Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 edition


Recommended Posts

Здравейте колеги. Искрено се радвам да пиша във форума за първи път.
Преди седмица поръчах и капарирах новия си автомобил - Октавия, 1,2 TSI 110 коня. Edition. 6 степенна ръчна, Euro 6, до колкото разбрах ще е първата такава в България. Би трабвало в края на месеца да дойде, т.е. началото на август да я подкарам. Малко направих компромис с цвета, щеше ми се черна, но трябваше да почакам още близо 2 месеца, така че сега ще е сив кварц.
Припомних си времето от казармата, отбелязвам дните до доставката на календарчето.;-)
Като я взема и нарадвам ще пиша впечатления и ще кача снимки.
Хубав ден на всички и честит сбор. (Живот и здраве, догодина и аз съм там).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Най-накрая!!!

Повече материал, след официалната полупка.

036079070-big.jpg?r=0

Редактирано от jimmy_h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая!!!

Повече материал, след официалната полупка.

036079070-big.jpg?r=0

Честита да ти е - застанала на мястото на моята фабия :) самоче аз докато се наканя да си я прибера и вече и бяха свалили найлоните.

Пожелавам ти много безаварийни километри, само масло и филтри, чат пат свещи и накладки в сервиз да сменяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. В събота минах през Еуратек и точно тази кола огледах. Моята е със същия цвят, въпреки че преди се казваше метално сив металик, и не е едишън като твоята.

Да ти е честита и да си я караш със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

036102976.jpg?r=0

036102977.jpg?r=0

036102978.jpg?r=0

036102983.jpg?r=0

036102984.jpg?r=0

 

Ето я дългоочакваната придобивка!!!

Засега всичко е ОК, след около 100 км. Но след 20 годишен таралясник, това си е направо приказка.

Относно проблема който чета за шума при О3 - с по-висока скорост не се чуват никакви шумове от въздухопотоци и т.н.. Иначе да, чуват се шумовете от вън, но в рамките на нормалното - все пак не сме в бункер.

Към момента все още разучавам екстрите - включвам, изключвам разни работи, но докато свикна с всичко хубаво ще е така. По нататък, след леко разработване ще пиша как е хавата с карането.

П.П. Благодаря на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!! много добре изглежда машината! Със здраве да си я караш :banana_beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте!

След близо 1500 км. първи впечатления:

- всичко е много хубаво;

- все още не смея да настъпя до дупка, но в рамките на разумното доста добре набира, и от място, и при 100 км/ч;

- относно прословутия шум в купето - лично на мен не ми прави впечатление, при нормално усилена музика, не се чува;

- разхода на гориво е що годе добър - към момента 6,7 но това е 10 км градско и 10 извънградско всеки ден. Иначе ъйкенда я пробвах на далеч - 5 на 100 основно магистрала и второстепенни пътища.

 

Като проблеми:

- едно леко скърцане се появи някъде при лявата духалка или поне някъде от там ми се чува;

- смяната на скорости - не знам нормално ли е в началото, но не влизат лесно и мазно, някак си трудно и с леко прихъркване;

- автоматичните чистачки май са със собствено мнение - понякога са много точни и си чистят както трябва, понякога седят и чакат доста преди да се пуснат. Като пример, при изпреварване на един камион в дъждовно време, чак след като го изпреварих се сетиха да се пуснат - съответно пълна мъгла. Но като цяло не създават някакъв дискомфорт;

 

Това е към момента. От всичко само скоростите ме притесняват дали е нормално това.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със скоростите не е нормално.

При мен няма никакво прихъркване. Скоростите влизат точно и с минимално усилие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не натискаш съединителя до край, на мойта 2ка от старите октавий и аз бях така в началото, защото при вентото ми до средата натискам и си включва без проблем. На октавията забелязах че трябва абсолютно до долу да се натиска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не натискаш съединителя до край, на мойта 2ка от старите октавий и аз бях така в началото, защото при вентото ми до средата натискам и си включва без проблем. На октавията забелязах че трябва абсолютно до долу да се натиска.

 

Интересно, че при моята Фабия също не се налага да натискам съединителя докрай, а скоростите си превключват гладко (с понякога изключение когато включвам на задна). Като я взех малко се притеснявах за това, но досега близо 40 хил. км. не ми е излязъл проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

7500 km: от всичко хубаво казано до тук - без изменение. Разхода си е все същия, с нетърпение чакам да прехвърля 10 к, с надежда леко да поспадне (за сега се държи около 6,5 смесено при нормално каране, като изключим много студените дни и сутрешните часове).

НО, относно скоростите - никакво подобрение, продължават да не влизат гладко и "мазно". Задна - от 3 пъти един път влиза. Понякога не иска да влезе от първия път, понякога я вкарвам, но чак след леко отпускане на съединителя се донамества, а понякога си влиза като удома си от раз. От няколко дена обаче (не всеки път) след като съм карал на задна, доста трудно лоста излиза към свободна, налага ми се със сила да го дръпна на свободна. Май е време вече да го споделя всичко това в Еуратек.

Иначе както казах от всичко останало съм доволен като цяло - и сега в снега, без да се правя на герой си драпа, и в студа си е гот - с подгрева на седалките...абе кеф.

Неадекватното държане на авточистачките му свикнах и си имам едно на ум, особенно при изпреварване на камион след като е валяло.

Рядко, но ми се е случвало да карам нощно време, наистина както имаше споделени проблеми с осветеността, споделям ги и аз. Но не е болка за умиране (чат пат ми пресвяткат насрещнодвижещите, което ме нявава на това че са леко вдигнати, но наистина не е добре осветено от пред, ще се сменят по нататък).

Обмислям да добавям Smart link. Няма много отзиви дали става, какви проблеми и неуредици настъпват евентуално, но чакам още малко и ще ходя да разпитвам "майторите" в Еуратек.

Това е за сега.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 След подобен проблем със скоростите на новия на времето Сеат на баща ми и ненавременно сигнализиране в сервиза, автомобилът счупи зъбно колело в скоростната кутия, което нанесе щети на съседните и се стигна до 3500лв. извънгаранционен сервиз на твоите километри (колата не се караше поради наличието на служебна). Да не говорим, че тия в сервиза са пълни маймуни и когато дни преди да изтече гаранцията ние закарахме колата с въпросното оплакване, те смениха маслото на скоростната кутия, което беше пълно със стружки и казаха, че вече всичко е наред и да си кара колата. Е, издържа 1 месец. Аз не бих губил време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Колега с голямо закъснение, честито! Цветът е супер, черното си е класика,но капризно..

 

Какви са ти наблюденията след като си я покарал за двигателя?

 

П.п. аз чувам вятъра на около 120км/ч,но поносимо за мен,но не е като да няма никакъв..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.