Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запекли свещи


stan4o

Recommended Posts

Здравейте колеги. Днес реших да сменя свещите на моторетката Октавия 2.0 бензинка 4х4. Свещите не са сменяни от мен. С тези я купих и реших профилактично да ги сменя. Не ми се занимаваше да се боря сам и отидох в един от сервизите в белия списък в Пловдив. Хоп проблемче. Напъват с ключа ,обаче ряпата не помръдва. Не става викат, ще ги скъсаме. Ако искаш на твоя отговорност, слагаме тръбата и пак пробваме, обаче ако се скъса става сложно. Отказах се от смяната и се прибрах. Засега нямам проблеми със свещите, обаче рано или късно ще трябва да се сменят. Моля за съвет за по-лесно развиване. То е ясно, че ще е в сервиз, ама поне някакви идеи да имам. Прочетох тук там за пръскане с WD40, газ за горене и какво ли не още. Едни казват на студен двигател, други на топъл и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Развитието е следното: Свещите се развъртяха в ЕТ по програма 4+. Цената по офертата им в нета е 65 лв., което включва труд и материали и ДДС. На мен ми взеха 73,20 лв. Предполагам заради мъките по развиването. Развиха ги на студен двигател, защото повече от час чаках да ме приемат. Старите свещи бяха в плачевно състояние. Предполагам, че са на повече от 50 000 км. Съвета ми е при такива "рискови операции" да се ходи в ЕТ. Взимат скъпо, но си поемат риска. Единственото лошо е, че не те допускат да гледаш, ама такава им е политиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.