Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зарядно устройство Ferm BCM1018 - ще свърши ли работа ?


Recommended Posts

Здравейте.... Според мен хубаво е преди всяка зима да се помага на акумулатора с едно зареждане "до горе". Още повече че консумацията при мен е повече от заряда (алтернатор на 120 l ; повече градско каране ; озвучаване докато чакам пред верига магазини да излезнат "някои хора" и т.н.). Колите са 120 L (все пак са си на годинки) и са с акумулатори 45 Аh . Спрял съм се на това чудо : Ferm BCM1018 (поне не е китайско) като въпроса е дали ще ми върши работа. Обслужва акумулатори до 50 Аh.

Не искам да смятам часове , да меря волтове и ампери - добре ще е да е като при телефоните - свързваш - показва че е зареден - изключваш.

Е , този такъв ли е ?  : http://hobbytoolsbg.net/product/247/zaryadno-ustroystvo-ferm-bcm1018.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да пуснат лидълското пак. Под 40 лв. е и бачка идеално. Има си защити, импулсно зареждане и функция за поддържане на акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да пуснат лидълското пак. Под 40 лв. е и бачка идеално. Има си защити, импулсно зареждане и функция за поддържане на акумулатор.

+1

....., ама още е четвърти юли  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще пуснем фойерверки и ще празнуваме с новите ни братя.

Колегата иска преди зимата да зарежда. Дано до тогава се наканят лидълците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима акумулаторът ми ще стане на 6 години !ползване! или 7 години откакто е произведен, като съм го ”възбуждал” веднъж на третата година ползване, с най-социалистическото ”зарядно” правено в Перник. Включих го за почти 34-36 часа на около 2А... До ден днешен няма и следа от загуба на сили. Върти като луд. Определено има голямо значение как се кара колата (60% извънградски цикъл, 40% градски е моята), а не ми е било задължително да се зарежда всяка зима със скъпо зарядно.

 

Аз го зареждах, защото имаше едно претрисане при палене зимата, което след зареждането изчезна напълно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, така е.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя оригиналния, точно на 6та година загина, но след 2 тотални източвания при - 30С  и едно забравяне на фарове, излязох от дясната врата :fool: .

Сегашния излиза от гаранция ще го видим как ще е зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Einhell, закупено от Бриколаж. Зарежда с 4 А, има си предпазител, комбиниран волт/ампер мер, и когато акумулаторът е зареден, само спира да зарежда. Ползвал съм го, за зареждане на акумулатори от такива за мотоциклет, до такива за камион. Много съм доволен - леко и надеждно. Е, не е компактно, но за гараж е идеално.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лидълските импулсни зарядни имат един недостатък! Не сработват когато напрежението на акумулатора е под 7v  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здрасти на всички колеги . Закупих въпросното зарядно преди време но чак днес ми се наложи да го ползувам. Досега бях ползвал руски и български такива и приятно ме изненада че това не издава никаква вибрация  шум за разлика от  горните. Също така ми направи впечатление че течноста в клетките не "ври" толкова силно както при руските и българските , което спред мен мен е добре (колкото по бавно се зарежда една батерия е по добре). След 5-6 часа заряда се преустанови и светна зеления диод за пълно зареждане на акумулатора (което бе основната ми цел , а не да следя време и т.н.)

Обобщение - за малките акумулатори до 50 А на нашите 120-ки е идеалния избор - поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...като гледам тука каква дискусия става с тези зарядни...Мога да кажа следното:

Преди около 4 години дадох на мой близък направено зарядно... точно да се спасява от такива случаи...и струва някъде около 20 кинта... зарежда със сила до около 1.5А... може да почне да пълни от напълно разреден без да изгори ТРАФА...Като се напълни акумулатора намаля зареждащия ток на около 100ман но НЕ СПИРА....това е единия недостатък.

Много здраво дуракоустойчиво животно... ефтино и ефикасно...Бушони отпред и отзад.Няма умиране...

има недостатък... пълни бавно... долу горе празен акумулатор (60-70А) за да се напълни трябва някъде ъъъъ..не по малко от 12-15 часа да речем...

това всичкото нещо е сложено в метална кутия от компютърно захранване... блъскано ритано...и грозно...НО РАБОТИ...

Желязно е...Затова пък щади максимално акумулатора.

В общи линии е качествен трансформатор който носи на претоварване диод и МОЩЕН резистор...който играе ролята на автоматичен ограничител...В самото начало напълно разреден акумулатор иска да дърпа поне 7-10 ампера ама резистора не позволява...сваля напрежението и пуска по малко... после като се понапълни тока намаля оттам се променя напрежението върху резистора и се напасват нещата...

Много просто и ефективно нещо..Проблема е че се иска да си поиграеш...доразвиваш вторичната намотка и подбираш точно резистора...тайната на успеха е точната комбинация от напрежение на вторичната намотка спад на напрежението под товар и колко ома е резистора... това е цялата тайна.Бушон отпред и отзад и няма умиране..

Без пари излиза...бие лидъл мидъл пидъл и прочие електроники...недостатъците ги посочих по горе...

Ако някой го заинтересува мога да дам или по точни параметри да си го направи или да му изпратя полуфабрикат..

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.