Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не включва перката на климатика


georgi_82bs

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с перката за климатика.Колата Шкода Фабиа 1,4 tdi 2005г. Проверих под акумолатора има едно реле което вътре има две релета но не му знам точно какво му е прредназначението, но при запалване на двигателя и двете релете включват, но перката не вклюва. Има ли някъде другаде някой датчик, реле или предпазител което управлява перката. Иначе компресора на кллиматика включва и охлажда но в града не охлажда добре защото преката не работи. Благодаря!!!

Редактирано от georgi_82bs
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега подадох 12+ на двете степени на вентилатора отпред и не завъртя. Има ли някъде стъпка по стъпка как се сваля вентилатора на радиатора. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледа ли ТОВА ... то няма само за вентилаторите , но те мисля се сваляха първи (мисля двата са на общо шаси) . То хубаво не включва на климатик перките , а нормално без климатик работят ли?

Другото нещо като тестваш такива електроуреди - разкачи куплунзите и подай плюс и минус , ако тръгнат - премери на буксите какво липсва (може и минуса да е избягал).

Другото нещо , което се сещам е кутията над акумулатора - от там тръгват захранванията за големите консуматори (може и там някоя гайка да е хлабава или пък предпазител да е изгорял).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем. При мен беше изгорял електроматора на единия вентилатор и се включваше само големия. Смяната е лесна, като общ модул са и се развиват 3-4 болта. Взех си втора ръка същите перки за 60 лева. 4та година работят без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с един вентилатор с две степени днес проверих отиват 14,2v, но не включва, явно е мотора но аз вчера се измъчих да проверя всичко друго но не и първо дали отва там напрежение. Сега ще трябва да видя как да го сваля и да  го сменя. Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.