Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Темпомат 1.8 20V - Въпрос


cooldsd

Recommended Posts

Колеги, от година карам една Октавия 1.8 20V от '98 и съм решил да й сложа темпомат. Това което ме смущава, е че имам притеснения дали имам електронно управление на газта. Някой знае ли нещо за този двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм слухове, че може. Ако наистина е така ще взема и аз да си забия един. Аз съм със същия мотор =) Чакам развитие по темата с нетърпение! =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е възможно. Аз съм с 2.0 8v и имам темпомат , а 1.8 20v е доста по-модерен мотор...

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че не съм сигурен управлението на газта дали е електрическо :\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.8Т но с електронен дросел (т.е. нямам жило на газта) и при мен цялата работа струваше 22 лв. за лостче, 30 лв. за почерпка на приятел с тънки пръсти да се занимава с прекарването на инсталация и 20 лв. почерпка на човек с VagCom за да активира функцията защото не беше активна.Ако имате VagCom и 50 см. кабел с жила минавате с 22 лв. за лостче.При тези обаче с жилото на дросела стоят по различно нещата.Трябва да се сложи допълнително модул който да мести дросела.Екстрата си струва всеки един лев!

 

Намирам инфо на хора предлагащи дооборудване на автомобила с автопилот като тези от vw групата с електронна газ приблизително е 140 лв. цената а при тези с жило около 500.Т.е. със сигурност може да се вземе изпълнителния механизъм втора ръка.Ще видя утре какво има по моргите около нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Autokelly, търсиш 8L0953513J, извинявам се за грешката , на дребно е 45 лв. , зависи от това кой колко отстъпка ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.8Т но с електронен дросел (т.е. нямам жило на газта) и при мен цялата работа струваше 22 лв. за лостче, 30 лв. за почерпка на приятел с тънки пръсти да се занимава с прекарването на инсталация и 20 лв. почерпка на човек с VagCom за да активира функцията защото не беше активна.Ако имате VagCom и 50 см. кабел с жила минавате с 22 лв. за лостче.При тези обаче с жилото на дросела стоят по различно нещата.Трябва да се сложи допълнително модул който да мести дросела.Екстрата си струва всеки един лев!

 

Намирам инфо на хора предлагащи дооборудване на автомобила с автопилот като тези от vw групата с електронна газ приблизително е 140 лв. цената а при тези с жило около 500.Т.е. със сигурност може да се вземе изпълнителния механизъм втора ръка.Ще видя утре какво има по моргите около нас.

Ух, разликата е неприятно голяма. Аз именно защото открих,че г-д 100-150лв излиза екстата, реших да си сложа. Но 500 май не си заслужава разхода за тази кола. Парт номер на този модул имаш ли  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза вакум помпа за тези които са с жило на газта. Номера който намирам е 811907325, ще трябват и още неща.Има някакъв модул който трябва да разбера за какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.