Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на всички крушки в стопа с LED


iger

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Карам Октавия 1Z5 преди фейслифта, комбито RS модел. Реших да сменя всички лампи в стоповете с лед. Но както е на картинката: 

http://i717.photobucket.com/albums/ww171/beautilicious-cosmetics/Skoda/SkodaOctaviaRearLightBulbs.jpg

 

Горе където е стопа/габарит по сайта на OSRAM за крушки пише че трябва да са BAZ15d. При мен обаче крушката е обикновенна BA15S и свети като габарит и като стоп (в два режима с една жичка вътре в крушката). Както и гнездото си е за BA15S като го гедам.

 

Та въпроса ми е дали има ако сложа LED BA15S на същото место ще свети пак в два режима?

 

И втори бонус въпрос, мога ли да сложа OEM LED стопове на мойта от комбито след фейслифта?

 

:flag_skoda:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никоя няма оем лед стопове от тези години, дори фейслифта... Чак в Октавия 3, но нямат нищо общо.

 

За светенето, да, ще свети в два варианта, само ако диодната крушка има две пъпки отдолу както е обикновената, тоест такава ти трябва: 112.jpg

 

Но си е цяла играчка да постигнеш еднакво осветен стоп, а не на двойните/спирачките винаги да светят по-силно от габарита. За мъгла е същата двойна крушка.

 

Играх си, не стана еднакво, и ги разкарах бързо от спирачките.

 

Ето тема за четене:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48280-led-светлини/

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, но проблема ми се следния че моята стоп/габарит лампа е следната като долу на снимките:

Тя си свети като габарит и като стоп, смисъл по-силно.

 

stop1.jpg stop2.jpg stop3.jpg
 
 
 
На снимките се вижда че е с две пъпки, а пък мойта е с една. Ако я сменя с такава с две пъпки ще стане ли работата?
 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли ти е такава?

 

Моите са различни при фейслифта, хаааа... Изненада. Като на снимката горе са моите, 4 или 5 вата на габарит/нормално светене/ и 21 вата на спирачка.

 

Щом е такава си перфектен, вземай диода - ще свети двойно, да.

 

Поздрави

 

ПП: ако ти е с една пъпка, двойната няма да тръгне. Търси "1156 led brake" в али-то, но гледай по-силни, или пиши canbus error free, да не ти свети грешка.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре дее... Не е ли габарита от долу... Пък стоп светлините да са по две крушки от всяка страна... Тоест комбото с две пъпки ти е габарит-стоп пък тази която си снимал е втората стоп светлина и седи най-горе в модула с гнездата... И така и така сме на тема МОДОВЕ... Дайте някъ'в съвет как да си пусна дясната светлина "стоп-мъгла"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре дее... Не е ли габарита от долу... Пък стоп светлините да са по две крушки от всяка страна... Тоест комбото с две пъпки ти е габарит-стоп пък тази която си снимал е втората стоп светлина и седи най-горе в модула с гнездата... И така и така сме на тема МОДОВЕ... Дайте някъ'в съвет как да си пусна дясната светлина "стоп-мъгла"

 По принцип габарита са ти двете крушки отстрани. От горе е стоп светлината, от долу светлината за мъгла. Но тези двете са програмирани да светят на процент и така светят със силата на габаритите и затова свети целия стоп еднакво. Като натиснеш спирачка или пуснеш светлината за мъгла почват да светят на макс.

Ето линк от където да прочетеш как се пуска втората светлина за мъгла

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/32195-недокументирани-функции-с-vag-com-при-октавия-2/page-1

 

ПП: Говорим за Октавия 2

Редактирано от vvarbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говрих с продавача и ми потвърди че тея с по една пъпка пак имали два режима на светене и реално е чист заместител на мойта крушка. И ги поръчах в червен цвят че гледах някъде сравнение на тези с бяла и тези с червена светлина как светят и тези белите много измито ми се стори че правят стопа.

 

Верно ли ти е такава?

Моите са различни при фейслифта, хаааа... Изненада. Като на снимката горе са моите, 4 или 5 вата на габарит/нормално светене/ и 21 вата на спирачка.

Щом е такава си перфектен, вземай диода - ще свети двойно, да.

Поздрави

ПП: ако ти е с една пъпка, двойната няма да тръгне. Търси "1156 led brake" в али-то, но гледай по-силни, или пиши canbus error free, да не ти свети грешка.

 

Аз преди да ги погледна мойте си мислех че са с по две жички поне да свети в двата варианта ама то кво се оказа. Сичките са ми такива с изключение на тези отстрани които са 3W. Е разбира се и тези на мигачите.

 

Skoda_Octavia_Rear_Light_Bulbs.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има оригинални стопове със всички крушки с по една жичка, има и такива с по две. Не съм забелязал зависимост с каква ще е колата FL/или не, и при двете може да е по двата начина. По принцип и при тези който са с 2 жички крушки пак свети само едната и за стоп и за габарит (по силно/по слабо), а когато изгори май колата светва другата.

 

Пп. ако искаш лед слагай каквито са ти сега и това е, пак ще свети както е сега. Само че резултатът ще е доста гаден, ще свети неравномерно и няма да ти хареса. Смени си само мигача с лед и не се занимавай, иначе има афтърмаркет лед стопове за O2 FL.

Редактирано от z3f1r40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно е вече съм ги поръчал :) Ще видим колко гадно ще стане че бая време ги избирах. Ще кача снимки.

 

Има ли някой от Пловдив който може да изключи проверката за изгоряли крушки от компа на колата? :plate_please:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.