Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.6 AKL Трудно палене


miro_vtu

Recommended Posts

Здравейте, имам Октавия 1, 1.6 AKL 101 коня. От известно време започна трудно да пали, независимо дали е топла или студена и не всеки път. Смисъл понякога си пали нормално, но в повечето пъти трябва да въртя на стартер по 10-тина секунди, но пали винаги. Смених датчик на хол, свещи, кабели и четките на стартера. Много ще съм благодарен, ако някой ми каже какво да направя или пък е имал същия проблем и го е решил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е имобилайзера трябва да е съпроводено със светене на съответната лампа на таблото - един полегнал ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От прочетеното във VWforum,този проблем се решава със смяна на О-пръстени на смукателния колектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От прочетеното във VWforum,този проблем се решава със смяна на О-пръстени на смукателния колектор.

Пак там четох, че може да е и от слаб акумулатор ........ :tell_me:

AKL-то на жена ми има подобен проблем и аз мисля да започна от акумулатора, защото трудностите започнаха след като на 2 пъти си забрави фаровете включени.

:sorry:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно, че една диагностика ще покаже. Ще направя. Акумулатора е зареден, смисъл върти бързо, не е като слаб акумулатор. Имах проблема със О-пръстените, но симптомите бяха други. Ще пиша какво е станало с диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах днес колата и нямаше абсолютно никакви грешки в двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някой с някакво решение, много ме нерви това палене, Няма никакви грешки от диагностиката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.