Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Феродов диск на съединителя


zorozlatanov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам нужда от съвет, относно феродовия диск на Фабията. Правих по-големичък ремонт(уплътнения на дюзите,повдигачи,ангренаж и др.) и при демонтирането на тандем помпата от нафтата, която изтече, явно е попаднала на маховика. От несъобразителност не подложих нещо, а и тапата на скоростната кутия отгоре я бях свалил заради белега. Сега се пукнах да се ядосвам, защото съединителя започна да приплъзва.

Споделете някакъв лек, ако ви идва на идея. Аз, за което се сещам е да вкарам малко кореселин отгоре при въртящ се маховик, та да се обезмасли малко. Това до сега не беше ми се случвало и то по закона на Мърфи, точно на моята кола, а съм правил и други. Честно казано, не ми се сваля кутия, а и съединителят ми е хубав(беше).

Помагайте с идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята. Ще пробвам утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Понеже не се получи желания резултат със спрея за спирачки, ще трябва да свалям скоростната кутия. Та в този аспект гледах из сайтовете за авточасти само феродов диск, но се предлага по-малко отколкото комплекта, а и цената на LUK и SACHS  за ATD и AXR мотори са към 350лв и нагоре(само феродовия). Комплекта, без маховика е на цената на феродов диск. Предлагат три марки, които досега не съм ползвал, а само съм чувал: това са KM Germany, Westlake- Белгия и National - USA.  По-прилична им е цената- около 280лв. без маховика. В официалните сайтове имат производство за почти всички марки с куп декларации и сертификати за одобрение. Някой колега ползвал ли е съединител от тези марки и може ли да каже отзиви, мнения за тях.

Последно ще се опитам да окъпя диска с кореселин, но се съмнявам, че ще постигна някакъв ефект и трябва да се купува нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От боксуването феродото е прегоряло и залъскано. Никакви препарати няма да ти помогнат. Иска се време т.е пробег и ще се оправи. Докато му падне прегорелия слой. Старай се да не го караш да боксува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От боксуването феродото е прегоряло и залъскано. Никакви препарати няма да ти помогнат. Иска се време т.е пробег и ще се оправи. Докато му падне прегорелия слой. Старай се да не го караш да боксува.

Благодаря за отговора!

Старая се, но при изпреварване с повече ускорение на 4та или 5та не винаги се получава  :cute:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това доста дълго упражнение ми се струва, нафтата прониква дълбоко и бързо, освен това наливане на коресилин или обезмаслител през дупката като се полее притискателния диск отвън, какво ли ще стане- едва ли ще достигне някаква част от него до триещата повърхност, която да свърши работа.

Според мен- кутията долу, миеш маховика щателно с обезмаслител, а феродовия сменяш или го даваш да му сменят феродото. Ако в Зарата няма такива, на които може да се разчита- в Пловдив има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.