Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Национален Шкода събор 2015 - Програма.


Recommended Posts

Уважаеми колеги,

 

Пускам програмата на Национален Шкода събор 2015, организиран от Шкода клуб България с любезното съдействие на официалния вносител на Шкода за България - "Еуратек" ООД и с медийната подкрепа на българското издание на Auto Motor und Sport. Първият ден ще е забавен и интересен, като сме наблегнали на тестдрайв-а (ще го има, разбира се, и в събота). Акцента върху събитието ще бъде в събота и събота срещу неделя. Информацията за това би била полезна за хората, които ще дойдат само за един ден или ще пренощуват само една вечер.

 

И през двата дни ще има организирана клубна фотосесия. Който желае, ще може да се присъедини, а в последствие и да получи снимки на фона на единственото по рода си Шкода събитие в България. 

 

Петък, 03.07.2015г.

 

Самата писта, за каране, тестове и т.н. не е ангажирана от клуба, но ще може да се ползва индивидуално, по ценоразпис на "Дракон".

 

10:00ч - Отваряне на вратите на "Дракон" и начало на събора.         
                                                                                                                                            
12:00ч - Стартира тест драйв на автомобилите, предоставени с любезното съдействиена "ЕураТек" ООД.      
/Автомобилите ще бъдат на разположение през целия ден/
 
15:00ч - Викторина.                                                                                                    
 
15:30ч - Теглене на въже (отборно).
 
16:00ч - Викторина.
 
16:30ч - Начало на футболен турнир.
 
18:30ч - Финал на футболния турнир.
 
19:00ч - Теглене на автомобил с човешка тяга.
 
20:00ч - Надпиване с бира.
 
-------
 
Събота, 04.07.2015г.
 
През целия ден ще се провеждат успоредни мероприятия - на пистата и извън нея (вижте по-долу). Това ще гарантира, че няма да скучаете, без значение в коя част на "Дракон" се намирате. Погрижили сме се да има забавление за всички, включително за нежните половинки и децата.
 
На пистата:
 
10:00ч - Откриване и начало на събитията на писта Дракон.
 
10:30ч - Свободно каране на пистата.
 
12:00ч - Представяне на официалния вносител на Шкода за България - "ЕураТек" ООД и новите модели на марката.
 
12:30ч - "Италианско преследване" (обиколки на пистата за време) - по класове.
 
14:30ч - Драг - по класове.
 
17:00ч - Драг - Свободно.
 
18:00ч - Край на състезанията и почетна обиколка на писта Дракон.
 
19:00ч - Официално награждаване.
 
20:00ч - Начало на вечерния купон, лятна дискотека с DJ.
 
До пистата:
 
Състезание за най-добро дамско паркиране.
 
Скачане с чували.
 
Викторини.
 
Анкета сред всички гости за "Автомобил на публиката".
 
Томболи с интересни награди.
 
Конкурс за детска рисунка.
 
Тест драйв на автомобили (включително и на пистата), предоставени с любезното съдействие на "Еуратек" ООД.

 

-------

 

Входни такси.
 
Входната такса за влизане на територията на "Дракон" е 5 лв. на човек, като за дечурлигата това е безплатно. Заплащането й е еднократно и валидно за двата дена на събора. За удостоверяване на заплатена входна такса всеки ще получи гривна, която следва да носи и пази през дните на престоя си. С нея ще може да влизате и излизате от съорежението неограничен брой пъти през дните на провеждане на събора. В случай на загубване и/или унищожаването й, при следващо влизане на "Дракон" ще дължите входна такса.
 
Входната такса за управление на автомобил на пистата е 10 лв. на автомобил и важи единствено и само за 04.07.2015г., събота. Сумата се заплаща еднократно и ви дава право да участвате във всички състезания, както и да ползвате пистата за свободно каране според обявените по програма часове. Всеки автомобил, за който са платени тези 10 лв. ще получи обозначителен стикер, който ще му осигури неограничен брой (според програмата) влизания и излизания от трасето на пистата.
 
ВАЖНО. Всеки собственик, който ще управлява автомобила си на пистата, ще получи кратка декларация , с подписването на която ще удостовери съгласието си за спазване вътрешния ред на "Дракон", изискванията на организатора, както и съгласието си за личната отговорност, която носи на трасето. Бих искал да обърна внимание, че писта "Дракон" е истинска автомобилна писта, която освен огромна наслада от състезание и управление, изисква и голяма лична отговорност от всеки един от вас. Това е и причината да бъде организиран кратък брифинг/инструктаж преди отварянето на пистата, задължителен за всички участници.
 
Класове за състезанията на пистата.
 
Драг.
 
