Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Генератор на Октавия 1.9 ТДИ AGR


Plamen89

Recommended Posts

Привет колеги,имам следния проблем с генератора който не  зарежда както трябва.

Като работи мотора на празен вход и като пусна всичко на пълна консумация(фарове,музика,нагревател на задния прозорец и климатика)генератора зарежда 12.5-6 V,като спра климатика само си зарежда 13,6-7V.

Някой хора викат че е било нормално но според мен не е нормално,защото генератора трябва да си зарежда при пълна консумация в границите 13,6-14,2V.Предположих че може да е от релето,четки и ротора.

Успяхме да извадим на място капака с четките и релето да ги видим в какво състояние са,оказаха се че четките са добре и релето си работи но се оказа се че комутатора на ротора е износен много и мисля да го сменям с друг цял ротор който имам в наличност резервен.

Интересуваме освен ротора може ли да е причината от друго и лесен вариант за смъкване на целия генератор защото виждам че има доста неща за смъкване.

Редактирано от Plamen89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно ми е,интересуваме ако  пробвам отдолу на канал да го извадя каква е последователността 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вади се от долу, като се разкачи компресора на климатика. После при слагането имаше особеност с втулките, при един от болтовете, но като го свалиш ще се ориентираш. Не е трудно, но е голяма хамалогия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше слаба връзка в едната кабелна обувка на предпазителя на дебелия кабел който идва от алтернатора и се свързва към единия предпазител в кутията над акумулатора .Просто го калайдисах към обувката и се оправи .Преди това след 30мин. шофиране кабелната обувка грееше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.