Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за огледалата


RahzeL

Recommended Posts

Здравейте, страничните ми огледала са много надраскани и грозни. Бих желал да ми обясните как се демонтират корубите за да мога да ги пребоядисам или да ги фолирам. Не са ел а механични. В алфа форума (където също имам регистрация) на подобни въпроси ми даваха линк към тема за идиоти. Обяснено стъпка по стъпка със снимки даже. Много ще съм ви благодарен ако някой се отзове по подобен начин :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърташ го до крайно вътрешно положение, след това с пръстче бъркаш зад стъклото на огледалото и го махаш с издърпване. То е на щипка. Не си спомням как точно беше закрепена корубата, боядисаната част се маха от основата която е завинтена към вратата. Принципно щом не са ел, не трябва да са боядисани в цвят. Доправяно е нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има разлика между ел. и механични огледала , но по спомен корубата имаше три винта и трябваше да се свали стъклото за да може да се свали.

Имам две огледала и ще взема да направя няколко снимки кое как и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Точно така- маха се първо капачето отдолу, после се маха стъклото, после се отвиват 3 винта и се маха корубата :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето къде са винтовете на корубата, които май са само 2 на снимката, но при мен по спомен бяха х3:

 

$(KGrHqNHJB8FH+YcM-RYBSF+kNJeiQ~~60_12.J

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ще си ползвам старата тема за да задам може би тъп въпрос. Мога ли на механични огледала да сложа подгряване на стъклата? И какво трябва да сменя за да си сложа ел. Огледала? Подозирам че тези в момента не са оригинални , защото стъклата са ел. а огледалата не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително стъклата като да ел и огледалата да са ел. При мен са ел но четирите ми стъкла също са ел. Трябва да си сложиш управление огледала и бутон. Ще пробвам да кача снимка на бутона.

Ето я:

 

http://picbg.net/u/48572/42759/817835.jpg

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може! Аз сложих стъкла с подгрев, окабелих си и вързах всичко през реле към бутона за подгрев на задното стъкло, какот е при повечето Ауди- та до 2002- ра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерих ел.огедала на добра цена, но не знам дали имам инсталация за тях. Другото което ме притеснява е копчето за управление. Него има ли го ново някъде да се продава или да търся в морга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, нещата са доста по- сложни.

Окабеляване 100% нямаш. Трябват ти буксите и сноповете от огледалото до конекторите на маншоните при колонките на колата и от колонките на колата (А pillar, ако не се бъркам е на английски)  до комфорт модула.

Бутон също ти трябва, който подържа функция подгрев.

Ако нямаш ел. стъкла, първо провери по номера на сентрал електроникс/комфорт модула ти дали позволява да бъде прекодиран (моя не може) за управление на огледала. Това ти трябва, понеже бутона е импулсен и управлява реглажа и подгрева на огледалата по маса, + си имаш перманентен на огледалата след контакт. Подгрева на огледалата е през реле за време, намиращо се в същия този модул.

 

Моя модул не позволяваше такова кодиране, затова на моите си механични огледала прекарах окабеляване за подгрев, сложих си допълнително реле, управлението на което го хванх от масата на подгрева на задното стъкло, но директно от кабела му, а не от бутона, понеже и той е само импулсен, а не тип 'он-офф'.

Така с пускането на подгрева ан задното стъкло ми греят и огледалата, съответно ползвам релето за време, което е за подгрева на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се решиш да го правиш както е оригинално, бутон тъси от моргите. Това е моят съвет защото в ЕТ ще те разплачат предполагам с цената му. Аз купувах от там пролетта само стъкло с подгрев и двойна зона защото ми го откраднаха на огледалото на шофьорската врата и цената му е 67лв.

 

В същност, щом си решил огледалата да са ти с ел регулиране, ти нямаш избор освен да купиш бутон. Много по-удобно е принципно. Не се пресягаш по пет пъти за дясното докато го нагласиш. Няма и как да ти го размърда пътника без да иска. Бутона свети в тон с останалите копчета. Имаш защита ако не спреш подгрева, той се изключва сам и то отделно от задния реотан. Можеш да си пуснеш подгрева на огледалата и на стъклото отделно. Аз например чессо използвам подгрева на огледалата зимата, а на задното стъкло почти никога. То не ми се поти. Ако се налага да включваш и задния реотан за да си размразиш само огледалата, това харчи много ток!

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло имам идея само стъклата да греят, защото зимата са неизползваеми като се запотят. А самите огледала дали ще са ел. не ми е пак такъв проблем. Ако трябва да се прокарва инсталация ако не е много скъп вариянт - да, но иначе не държа. Пак казвам като цяло искам да не ми се потят огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е само за огледалата си ги вържи към задния реотан както е описал колегата. Това е най-безболезнения вариант. Също можеш да си купиш китайски стъкла с подгрев и да си оставиш тези огледала, само ще смениш стъклата. Китайските са евтини, по има няма 20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13лв/бр.  са тайвански и са супер добри. Дори на А8- цата си ги подмених профилактично с нови и сега загряват два пъти по- бързо :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.