Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с преглед на автомобил с АГУ


johnnie213

Recommended Posts

Днес минах технически преглед на VW Vento, което е с монтирана през 2003 г. АГУ. Минавал съм прилежно всяка година преглед в оторизиран сервиз за газови уредби, което е надлежно отбелязано в книжката на газовата уредба. През 2010 г. съм свалял бутилката и е минала хидравличен тест, което също е отбелязано. Човекът, който прави прегледа ми каза, че има някакви нормативни промени от края на 2014 г. според, които няма как да ми признае прегледа на АГУ след като бутилката е на повече от 10 години - спомена ми че имало някакъв орган (който не запомних) през който мога да мина отново на тест за бутилката, но било безмислено като цена и при положение че трябва да си сложа и евроклапан (моята не е с такъв) - по-добре ми каза направо да си сменя бутилката с нова. Колата ми мина преглед само като бензинова.

 

Ако някой е запознат по-детайлно ще съм благодарен да сподели каква е цената на теста и къде се прави.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, задължително ще трябва да си смениш бутилката щом е на повече от 10 години. Не съм чувал за този тест, за който говориш. Ако си вземеш нова бутилка сега, ще трябва да сменяш и талона на колата и в седем дневен срок да я регистрираш в някой от оторизираните ГТП пунктове. Не съм 100% сигурен, но мисля, че така стоят нещата в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според действащото законодателство нова бутилка може да се кара 5 години без тест (със сертификата от производителя) , след което на 5 години хидравличен тест и рентгенострукторен анализ на заварките и така до 20 -тата година , когато я изхвърляш.

Както всичко българско към момента няма фирма , която да прави комплексен преглед на газова бутилка , отделно няма сертифицирана фирма за преглед на АГ бутлки (има за водолазни , кислородни и др. промишлени) , но за авто-газови нямаа , а фирма за рентгрнострукторен анализ с лупа да я търсиш няма де да я намериш , а хидравличен тест без РС анализ не върви (поне така пише в наредбата).

И аз така някъде 2010-2011 се мъчих да си направя такъв тест , звънях по телефони , говорих с камара фирми и на края дадох 130 лв. за бутилка и още толкова за хубава сонда и приключих с терзанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, мерси за отговора - и аз вече се настроих за смяна на бутилката с нова. Но при мен ще си стане почти нова уредба - ще сменям и изпарителя, че и той си е на възраст вече и корпусът му не е в добро състояние пък и платната са сменяни за последно преди няколко години. Здраве да е по-добре да съм сигурен, че уредбата е безопасна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.