Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светна лампата за накладки


Цецо75

Recommended Posts

Светна лампата за накладки. Накладки има, кабела е здрав на външен поглед.

 

Тия как светят - като даде към земя или като се откачи от земя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела е вграден в накладката и като стигне износването на феродото до него той опира в диска и взема маса т.е. минус и лампата светва.

Винаги е оставен запас от феродо. Това е предупреждение за смяна, но не значи, че са останали на желязо. Най-малкото се предполага, че веднага не можеш да намериш сервиз. а и да не се надерат дисковете.

Другия вариант е някъде по инсталацията да има оголен кабел и да замасява, но е малко вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали предното колело от шофьорската страна и огледай хубаво електрическия куплунг, който се връзва към накладката (или апарата, не си спомням добре). При мен наскоро се получи подобен проблем - лампата за накладки светваше при преминаване през неравности. Оказа се, че самият куплунг, който се включва там някъде към спирачния апарат или накладката, се е скъсал/счупил по средата и двете жици в него се бяха оголили, в резултат на което оголените жици правеха верига помежду си при допир с маса при преминаване през неравности. Доколкото подмяната на кабела и куплунга не е много проста работа (тъй като кабела трябва да се проследява навътре в моторния отсек, да се разплита от по-голям сноп с кабели и да се замени с нов кабел + куплунг), майсторът ми реши проблема, като залепи счупената пластмасова част на куплунга с моментно лепило. Засега в продължение на 1 месец не съм имал проблеми (т.е. не се е разлепил). 

Редактирано от mitko0511
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Митко, нещо такова ще да е. Накладките са над 50%, няма как да свети от износване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че няма да се обаждам,ама пак пълни неверности пишете.

Точно обратното е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че няма да се обаждам,ама пак пълни неверности пишете.

Точно обратното е.

 

Не става ясно кого имаш предвид, какво имаш предвид, на кого си казал, че няма да се обаждаш, кое е правото и кое е обратното. Ако може, нека има малко повече конкретика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се прекъсне светва.

Кабела продължава в накладката и диска го прекъсва.

И аз мисля, че е логично да е така. На предната ми кола Опел за да не свети се окъсяваше. Така, че пробвай да разкачиш кабелчето на накладката и окъси куплунга - трябва да изгасне - ако не - проблема е някъде след това

П.с.- мисля, че на двете колела трябва да има ама Сами да каже

Редактирано от t5onko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото всички първо пишат, после мислят. Що за логика трябва да е кабела да се замасява като се износят накладките? Кой ще гарантира, че има добра "маса" през лагерите на главината? Другото: не сте ли погледнали, че са две жичките в кабелчето? Ако беше само да замасява не ви трябвата две. Не знам дали пазя старите си накладки, за да ви покажа. Щях да ги пазя, защото ги смених точно преди диска да прекъсне кабелчето.

 

п.п. На едната накладка има индикация: предна лява, външна!

Редактирано от SeVo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика, в това което пишете и си признавам, че моята информация за принципа на действие е подвеждаща. Карал съм автомобил със индикация на накладките, сменя ли са ги, но никога не съм разглеждал износена такава по отблизо. Някой ме е подвел и мен.

Единственото, което познах е, че през накладката минава минусов кабел.

 

п.п. на диска има маса, но при отпуснат педал накладката освобождава и контакта е лош. лампата ще премигва.

И това си го мислих.....абе простотии.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така беше на по-старите коли(фиат регата 85 набор)имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.