Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ниски обороти


ilko23

Recommended Posts

Здравеите колеги,отскоро имам проблем с оборотите или по точно при спрял автомобил стои около 700 оборота и неможе даги качи повече ако не подавам газ.Та питането ми е дали трябва да се притеснявам и дали някои е имал подобен проблем.Колата е fabia1 2002 1.4 mpi на бензин.благодаря предварително на всички отговорили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.4 МПИ 50kW оборотите 800 +/- 100 , за 1.4 16V МПИ 75 к.с. са 750 +/- 100 , за 1.4 МПИ 16V 74 kW са 840 +/-100 ... твойта от кой вид е или поне буквите на мотора да напишеш ?

Най-чест проблем за всички е замърсена дроселова клапа - сваляш , почистваш до блясък , ако е необходимо адаптираш и ще се оправят.

Разбира се оборотите на празен ход може да се повлияят от много други неща , които може да видиш с ВАГ ком - прочиташ за грешки и ако има нещо счупено сама ще си каже :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Добър вечер за да не пускам нова тема ще пиша тук.От скоро съм собственик на Фабия Skoda Fabia I (6Y) 1.4 16V (101 кс) AUB и при мен оборотите на празен ход са 680 - 700.Гледах този клип и я закачихме на диагностика но както е описано в клипа нищо не стана.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчистих дроселовата клапа без да я свялям колкото може имаше доста нагар но като запалих колата започна да тресе и не може да се форсира. На таблото започнаха да светят тези лампи. Моля за съвет. 

IMG_20210601_190604.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

палиш и караш ! би трябво да се самоадаптира,ако всичко с нея е наред,иначе грешките трябва да се изчистят с диагностичен софтуер 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е,ако не си свалил минуса на акумулатора докато я чистиш,ако си и откачал буксата да набие грешка 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих клемата на акумулатора и много внимателно изчистих клапата и около нея.Утре ще я закачвам пак да видим какви грешки ще даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата тресе и не може да се кара. Като се закачи на компа клапата се адаптира и като запаля след 5 сек. започва да тресе отново. Изписва това

IMG_20210602_103544.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапата се е адаптирала , ама компа не знае колко въздух минава през колектора .. погедни сензора добре ли е включен , да не е зацапан от масло и други примеси . По спомен е някъде в дясно и отзад на всмукателния колектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ТАЗ тема , мисля че е по твоя проблем (има и снимки) , че аз 16 в(олтова) не съм разтварял :)

 

Сега зачетох първото ти мнение , че си я чистил на място ... да не си напълнил колектора с препарат и сега мотора да се дави .. свали клапата и ако има препарат го попий и виж къде е по-проблемната мърсотия (под клапата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.Колата съм я оставил на човек който се занимава с авто диагностика и утре ще се заеме с нея,защото аз нямам това време.Ще пиша тук какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, bobko81 написа:

Благодаря за отговора.Колата съм я оставил на човек който се занимава с авто диагностика и утре ще се заеме с нея,защото аз нямам това време.Ще пиша тук какъв е резултата.

Майстора ми се обади и каза, че дросела е заминал. Може ли да ми кажете каква марка да купувам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, skodafen написа:

дросела нов е доста скъп около 400лв pierburg 

Знам но не мога да намеря, ако може линк в България към някой магазин
OEN 036 133 062

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен с поставяне на нова дроселова клапа.Майстора ми каза, че няма как с едно почистване да съм я сасипал просто си и е дошло времето, а аз може да съм и помогнал малко. Оборотите се вдигнаха на около 750 и педала на газта стана по чувствителен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.