Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търси се TV с PIP и VGA вход


Recommended Posts

Явно съм много изостанал, ама не намирам телевизор с вход за РС(VGA). До колкото знам, PAP при HDMI разделя екрана на 2, което хич не ми харесва. Старото Сони KDL имаше тая функция PIP, при която телевизията се явявя като малко прозорче, което може да се мести, но се развали и трябва да се сменя. Най големия телевизор-монитор, който откривам, е 29", а на мен ми трябва 50".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм много изостанал, ама не намирам телевизор с вход за РС(VGA). До колкото знам, PAP при HDMI разделя екрана на 2, което хич не ми харесва. Старото Сони KDL имаше тая функция PIP, при която телевизията се явявя като малко прозорче, което може да се мести, но се развали и трябва да се сменя. Най големия телевизор-монитор, който откривам, е 29", а на мен ми трябва 50".

питай Димон той е наясно с тия работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо ако е видял темата, ще пише, а и не ми е спешно и няма да го безпокоя по телефона. На Сонито му е изперкал цифровия тунер, но аналоговия си работи, също и като монитор с функцията PIP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Стефко,

има такива телевизори все още. Всички TV на заводите VESTEL (Турция)  са такива. Ползват едно и също шаси MB90-MB95.

Не са особено надежни откъм железен софтуер, но изображението им е добро и все пак имат 2 г. гаранция. Като марки са следните :  от ЗОРА - Crown, Hitachi, Finlux. От ТМ Европа са Neo и Тoshiba ( някои модели ) . Всички имат VGA вход , повечето имат PIP по ниска честота, както и стоп кадър. Примерно гледаш TV по антенен вход , а в малката картинка пускаш компа или обратно.

Големите 50" - ви са под 1000 лв , като някои от тях са дори смарт и криво ляво стават за браузване.

Точни модели не мога да визирам, но е достатъчно да идеш в някой магазин и да им видиш гърбовете .

При покупка от Зора малко е по-тегаво с гаранцията, а при покупка от ТМ Европа - няма никакъв проблем , дори при забавяне на резервни части заменяме уреди с нови по избор на клиента. :tongue_1:

 

п.п. Мисля, че имам и наличен лед едж тънък САМСУНГ с тези екстри, но е 32 "

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че много разбирам, но защо не пробваш пре SCART (мисля че така се казва входа) и с някакви преходници или директно скарт с VGA и да вкараш сигнал в тв. Моя тв е Сони лед и гледам, че има скарт, но няма VGA. Или пък скарт с HDMI и ако имаш HDMI на видео картата директно от нея.

Редактирано от yanko78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо благодаря зя компетентното мнение! Явно ще се ходи по магазините.

През SCART не  ми е ясно каква резолюция поддържа телевизора, а също и дали може да се провери в магазина наличието на PIP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ровейки из наличностите на Технополис успях да зърна само един модел 50" на Панасоник с ПИП и хиляди букси , за съжаление най-скъпия :sorry:

През СКАРТ ти поддържа 800Х600 на 60Hz (или поне така беше на CRT -то) ... другия вариант , който според мен е по-удачен е монитор с тунер , ама там пък големите размери са за рекламни цели само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За наличието на ПиП гледаш на мострите в магазина. Дават ти ДУ и си играеш, като им казваш, че това за теб е едно от главните неща. През скарт да гледаш компа не, че не е възможно, но е като колкото да не е без хич. Освен това ти трябва пълноценен скарт кабел и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо търсите скарт, а не DVI-HDMI? Има преходници VGA към; DVI. Аз съм ползвал за проект два телевизора вместо монитори и двата изкарваха картина 1920x1080.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избери си качествен телевизор и си купи преходник за 30-40 лева. Не прави компромис с марка и модел заради VGA вход. Ако търсиш най-ниска цена, тогава вече е друго. Но от Sony на Finlux....

Редактирано от NightSpirit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкъщи сме с Финлукс вече пета година. Не знам какво му е зле-то. Единствено не е смарт, но е перфектен. 39 инча мисля, че е, 1920х1080 и вади страхотна картина - прецених, че от по-голям няма смисъл, защото е малко разстоянието до него. Има всичките функции, които се търсят... LED и т.н.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо търсите скарт, а не DVI-HDMI? Има преходници VGA към; DVI. Аз съм ползвал за проект два телевизора вместо монитори и двата изкарваха картина 1920x1080.

 

+1. Така си свободен да си купиш какъвто искаш телевизор като марка и възможности. VGA входа ти ограничава избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите модели телевизори вече нямат VGA , това е аналогов вход. Включил съм си компютъра към HDMI входа на телевизора и има и звук, през VGA няма звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един по-малък Самсунг имам и го пробвах по HDMI с лаптопа - има PIP, но не може да се пробва без включено устройство, а и нещо не се разбират по отношение на резолюцията. Лаптопа е на 1366х768 и десктопа влиза с по няколко мм в рамката на тевето.

VGAто позволява проба(за наличието на PIP) и без включено устройство :sorry:

Сонито и РСто още повече не се разбират по отношение на резолюцията при връзване по HDMI, нищо че РСто има HD. 

Очертава се тегав избор и от тая гледна точка все повече се замислям за ремонт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.