Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ABS на Roomster 1,4 86hp свети постоянно


kgk1211

Recommended Posts

От няколко дни съм с Ръмстър 1,4 86 к.с. Засега нямам кой знае какви впечатления освен това ,че е доста шумен вътре при вдигане на обороти над 2000.Не знам дали е нормално но малко ме дразни.Другата ми кола е Пежо 306 1,9 ТДИ и ми прави впечатление ,че е доста по-безшумна.Това е само за информация... като измина повече километри ще пиша за мнението си.Но... това което ме притеснява в момента е ,че свети постоянно ABS лампата на таблото макар ,че усещам със сигурност когато натисна спирачка как се включва въпросния ABS. Ако някои има решение за проблема моля да го сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Колата беше закачена на диагностика и показа проблем с датчик на скорост на предно дясно колело.Сменен беше с нов ,но лампата продължи да свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери наред ли са бушоните в кутийката върху акумулатора /не знам за Румстър, но при О1 се намират там/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК ще проверя. Има някакви предпазители там и два са за ABS. Мисля, че ги гледах, но пак ще ги видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички предпазители са здрави.Утре ще я карам на друго място за диагностика.Дано там да разберат защо свети тази лампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последни впечатления.Когато е неподвижна при въртене на волана наляво и надясно се чува някакъв шум нещо средно между скърцане и пукане.Ако е нарушение на темата може да изтриете коментара.Някакви предположения?

Иначе вече може да се каже ,че и свикнах и съм доволен от поведението на колата и вървенето.Не е върха но не съм и разочарован .Дано се оправят двата проблема и може да се каже ,че за годините и цената си е почти перфектна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

След последните стендове и други проверки работата отива към смяна на преден десен шенкел и някакъв лагер който имал отношение към датчика за ABS-a.Доста търсих какво представлява този шенкел , какви пари струва,но така и не разбрах каква е цената и как изглежда поне.Най-различни картинки и цени, но нищо конкретно.Румстъра бил нов за България и почти никой нищо не знае.Ако някой има нещо конкретно по въпроса нека да каже.

Поздрави на всички от форума и дълги безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да разбера.... Имало нещо не наред със сходимостта.... добре,че не е за моя сметка... а лагера бил свързан по някакъв ел.магнитен начин с датчика...това ми обясниха но не знам дали е така наистина....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги.

Днес ми намериха този шенкел дето бил за смяна и утре ще го получа по Еконт. Не е нов,а втора употреба но се надявам да е в ред.

Това което разбрах след няколкодневно търсене е ,че цената за нов е около 300лв. а втората употреба е от 80 до 100 лв.Надявам се да е здрав въпреки ,че не е за моя сметка,защото не ми се иска постоянно да вися при човека от когото купих колата.

След смяната ще пиша какво стана и дано вече да няма други проблеми.

Още нещо... колеги не се доверявайте напълно на търговците когато ви казват каквото и да е... в повечето случаи явно и те не знаят всичко за колата и гледат само как д а я продадат по-бързо.Добре ,че поне моя се оказа човек и се съгласи да си оправи.

Поздрави на всички и безаварийни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Днес смениха шенкела(стана доста бързо... за около 40 минути) и всичко си дойде на мястото.

Датчика на ABS-a изгасна и се наложи само реглаж на предницата.Вече всичко е наред.

Поздрави на всички от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.