Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се пълнят 50 литра дизел в 45 литров резервоар?


thelordofweb

Recommended Posts

А стрелката изобщо пада ли до нула? Че вчера един приятел се оплака, че при над 1/2 резервоар показание е сипал 35 литра ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засякъл съм началните километри и ще засека докато светне лампата. И аз съм объркан колко реално е вместимостта на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии, предишния ми автомобил - Пасат 1.9 TDI, PD 131, 4Motion, Variant, успяваше /на извънградско/ да измине 220-240 км., при "спокойно" шофиране, преди стрелката да помръдне.

След това, си отчиташе нормално, не е падала/намалявала рязко, а точно.

На база на това, може би 400 км. за Фобия SDI, не е чак невъзможно, знам ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На база на това, може би 400 км. за Фобия SDI, не е чак невъзможно, знам ли...

Да, ама моята си е TDI...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е TDI. С обезвъздушаване минавам преди да заредя отново около 800 км. А преди да отлепи стрелката около 240-250км. Стеден разход 6л/100км.

Редактирано от marinms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С обезвъздушаване минавам около 1000 км. Но карам спокойно. Само веднъж се случи да мина над 400 км без да мръдне стрелката, но тогава карах на дълъг път със скорост под 100 км/ч.

Сега, когато магистралата е в ремонт ми отчете разход 4,3 по резервоар - пълен/пълен. Скоростта над 90-100 км/ч сериозно бърка в джоба. Съпротивлението нараства на квадрат спрямо скоростта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя,почти всяка седмица изминавам по 600-700км извън градско и обезвъздушавам,събирам около 45литра в резервоара и след това още около 12-13 литра някаде изминавам в зависимост от скорост но със 160-170-180 по магистралата 300км без да мръдне стрелката даже някой път и 310-320 км и ми дава разход 6.1 -6.3 това е макс.Когато карам 100-110 ми дава разход 4.1  -  4.3 засичам го пълен пълен с обезвъздушаване и засичам и по борд разликата е 0.1 - 0.2 грама така изминавам 390 - 400км без да мръдне стрелката и градско като прибавя не виждам разлика в горенето градско и извънградско и при вас ли е така?.Автомобила е 1.9 тди 101 коня.Най - добрия автомобил!!!

Редактирано от milanov18
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента с намалелия трафик в София ми дава до 5.2/100 градско без климатик. Средният разход по борд за над 2000км и около 80 часа е точно 5.5. 1.9 SDI по-добрият дизел. ;)

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така,като мина 200-300км,чак тогава стрелката ми помръдва,а иначе в един момент доста бързо си пада надолу.С обезвъздушаване събира 10-12л отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Мисля че е 12 до 15 л.с обезвъздушаване .

Cтрелката ми пада с 1мм,след като измина 430-460 км.и според компа имам пробег за 780 км.

p.с

С тия 15 цолови гуми и багаж, ми папа 4,8л до 5.4 л нафта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще се учудя, ако наистина е толкова много при Фабия. При Октавия 1 е 6-7 литра след първото изключване на пистолета, до появата на горивото в гърловината. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова е. Винаги пълня така. Последния път карах 10 км след като на таблото ми изписа, че имам гориво за 0км. След това с обезвъздушаване напълних 54литра и нафтата се показа в търловината. Значи събира някъде около 54 и половина макс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При почти празен резервоар събирам малко над 55л със обезвъздушаване. Среден разход на компютъра ми показва 4,3 като повечето ми е извънградско иначе реално разхода е около 4,8л на 100. Компютъра дава разлика показва по малко поне при мен. Винаги зареждам до капачка и така я засичам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да сте прави.

Когато купих колата,компа ми покажа пробег за 50 л.Тогава заредих 48 л.

После се регистрирах тука,прочетох темата,даже не знаех за обездушаване.Мислех друго.

p.s

Когато влязох в Румъния на Арад я заредих догоре.

Румъния е 460км.На изхода преди да вляза във Видин,момчето ми напълни 12л и ме попита-Искаш ли резервa!!

Тогава пое още 16л.Всичко 28 л или 38 еuro.

В петък,пробег на колата 498км заредих 11л и нещо с резерва още 14л.Всичко 26 л.

Сега съм на 300 км и ще карам,докато резервоара хване паяжина и ще бъда още по точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

При изминати 1160 км,ми светна резервата на 90 км.пробег.

След 30 км,заредих ,до изключване на пистолета 44.742 л.

С натискане на зъбчето,пое още 14л.

Всичко 58.742 л.

 

p.s.

 

Остатъка в резервоара и до-зареденото ,според мене поема към 60 л. нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно! Чак към 60 вече е новост. Аз при показание за оставащи 0 км и така както показваше 0 км минах още 10км и чак тогава заредих.

С обезвъздушаване ми наляха 54.5 литра. Нафтата се виждаше в гърловината и повече не можеше да събере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бележката е при документите.На някоя форумна среща сте я покажа.Надявам се ,да не е последна.

Утре ще купя туба и ще карам до О км.Да бъда още по точен.

 

p.с

Забелязах и друго,при това пълнене,може да ``пpе eбe поплавъка``

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.