Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Tips and Tricks за Октавия 3


musaka

Recommended Posts

Здравейте,

Не знам дали има подобна тема вече, но на мен поне ще ми е особено любопитна. Моля всеки който знае някакви интересни трикове и неочевидни неща да ги сподели тук.

Днес например открих че при задържане на копчето за заключване на дистанционното се затварят стъклата, а на копчето за отключване - се отварят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • JORDITO

    10

  • yanko78

    9

  • stefan l

    6

  • musaka

    5

Най-много писали в темата

Това е стандартна функция на т.н. "комфорт модул", с малко тренировки, ще успяваш да си вдигаш/спускаш стъклата, колкото пожелаеш...

Не се притеснявай, автомобила се заключва една секунда, след въпросната манипулация!

П.С. Винаги е приятно, да откриваш функции/екстри в автомобила си, особенно ако си мислил, че ги нямаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз преди карах един 15 годишен Пасат който нямаше неща, които си мислиш че имаш (въпреки че си беше без грешка) :D Така че ми е ново това чувство ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като задържиш копчето за временния километраж, излиза заряда на акумулатора. Това не го знаех аз и го разбрах в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вчера установих, че подлакътника може да се регулира на височина, освен напред и назад. Има зъбчета, които имат 3 нива, след което освобождава и пада най-долу. Това за акумулатора, не го знаех  :fool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уе, първо си викаш "Тоя пък подлакътник какво заяжда?!" :D После се усещаш. А този Smart Link може ли да се слага в последствие, ако колата го е нямало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От няколко дена забелязвам,че при натискане на бутона за нулиране на километража нивото на заряда на акумулатора не се показва.Появьват се само линии.Има ли начин за проверка или трябва нещо друго да се направи?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че в нашата книжка не пише за тази възможност.

Докато чаках производството изчетох упътването на октавията с 140 к.с. или по право казано с дата на производство преди 15.05.2015 г. Там си пишеше, че заряда се показва!

На нашите книжки мисля, че не пише такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още не съм стигнал до книжката,но четейки форума останах с впечатлението че е валидно за всички О3.Ти на твоята кола пробвал ли си,защото при мен се появяват само черти и %,без значение дали съм карал колата или е седяла цяла нощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах - нулира се trip-а, и се показва сервизния интервал, ако не се лъжа беше и за настройка на часа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се появява при запален двигател.Пробвай при загасен двигател и изваден ключ(по спомен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя един тип/трик дето ме светна колегата pepino миналия месец :) Аз година и половина се чудя как да си отворя панорамния покрив наобратно - т.е да застане в позиция отворен със задната част нагоре.

 

Досега го правеше само на място като задържа бутона за отключване и сваляне на прозорците. А реално и в движение се прави - трябва врътката с позициите на отваряне да се натисне от задната част, има едно като палче дето е дискретно оформено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя един тип/трик дето ме светна колегата pepino миналия месец :) Аз година и половина се чудя как да си отворя панорамния покрив наобратно - т.е да застане в позиция отворен със задната част нагоре.

 

Досега го правеше само на място като задържа бутона за отключване и сваляне на прозорците. А реално и в движение се прави - трябва врътката с позициите на отваряне да се натисне от задната част, има едно като палче дето е дискретно оформено.

Е браво. По-добре късно, отколкото никога  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето два трика които знам.

Първия е много известен ;

След като загасиш и дръпнеш ключа, с ръчката за мигача се светват само габаритите на съответната страна на автомобила.

При нашите коли, светват LED светлините.

Втория;

След като загасиш и дръпнеш ключа, при 5 секундно продължително натискане (надолу, като за еднократни чистачки)

на ръчката за чистачките, чистачките заемат крайна позиция и остават там. При включване на контакта, пак слизат в първоначална позиция.

Чистачките на О3 и може би и други автомобили на VAG групата не се вдигат по нагоре понеже пръчките на чистачките опират в предния капак.

Ако например има опасност от заледяване и искате да отдалечите чистачките от стъклото, правите този трик.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е за темата, но когато сте с колан, ако ви изгасне колата при потегляне или друго, тя сама си се пали след угасване, но ако сте без колан, ще трябва ръчно от ключа да стартирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е за темата, но когато сте с колан, ако ви изгасне колата при потегляне или друго, тя сама си се пали след угасване, но ако сте без колан, ще трябва ръчно от ключа да стартирате.

За със Start/Stop ли говориш? Или.....

Ако не сложиш колана S/S не работи.

Или по нормално, не знам кола която проработва сама ако изгасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За със Start/Stop ли говориш? Или.....

Ако не сложиш колана S/S не работи.

Или по нормално, не знам кола която проработва сама ако изгасне.

Точно за S/S говоря, когато колана е сложен тя работи и пали колата автоматично, когато не е сложен не работи и трябва ръчно да се стартира.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За със Start/Stop ли говориш? Или.....

Ако не сложиш колана S/S не работи.

Или по нормално, не знам кола която проработва сама ако изгасне.

Моята;-) Но това става наистина само ако е включена старт/стоп системата. Единствено не съм тествал дали наистина освен с/с трябва да е закопчан и колана, за да сработи запалването.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за S/S говоря, когато колана е сложен тя работи и пали колата автоматично, когато не е сложен не работи и трябва ръчно да се стартира.

 

Моята;-) Но това става наистина само ако е включена старт/стоп системата. Единствено не съм тествал дали наистина освен с/с трябва да е закопчан и колана, за да сработи запалването.

 

В случай че не си сложил колана, s/s не работи и двигателя не изгасва (копчета на s/s e оранжево).

Ако си с колана, двигателя е изгасен със s/s и после махнеш колана, тогава трябва да запалиш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май стана голяма каша. Старт/стоп системата работи при сложен колан. При махнат не изключва двигателя като спреш. Идеята на това което обясних е, че когато си с колан и без да искаш ти огасне колата, то тя автоматично си запалва на момента. Ако си без колан (с/с по подразбиране не работи) и без да искаш угасне, то тогава трябва ръчно от ключа да завъртиш за да запали двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май стана голяма каша. Старт/стоп системата работи при сложен колан. При махнат не изключва двигателя като спреш. Идеята на това което обясних е, че когато си с колан и без да искаш ти огасне колата, то тя автоматично си запалва на момента. Ако си без колан (с/с по подразбиране не работи) и без да искаш угасне, то тогава трябва ръчно от ключа да завъртиш за да запали двигателя.

Приятелю, това "без да искаш ти угасне" не можах да го разбера....Ако си с колан и с/с е включена, при спирачка угасва, това не е без да искаш нали?

А например си със колан и с/с е включена, и при например неправилно пускане на съединител угасва. Тогава става "без да искаш" и автомтично пали, така ли?

Понеже моята е ДСГ аз не съм се срещал с подобни ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.