Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква е нормалната работна температура на маслото на O2 FL TDI BMM 140hp?


chail

Recommended Posts

Здравейте, 

колата ми е О2 FL TDI 2.0 BMM 140 к.с.  комби и често забелязвам че вдига T' на маслото на 100' - 102', 103'C ! Имам я от месец и нямам задълбочени наблюдения, но.... Маслото й е сменено, антифриз има, въобще всичко което е необходимо да се смени ремъци, ролки и т.н. е направено. И по-конкретно, дистанция около 60 км., от които 15км. градско, останалото извънградско при скорост 80-100км/ч и посредата на това пътуване гледам маслото се колебае м/у 100'C - 103'C при външна T'  около 25-28'C ! Това нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма място за притеснение ! Щом антифризът е 90' , напълно нормално е маслото да е малко по-топличко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, до към 150 градуса маслото не би трябвало да има проблем, ако антифриза ти е на 90 през това време... не че ще се случи но по принцип. До към 110-115 в по горещите летни дни може да достигне при натоварване така че 102 е нещо съвсем в норма. Ако вдигне над 150 мисля би трябвало да изпищи колата нещо... това не съм много сигурен обаче дали ще го направи.  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.