Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се пълнят 50 литра дизел в 45 литров резервоар?


thelordofweb

Recommended Posts

Здравейте,

Имам Шкода Фабия I (6Y) 1.9 TDI (98 Hp).

 

Стрелката на таблото, която отчита докаде е нафтата, беше стигнала почти до червеното.

 

Преди малко бях на бензиностанцията ЕКО и напълних догоре резервоара с дизел.

 

Отчете 50 литра. По спецификация, резервоара побира 45 литра.

 

Това възможно ли е?

 

Благодаря предварително за отговорите!

Редактирано от thelordofweb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 1,9 СДИ и също я дават 45 литра, но събира 50-52 с обезвъздушаване. Поради твоето питане на ОМВ е забранено пълнене с обезвъздушаване - стават скандали после. Ако имаш съмнения - звъниш на метрологията да направят проверка на колонката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако имаш съмнения - звъниш на метрологията да направят проверка на колонката!

Как?

Може ли да стане докато съм на място да дойдат на премерят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълнят се 50 литра даже и повече. Сега пак съм напълнил и обезвъздушил и като е така напълнена минавам до 200км преди да мръдне стрелката на долу. Ако на таблото показва 10 км оставащ пробег и се напънеш да заредиш, събира до 55л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълнят се 50 литра даже и повече. Сега пак съм напълнил и обезвъздушил и като е така напълнена минавам до 200км преди да мръдне стрелката на долу. Ако на таблото показва 10 км оставащ пробег и се напънеш да заредиш, събира до 55л.

Абсолютно съм съгласен. :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как?

Може ли да стане докато съм на място да дойдат на премерят?

Нямам представа, но ако си амбициран може да поразпиташ и ако стигнеш до нещо конкретно - пиши тука, ще е полезно за колегите. Навремето във всяка бензиностанция имаше контролен съд с дълго и тънко гърло и можеше на място да ти покажат какво е състоянието. Сега нямам идея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем с обезвъздушаване да събере при твоята ситуация 50л. Най-редовно слагам по 52л. и после стрелката на извънградско мърда чак след 260км. пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всяко пътуване към западна Европа тъпча резервоара с обезвъздушаване. Дефакто вкарвам едни допълнителни 7 литра над стандартния му капацитет (т.е. след първото изключване на пистолета). И, както са писали колегите преди мен, минавам едни 200+ километра без стрелката да помръдне.

 

PS: Сега проверих в записките. Най-много съм сипвал 55.83 литра на едно пълнене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това щях да питам и аз.

Днес заредих точно 50 литра до "гърлото".

Стрелката ми преди това не беше в червената зона, а преди нея, без да е светнала лампата, в малкото деление.

В това положение би трябвало да имам поне 7-8 литра в резервоара....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги пълните с "обезвъздушаване" веднага ли ги карате или може да седят така напълненени? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично пълня с обезвъздушаване само когато ми предстои дълъг път и не ми се спира да зареждам. Дали е правилно или не - нямам представа. Все пак мисля че гърловината и резервара не са едно цяло, а имат връзки помежду им и не е добре да се товарят излишно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълня с обезвъздушаване само, ако ми предстоят поне 300-400км в следващите часове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълня често с обезвъздушаване, без да съобразявам непременно с дължината на пътуването и не съм имал проблеми до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ми предстои дълъг /като за Б-я път/, и винаги, за извън Б-я.

Не виждам, какъв проблем би създало пълненето "до капачката", освен в горещите летни дни, без автомобила да се кара...

И пак не виждам, в какво би се изразил евентуалния проблем, освен, че може би е малко рисково.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След точно 440 километра през уикенда, и зареждане преди това с "обезвъздушаване", стрелката все още не се е отлепила от максимума....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, няма как, ако освен не си направил разход от 3/100. Другият вариант е поплавъка да е заседнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е предвидено да се прави. Може да доведе до огъване на лоста на поплавъка. Отделно, че този обем трябва лятно време при разширяване. иначе и аз зареждам преди дълъг път с обезвъдушаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пълнил по-този начин, а са ме питали по бензиностанции как да я напълнят. Ще го имам предвид, ако имам нужда от повече пробег без спиране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След точно 440 километра през уикенда, и зареждане преди това с "обезвъздушаване", стрелката все още не се е отлепила от максимума....

Аз съм правил така приблизително 500 км без да отлепи.... Нямам промяна в показанията на уреда след това(не е изкривено рамо). Но много спокойно каране, а и СДИ го мирише горивото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, няма как, ако освен не си направил разход от 3/100. Другият вариант е поплавъка да е заседнал.

Направих снимка ама не мога да я кача....

А и нямам навика да карам с 80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, колеги хайде посмалете малко деее! И ние караме същите SDI със същите резервоари и поплавъци. Вече ще изкарате, че като минете 500км не само, че не мърда стрелката, ами и започва да прелива отвън. Тук не сме рибарски форум все пак . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, колеги хайде посмалете малко деее! И ние караме същите SDI със същите резервоари и поплавъци. Вече ще изкарате, че като минете 500км не само, че не мърда стрелката, ами и започва да прелива отвън. Тук не сме рибарски форум все пак . :)

И аз за това говоря, защото всяка седмица  я пълня Фабията до горе и минавам максимум 260-270км преди да мръдне стрелката и това при среден разход от 4,9-5,0/100. Това са при мен реалните показания. Няма как да напълниш 10л. над зададения по книжка обем и да минеш 400-500км,,освен ако не е наред нещо в показанията на поплавъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

klz1435661775c.png

 

Нямам навика да си чеша езика с празни приказки, или пък да доказвам нещо. Просто ми стана интересно, на няколко пъти зареждам по този начин и споделям "проблема".

Редактирано от Delf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.