Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Профилактичен сервиз на нова Октавия


musaka

Recommended Posts

За отстъпките ясно, но това на снимката е цена в магазин без никакви отстъпки. Купих един литър от ЕТ преди да пътувам за 44 лв, а 4л туба в ЕТ е 172 лв. Те сигурно испанците са по-бедни от нас и държавата им субсидира маслото за колите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че значи нещо, ама ако сте забелязали Кастрол-а, продаван от ЕТ има един допълнителен надпис - "Professional". Та тези туби май не са баш същото масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че значи нещо, ама ако сте забелязали Кастрол-а, продаван от ЕТ има един допълнителен надпис - "Professional". Та тези туби май не са баш същото масло.

 

Абсолютно няма разлика с това от ЕТ:

http://masla-bg.com/433,en_castrol-5w30-edge-long-life-iii-professional-4-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0.html

 

Поздрави

 

ПП: Пак казвам, за " 'ем'найсет милиарден път " - ЕТ НЕ ПРОИЗВЕЖДА МАСЛО, НЕ ВНАСЯТ МАСЛО - ТЕ ПРЕКУПУВАТ И ПРЕПРОДАВАТ ЗАВИШЕНО НА БАЛАМИТЕ!!! Явно много балами има в тоя народ, да взема да направя нещо "революционно" и да го пусна по телевизията... колко бързо ще забогатея не е истина! Нещо като "двойно пречистеният АВИО дизел", ама само на картинка/анимация, но резервоарът е същия на бензиностанцията, нали, всичко си е същото, иначе е 2х пречистен... :) Добрееее.... 

Фарът, който ЕТ ми смениха, като внесен от тях, имаше щампа на Ауто+ на кашона, затова по принцип се сменят нещата в сервиза там, а не се дават на хората да гледат, кое-откъде е... 

 

По-горе много точно го е написал JORDITO - данък гаранционна кола / "спокойствие" се плаща, нищо повече.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз масло от един от многото сайтове, които се нароиха и предлагат маслата на съмнително ниски цени, спрямо тези на официалните дилъри (вкл. и Мотобул) - не бих си купил.

 

Имал съм шанса да сравнявам поведението и харча на два уж еднакви Кастрол-а - единият купен от Мотобул, друг от един от тези сайтове. Това на една и съща кола, две последователни смени. Повярвай ми разлика имаше - евтиното масло си остана бистро, но за сметка на това колата го харчеше като за последно.

 

Подобен опит имам и с Мотул XCess.

 

Купувайки масло от дилър на автомобили или от официалният вносител за страната поне знаеш, че купуваш наистина това.

 

 

Ама всеки си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:PDT_Armataz_07: А така! Трябва да има купуване и от Еуратек, не може без :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци,не са еднакви маслата.

Както е при гумите примерно.

Купи си от ЕТ и от дианата гуми и ще видиш разлика.

Он ЕТ нищо няма да им има, а другите,ще се нацепят на втората,третата година,ще се изкривят,дори още чисто нови,може да са криви леко,да искат и повече баланс.

Не говори глупости.

Има си качество и качество.

Въпреки,че Жижо гуми са ми плиятели,ац от ЕТ само гуми купувам.Там качеството им е топ.

При Жижо и другите вносители,все,нещо,ще тресе,гумите мърдат нагоре,надолу на машината като ги въртят ги гледам.

Винаги има проблем.

От ЕТ пък никога няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите Вредещайнки, с които съм в момента, са точно от Дианата. Към 20к километра са вече, сигурно, и нямат криво още :)  Второ лято ги карам, обаче... Гудиърките, с които дойде колата, на третата година се нацепиха и "мухлясаха", верно бяха на 35-40 000км, не помня точно колко, но пък имаха още доста грайфер... това лято по-малко я карам колата, повече стои на едно място, също и гумите се прецакват от това нещо. Така, че не мога да твърдя нищо за качеството им.

 

Отделно... реален е фактът, че всичко, което не се получи на необходимото ниво, се праща за България и другите околни страни... Най-много обичам да давам пример с кафето Лаваца в Германия, Италия и това в България - нямат еднакъв вкус и аромат, може би не знаем как да го правим тука, но съм вземал пакетче и сме го сравнявали на аромат - нищо общо нямат двете ;) Другият пример е с рибата на Охридското езеро, например - стои там около "1 седмица" на пазара и като не се продаде - отзад има едно складче на "МЕТРО БЪЛГАРИЯ"... Айде честито - прясна риба!

 

Аз лично, не купувам от България маслото, което наливам в мотора - купувам го от Германия /ама наистина от Германия, правено за Германия пише на немски навсякъде, ама не "от Германия за Франция с френско-германски етикети" - мешаната скара е в Сръбско и е много яка!/ и ми излиза доста изгодно според моите критерии (не говоря за "евтино", защото 5 литра ги вземам за 110лв с доставката). Получавам и фактура и всичко, което е нужно и се прави в една нормална държава! И недай си Боже, сигурен съм, че ако има проблем с маслото и им се обадя - веднага ще реагират хората... не като тук - да обвинят монтьора!

 

Всеки си търси "златната среда" за себе си. Затова, пак казвам - сигурно за милионен път във форума - има различни хора с различни приоритети и желания - иначе щеше да е скучно, ако бяхме всички еднакви.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна дискусия ,

а може ли някой да сподели, за София, от къде си купува масло Pentosin, че от няколко места вече ми го препоръчват. Може и на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

4ри туби съм си купил от там, цената нещо от сорта на 80-85лв за 5л. Made in Germany. Като туба е абсолютно същата като донесена от Германия. Вече вътре какво е, някой лаборант трябва да каже. Нямам оплаквания от маслото като цяло. Човека който го продава е отзивчив и доста разговорлив всеки път се разправяме по 1 час с него. Магазин няма, а едно складче в центъра и от там го взимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега за първи път го пробвах и явно съм си писал със същия човек. Наистина можеш да го разпиташ за всичко. Комуникацията ми беше само през мейл-а и ми го изпрати с куриерска фирма. Поздрави!

Човека който го продава е отзивчив и доста разговорлив всеки път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здрвейте,ако може и аз да се включа в темата...като задам един въпрос.

Колата е О3 1.6 TDI. Забелязах,че антифриза доста намалява, почти на минимум е. Въпросът ми е какъв антифриз да долея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не доливай, ще ти светне на таблото когато иска антифриз. И при други колеги е все на минимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще купя антифриз и ще изчакам да светне лампата. Притесних се тъй като другата кола е октавия 1 и там антифриза никога не е падал до минимума, а е на 350 хиляди км вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем да си долееш, то ако чакаш да светне....лампата за маслото не би я чакал да светне предполагам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.