Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч под предната броня


vaniman

Recommended Posts

Здравейте колеги,отскоро съм собственик на Фабия 1,9 SDI 2001г.Колицата върви перфектно засега но ми се появи странен теч под предната броня откъм шофьора.Течноста не е нафта ....по скоро е масло но откъде там да тече идея си нямам.За пръв път карам дизел и не съм наясно много много с механиката а и другият проблем е че съм в Испания и почти не им отбирам от езичеца,та за това се обръщам към вас за идеи и съвети какво може да тече там за да може като отида на сервиз да не ме правят на луд и да ме оскубят заради това че не разбирам езика.Много благодаря.Забравих да спомена че ми е спукан маркуч най вероятно за течноста към чистачките ...да не капе от там,но петното е тъмничко и мазно за да е течността от чистачките.

Редактирано от vaniman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре от теб нямa кой да рaзбере кaкво точно кaпе.Но се изисквaт мaлко усилия.По видa и мирисa на петното може да се определи видa на течностния консумaтив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кaк оценяш цветa на петното - по - скоро светло или тъмно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в ляво от страната на водача е или течност за казанче или хидравлична. Ако е зелено най-вероятно е хидравлична. Ако е с цвета на течноста за чистачките е от казанчето. Често проблем е в казанчето за течноста на чистачките, пука се казанчето до единия винт който държи казанчето за купето, има там голяма вибрация и се пука лекичко и започва да сълзи докато падне нивото под пукнатото. Може и да е от помпичката. Вариянта е да погленеш през пластмасовия подкалник и да видиш дали се стича по казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко е тъмно към черно нaй - вероятно е моторно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като попрехвърлих и други теми следва да отбележа че като дам на контакт жълтото воланче с удивителната на таблото не спира да свети докато не запаля и тогава спира да свети та по пътя на логиката май е хидравлична течност...лошото е че не знам къде е резервоарчето да го погледна ::)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тъмно е но защо ако е моторно тече чак отпред под бронята а и гледам редовно пръчката за маслото и не губи от него

Редактирано от vaniman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето за хидравличната течност се вижда като погледнеш между фара и акумулатора.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , може да е от вакуум помпата . При мене по - принцип от там сълзи . Ако искаш си свали пластмасовия капак на двг-то и виж отдясно  там е вакум помпата , личи си по-принцип от там ако тече .  

 А относно воланчето мисля ,че като се даде на контакт по-принцип свети и след това загасва като запалиш , така че миля че не е хидравлика , но не съм от най-големите специалисти.

Редактирано от stoian1929
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.