За определянето на класовете е заложена заводската мощност на автомобила. Наличието на софтуерна модификация (чип) оставя автомобила в същия клас. Всякакви хардуерни промени от типа на турбо, интеркулер, генерация, дюзи,  и т.н., преместват автомобила в по-горен или в най-високия клас.
 
Клас А - Задномоторни
 
Клас В - до 89 к.с.
 
Клас C - от 90 к.с. до 129 к.с.
 
Клас D - от 130 к.с. до 180 к.с.
 
Клас E - от 181 к.с. до 220 к.с.
 
Клас F - над 220 к.с. + модифицирани.
 
Италианско преследване.
 
Клас 1 - Задномоторни
 
Клас 2 - до 129 к.с.
 
Клас 3 - над 129 к.с.
 
За поляната и за барбекютата. Абсолютно е забранено да се палят дървета, въглища и т.н. на тревната площ. Моля, носете си барбекю, на което да готвите. Също така е абсолютно забранено да се изхвърлят на тревата остатъците от жарава, въглища т.н. Изчакайте ги да изстинат, след което ще може да ползвате многобройните, разположени на цялата територия на "Дракон" обозначени места за събиране на смет.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи , аз лично нямам търпение вече. Само имам 1 въпрос. Аз към коя категория спадам ? :D до 220 или 220+ модифицирани ? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софийската група нека е спокойна, тази година ще участвам в надпиването с бира:)

Сега само един въпрос, хората на палатки ще има ли къде да нощуват, съответно и аз в колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, ще има място за палатки. А вероятно и нощуващи в колите си ;). Радвам се, че ще присъстваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да свалиш HJS-a, за да си в Е  :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gogata

Публикувано Днес, 20:55

Адаш, ще има място за палатки. А вероятно и нощуващи в колите си  ;). Радвам се, че ще присъстваш!

 

Само да не си забравите антирепеленти за гадинките  :)

Редактирано от B L A D E
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в клас Е и ще ви пръсна. :tongue_1:

 

 

Значи и аз съм в Е и се пази от камъчета, като си зад мен! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз съм в Е и се пази от камъчета, като си зад мен! 

 

 

Предлагам да раздаваш ролки стреч фолио! :P 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи , аз лично нямам търпение вече. Само имам 1 въпрос. Аз към коя категория спадам ? :D до 220 или 220+ модифицирани ? :D

 

И аз съм в клас Е и ще ви пръсна. :tongue_1:

 

Значи и аз съм в Е и се пази от камъчета, като си зад мен! 

 

Баш вие тримата сте направо в клас e_X_treme

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клас Е съм.мойта кола хардуерно е заводска.Така че направо ми пригответе наградата. От HJS-а ли са уплашихте ве.То си е катализатор евро 6! Не е кат ваще без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В клас Е съм.мойта кола хардуерно е заводска.Така че направо ми пригответе наградата. От HJS-а ли са уплашихте ве.То си е катализатор евро 6! Не е кат ваще без.

 

Значи и двамата сме там бре! Аз съм сток 150кс в клас D, но нали имам хардуерни промени от типа на турбо, кулер, генерация, дюзи и т.н, значи съм в клас Е  :sorry: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и двамата сме там бре! Аз съм сток 150кс в клас D, но нали имамхардуерни промени от типа на турбо, кулер, генерация, дюзи и т.н, значи съм в клас Е  :sorry: 

Мадже,очертава се да не мога да дойда.Днеска ме сюрпризираха.

Така ,че спокойно първи си.Знам ,че си направил резервации,ще си ги платя няма проблеми.Пак не е сигурно,водя преговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въх! Убих та! Ще ти пазя стаята, гледай да се оправиш до тогава.

 

п.п.

Ако не дойдеш по кой ще хвърлям камъчета? Няма кой да кара токова близо зад мен, както ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

п.п.

 Няма кой да кара токова близо зад мен, както ти!

Аз,едно по късо въже и ще съм точно зад теб. :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм готов - свалих около 10 кила от листа под челното стъкло и кал от подкалниците , изчистих дросела от маслени гадости и са остава да си намеря жертва :D в краен случай ще събирам камъчета .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.

Ако не дойдеш по кой ще хвърлям камъчета? Няма кой да кара токова близо зад мен, както ти!

Почти навих Косьо да дойде с зелената Шкода. Ако ми даде да я покарам и много се примолиш, мога да те пусна пред мен ,ама за една обиколчица ;) Да загрее изпарителя, да не го мъчим... :P Дано дойде и пловдивската група, че ми се вози на страни ей така, пък с под 100 коня и с предно, това е мираж

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходима ли е някаква предварителна заявка /записване/за присъствие или на място всеки си плаща съответната такса и влиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.