Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко се крадат Шкодите?


Guest

Recommended Posts

Здравейте хора :)

Оглеждам се за нова кола и в полезрението са ми Шкода Октавия, Мазда (все повече 'не'), Хюндай и Хонда. Може би BMW E90 (ако е читава бройка, но надали)...

 

Та...какво е вашето мнение проучвам за новите модели О3 дали много се крадат или е по-скоро рядко?не ми се робува да я мисля, като я взема.

 

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодите не са интересни особено, защото всеки казва, че са боклуци /меко казано "неелитни" били и други глупости съм чувал/. Изключение правят наркоманските прояви - счупени стъкла, разбити ключалки и други...

 

При нас много се краде, дори номерата свалят на колите и други глупости правят. Редовно има по някоя лъскачка (инфинити, бмв, мерцедес - все джипки) зарязани на улицата, така, че да я запушат изцяло, за да се обади някой на полицията и да "намерят" колата (добре, че им я оставят на видно място, нали). Шкоди има над 10 около нас, никоя-нито е надраскана, нито й е пипан номерът, нито е чупен прозорец - кръгло нищо със Шкодите... но с "Режо", "Алуди", един ДЪРТ "Мерцедес" собствениците им имат всякакви прояви редовно...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак сигнали Шафте получаваш :)

 

Нали - звездите ми го говорят, както и хората около мене... :D

 

Поздрави

 

ПП: Оня ден зарибих един съсед за 1.6 TDI, че искаше да хвърли дъртия курник - аЛди А6 от най-първите А6-ци, на всичкото отгоре е и "цомби"... убер смачкана и убита кола. Мотора не го знам кой е, но знам, че е бензин... и човека ме питаше, дали да си купи дизелова Шкода, защото всичките му "приятели" му казвали, че е *** и това старото корито посрано било много по-добро от нова шкода... направо се изкефи като го светнах какви коли са шкодичките и го чакам другия месец да я видя какъв цвят е избрал /май ще е черна/ :) та така...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е водещото при избора на автомобил мисля, че колата не трябва да е по-скъпа от 5000лв, макар, че и такива отвреме навреме изчезват. Какво значи не ти се робува? Зависи как приемаш нещата и вещите най-вече - има хора на който не им пука и не пазят, понеже имат много пари и след 3-4г сменят пак с ново, има и други, които пазят и мислят малко от малко. Правиш каквото трябва и зависи от теб, пък да става каквото ще - като го мислиш и се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш в предвид БМВ, където ги крадат много- Шкода не е от тези автомобили. Застрахователите нямат завишение на тарифното число за тях.

Добър избор е, според мен.

 

П.п А нали и автокаско ще и направиш...предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те колите се крадат (голяма част от тях) заради частите им, така че не виждам причина да не я крадат.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,

Идеята да питам беше,че гледам нова О3 или Рапид-ка,да ще има каско :)

Притесненията са ми,че са VAG техники и ще се крадат наравно с VW...

Не знам дали ако е vRS ще е още по-апетитна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега,ако я набележат(поръчат) няма спасение,каквато и да е колата,каквото и да правиш.Гледай по позитивно на нещата.Все пак ще си с каско.

Карай си и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес по новините на нова, даваха, че най крадените коли са 2000-2005г - няма значение марката - всички отиват за части и по моргите по-лесно ги пробутват между другите. Няма страшно - не го мисли толкова - вземи мерки и ще спиш по-спокойно (при това не в колата :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм ... интересно ...

 

а какви мерки да планувам допълнителни по съвет?

Абе дърпаш дявола за опашката.Не си взел колата още а мислиш за кражби.Поръчай си,каквото ти е на сърце пък другото е Божа работа.

За мен лично,безключовия достъп е една от полезните екстри.С ключ или без ключ,решат ли,взимат я,ако ще и ОБД-то с теб да го носиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нова Шкода е малко вероятно освен ако има застъпване на частите както казваш ... едно време (2001 година) имахме нова Фабия, която я бяха гепили и изоставили в един гараж. Бяха свалили само компа на колата. Криминалистите тогава казаха, че е масова практика, защото го ползвали после, за да подкарват големите А8. Били еднакви.

 

Иначе Шкодите (както и всички VAG) се краднат яко за авточасти на вторичиния пазар, особено дизелите. Помпа-дюзата е много масов двигател в бг и е баш в тия години 2000-2005 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За новите едва ли - все още няма толкова разработен пазар втора  ръка, т.е. който иска О3 на старо за тия пари може да си поръча и нова в момента.

 

Помня преди за Ф1 РС имаше много проревали хора от кражби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как с комп от фабия,ще откраднеш а8

Голям смях.

Егати криминалистите...

 

Те са те избазикали да знайш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може, ама е факт, че липсваше само той. Колата се намери за 4 дни.

 

Просто от любопитство, възможно ли е да се флашне с някакви базови настройки като за а8 и следтова да го подменят, колкото да подкарат колата. Все пак става дума за 2000та година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.