Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия проблем с няколко неща


MorganCreek

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Имам няколко проблема с колата откакто свалих акумулатора на колата.

1- ви ми изчезна зумера на светлините, като отворя вратата на угасен мотор и на светлини не се чува зумер " Сега като се замисля дали има зумер?"

2- ри проблем, нямах кода на радиото и нямах идея от къде да го взема, но радиото тръгна само след няколко паления.

От тогава трябва да го гася ръчно, а по рано то си гаснеше като угася колата.

3- ти Колата е в покой и заключена, отключвам я отварям която и да е врата и колаата дори на отворена врата след 1 мин. се заключва ( Проблема е откакто съм я купил)

4- ти нормално ли е борд-компютъра на всяко палене да се занулява? Не помни какви стойности е давал при предишните преходи (за горивото говоря)

Поздрави :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, колега!

проблем 1 и 3 са свързани - вероятно е повредено микрето в шофьорската брава. има писано много по въпроса.

проблем 2 - почти съм сигурен, че радиото няма да вкара кода от само себе си и да тръгне след няколко паления. а за това изключва или не след гасене на ДВГ - има значение откъде е захранено с напрежение.

проблем 4 - не е нормално

направи диагностика и виж какво ще покаже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в един форум който не беше Български, че ако касетофона е оригиналния на колата откакто е създадена не би трябвало да иска код и да се разпознае само. Имам чуството, че това се случи и при мен.

Няколко паления седеше на SAFE и заредих гориво на една бензиностанция и като запалих той си намери станциите и започна да работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 4-та точка:

 

Имаш Single-trip memory (memory 1) и Total-trip memory (memory 2). Първата памет съхранява данните до 2 часа след изключване от контакт (ако в рамките на тези два часа отново запалиш данните продължават да се записват, ако минат 2 часа паметта се нулира и при запалване показанията са нулеви). Втората памет съхранява данните от работа на двигателя до 99 часа и 59 минути или изминаване на 9999 км. При изпълнение на едно от двете условия се нулира. Превключването между показанията в двете памети става чрез бутон RESET от долната част на лоста за чистачките.

 

Ето ти официалното ръководство на английски: https://mediaportal.skoda-auto.com/resource/documentation/manuals/en/OctaviaTour/06-2009/Manual/A4_OctaviaTour_OwnersManual.pdf

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много брагодаря на отзовалите се, тези дни ще гледам да оправя проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.