . И още нещо , компа ме информира че имам гориво за 1000 км. Не бях обръщал внимание до сега .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих на фабията вчера,направо литна таз кола.Поникнаха и криле,щах обаче да направя голяма беля.Без малко да блъсна един делтапланерист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видите ниско летящ Супърб, давайте път , защото още не съм сложил парашутните спирачки ! От ЕКО ги раздават око заредиш пълен резервоар , но не ми е останало време .

Редактирано от Jelio54
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.