Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Болеро


lunatic

Recommended Posts

Здравейте,

 

преди няколко дни пътувах на по-дълъг път и по някое време видях, че GSM-a ми изключен поради паднала батерия.

Извадих USB кабел и го включих да зарежда от колата. След около 5 минути Болерото заби - черен екран. Спрях колата, загасих и запалих отново. Болерото тръгна. Потеглих и аз, но след около минута пак заби. 

Тогава ми дойде на ум, че когато друг път съм слагал телефона за зареждане, Болерото веднага сменя източника на информация да бъде GSM-a. A в случая той (почти) няма батерия и не може да подаде инфо. Видя ми се логично това да е причината за забиването на Болерото. След като се позареди батерията проблем нямаше.

 

Все пак обаче се оказа, че не може да работи Болерото и да си зареждаш GSM-a от 0%.

Случвало ли ви се е и на вас?

И още по-важно - знаете ли начин да се променят настройките, така че при включването на GSM през USB да не тръгва автоматично връзката с телефона? С други думи да не е "plug&play" ами да си чака ръчно да го избереш като източник на информация. Рових снощи в инструкцията на колата, но не намерих подобна опция.

 

Поздрави

Редактирано от lunatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSM-а да се зарежда с подобаващо зареждало от запалката !!! Там амперите са бол ! Радвай се, че не угаснало завинаги Болерото ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем  и бях писал за него в темата за сервизни акции май - макар и не толкова подробно.

 

Случи ми се веднъж това забиване и се оправи с повторно палене на колата. Отделно ми се беше случвало да бави в менютата. 

 

Скоро след това в ЕТ ми преинсталираха софтуер, това беше преди близо година, и оттогава да чукнем на дърво си работи отлично Болерото.

 

Относно връзката с телефона трябва да проверя дали продължава да го прави. Със сигурност в началото и мен ме дразнеше това автоматично превключване на source-a. Сега или е оправено или съм свикнал веднага да си го коригирам :)

 

Димоне, това със запалката при някои коли не работи толкова лесно, защото е много дълбоко самата запалка. Аз изхвърлих 3 зарядни за запалка, защото на тази кола не са достатъчно дълги и/или тънки, че да влезнат и направят контакт за зареждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало, просто го зарязах и след 5-10 минути се оправи от само себе си, естествено след като махнах USB-то (с Амундсен съм, ама то същото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многократно съм си зареждал телефона на юсб-то и никога не съм срещал проблеми, не разбирам какъв сорс морс се променя. Включвам зарежда, изключвам не зарежда и всичко си работи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да си потърся кабел за зареждане от запалката наистина и да не си тествам късмета друг път :) ...

Иначе като изключа този случай - други проблеми не е правило Болерото за половин година вече.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многократно съм си зареждал телефона на юсб-то и никога не съм срещал проблеми, не разбирам какъв сорс морс се променя. Включвам зарежда, изключвам не зарежда и всичко си работи нормално.

USB портовете издържат стандартно  (предвидени са) до 0,5 А . Има и такива до 1 А, но е обозначено до него - да се знае.  Твърде вероятно е когато батерията на зарежданото устройство е паднала на макс. зареждалото да вдигне тока на консумация над 0,5 А  и оттам идват проблемите - или гори порта или задейства защита или забива процесора зад порта. По принцип не е правилно USB да се ползва за зареждане, макар че на крайните му 2 пина винаги има 5 V. 

 

мое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш да не ползваме за зареждане и USB портовете на компютъра, щото там положението е същото, нали? Или поне да не е за зареждане от 0%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това USB мисля поддържа 0.5А, а повечето андроид смартфони в момента изискват 1.3-1.5А. Решението при мен за плитка запалка на О3 е на Hama USB зарядно за таблет на 2.1А. Но е 25 лева. Преди това изхвърлих две други, които сдадоха багажа.Това поне вече 2 гидини е бетон и зарежда телефона за отрицателно време. Има ги в Кауфланд и Технополис,като на кутията пише Usb car

Charger for Samsung galaxy tab.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз имах един проблем с "отношенията" между Болерото и телефона (Nexus 4). За известно време телефона не си казваше контактите на колата. Пише "Синкни контактите", синквам, греда. Трябваше от телефона да му кажа изрично да си сподели контактите с пеърния дивайс (колата). Нооо онзи ден както си карах, почна да се кънектва повторно към колата и контактите се появиха. Също така ми се случва като бодна USB-то и смени сорса да ми дава USB Error и да забива (без да угасва), и след 5 минути се освества. Като цяло не мога да преценя проблема в телефона ли е или софтуера на колата. Поне това за контактите мисля че проблема беше в телефона тъй като се оправи от самосебе си а тези телефони си се ъпдейтват сами.

Малко съм офтопик но да си споделя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка, има си оригинален аксесоар на Шкода за зареждане на телефони от запалката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павка, има си оригинален аксесоар на Шкода за зареждане на телефони от запалката. :)

 

Ха, не знаех :) Сладури, затова ли са го направили толкова дълбоко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.