Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на постоянен адрес и лична карта. А книжката?


Recommended Posts

Здравейте,

Тъй като се забърках в една административна хамалогия заради КОС, ще си сменям постоянния адрес и съответно личната карта. Някой знае ли със сигурност дали трябва да сменям/актуализирам книжката по някакъв начин? Въобще, тази операция трябва ли да отразя в КАТ? Например с някакво уведомление, че съм си сменил адреса? Причината да питам тук е, че получавам толкова разнородни мнения, както от служители така и от юристи и цивилни, че ми се зави свят вече...В същото време, не искам да го разбирам в последния момент и да бъда притиснат до стената да го направя. По принцип ми се струва глупаво да трябва да правя нещо, защото ЛК се издава от служба лични документи която е дирекция в същото министерство в което е и КАТ, но все пак сме в България. Та моля, помощ! =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е нужно да си сменяш книжката. На нея няма изписан постоянния ти адрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maisuda, благодаря за мнението! Да, това е така, но имам спомен, че съм се подписвал 2006г. под нещо от сорта на "Задължавам се при промяна на лични данни да уведомя КАТ в срок от...". Оказа се обаче, че от 4 години насам служебно прехвърлят тази информация. Та отговора на въпроса си го получих от някакъв доста читав служител по телефона - не, не трябва да се предприема нищо по отношение на КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, книжка не е задължително, но какво каза за талоните на колата този човек ? Там има адрес и едно време беше неавтоматично, сега не знам как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, привет,

По случайност влязох в темата и след като си бях написал мнението. Прочетох ти въпроса и направо припаднах. Тъкмо се бях успокоил за книжката, че ще имам едно главоболие по-малко, изваждам талона от документите и - Мамка му, адреса наистина го пише. Започнах да звъня пак, но за щастие се оказа, че подмяната на талона е доброволна. Тоест не е задължително да го сменяш при промяна на адреса, нито пък текат глоби или някакви срокове.

Та в крайна сметка се оказа, че освен по банките, никъде другаде няма нужда вдигаш патардия, че си с нова лична карта =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.