Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb l 2007: Проблем с рамо на лява чистачка


ivancho111

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам Superb I 2007-ма година и реших да подменя чистачките понеже старите (Valeo) бяха доста захабени. Спрях се на може би най-добрия модел - Bosch Aero-Twin,  тъй като от всякъде чувам добри отзиви за тях. Цената не е ниска, но според мен качеството е едно от най-добрите на пазара. Дори и след смяната обаче, остана стържене на лявата (пред шофьора) чистачка. Реших, че може пък да съм карък и да е дефектна, затова ги размених с дясната - същата работа, стърженето продължаваше и то само от лявата страна. Човекът в магазина ми обърна внимание, че ъгъла под който дясното рамо притиска чистачката е перпендикулярен на стъклото (както и трябва да бъде), докато на тази чистачка пред шофьора е с малко по-кос ъгъл. Според него това е причината за стърженето, че самото рамо не притиска перото директно а под ъгъл. На място с ръце пробвахме леко да огънем рамото, успяхме може би съвсеееем малко да променим ъгъла и стърженето веднага намаля, но за съжаление не изчезна.

 

Колегите, които са се сблъсквали с подобен проблем, или пък имат същите автомобили, могат ли да споделят някакви снимки как е при тях. Моята кола доколкото знам не е удряна, не личи и рамото да е усуквано, не съм чувал да се регулират като ъгъл спрямо стъклото, но може и да има нещо такова.

Минава ми през акъла да го сваля (въпреки, че не знам как се демонтира) и да го дам на железар да го усуче леко в горния край.

 

Ще са ми полезни всякакви съвети и снимки, ако имате възможност!

Редактирано от ivancho111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи същото като си сложих нови чистачки на бмв-то. Усуках рамото на ръка, и вече е пей сърце. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.