Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мига лампичка кола с ключ под нея на таблото


Mony

Recommended Posts

Здравейте,

Не открих друга подобна тема, затова отварям нова.

Колата е Фабия 2003, 1.4 16V, 100к.с. Проблемът е, че последно време още при вкарването на ключа в таблото тази лампичка, което е една кола с ключ под нея, оранжева, мига и колата не иска да запали. Дойде ключар, който каза, че не приемала кода на ключа, разблокира я и всичко уж се беше оправило. Запали веднъж и след това пак същата история. В сервиза на Шкода в Стара Загора казали, че трябва някаква спирала да се сменя, в крайна сметка нищо не са сменили, само са почистили грешките. Известно време палеше без проблем до вчера, когато пак започна да мига лампичката.

Въпросът ми е дали някой е имал подобен проблем и дали знаете някой читав майстор в Стара Загора, на когото да я закарам, защото диагностика и зачистване на грешки всеки път не ми се вижда адекватно решение на проблема.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четеца на патрона ти прави проблеми, най-вероятно лоша връзка на кабела. този проблем е често срещан при Октавия 1 и мисля че има писано по него във форума. Разглоби си кората под кормилото и пробвай да проследиш кабела от пръстенчето, което се намира на патрона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа колегата е прав... Трансподнер чипа не ти се чете... Това с чистенето на натрупани грешки се прави след като физически проблема е отстранен... Добре де разкоплектовай контактния ключ (Целия модул. В никакъв случай не отваряй модула помещаващ самото патронно гнездо. Може и да бъркам но мисля че имаха някаква safety feature, като го разглобиш и после нанайци феродо) и със спирт и памук естествено със самозаключваща пинсета пробвай поне малко от малко да зачистиш гнездото... Може и на място, но е много неудобно и поради мерки за сигурност трябва да разкачаш акумулатор... Отново казвам, с никакви течности не бъркай докато веригата е затворена... Тоя експеримент завърши доста трагично на пежото на мой френд, като не ме послухаша пияните глави за мерките за сигурност. Пък след почистването ако пак се гъбарка... Хммм, знам ли... А сигурен ли си, че ключа е наред... Пробвай на друга Фабия, дали ще чете и дали ще ти изкара простотията от типа Wrong key inserted... Ма ако не влиза не го напъвай, но доколкото знам като са от един и същ поточен цикъл (Демек, същата година и модел на купето) би трябвало ключа да става но транспондер чипа да те припсува, че не си е вкъщи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да споделя и на мен какво ми се случи.И на мен започна да ми мига въпросната лампичка на таблото и колата не палеше.Оказа се от имобилаизера чипа на които се намира на самото табло свалиха ми таблото препоиха споиките наново и всичко се оправи.Вече 3 месеца няма проблем.Дано съм бил полезен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчет след още един сервиз - почистили са всичко от ключа до електрониката, нищо притеснително не са видели и нищо не са сменяли... Казаха, че не дават никаква гаранция колко време ще пали, защото реално проблем не са намерили, че да го отстранят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее супер... Значи е било просто замърсени контактни повърхности... Супер, дано да нямаш повече проблеми в бъдеще, щото да си го кажем право дразнещо и много непредсказуемо проблемче си е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем един от най-гадните проблеми, защото грам не можеш да помръднеш колата, че да се домъкнеш до сервиз :D Аз съм скептична, че така лесно ще ми се размине, но стискаме палци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.