Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на преден прозорец


ves

Recommended Posts

Здравейте Колеги !

Днес след работа като отидох до колата и кво да видя, предното дясно стъкло го няма. Помислих че някой го е счупил за да краде а то се установи че нещо се е счупило и то е влязло във вратата. Направо побеснях. Разглобих вратата и видях че виси стоманеното въже а на краят му има нещо пластмасово явно се е счупило но от къде неразбрах.

 

Моля ако някой има схема да ми я прати. или ако се е сблъсквал с такъв проблем и да каже къде се закача това въже с тази пластмаса. Ще Ви бъда много благодарен. :banana_beer:  МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ЗАЩОТО СЪМ БОЛЕН КОГАТО ОКИТО Е РАЗВАЛЕНО :BangHead:

 

 

 

Поздрави Весо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схема нямам, но в Княжево има един сервиз в близост до колелото на трамвая. "Микрон Доцев" е фирмата. Занимават се само с такива прозорци и са богове. Два пъти са ми правили коли и съм много доволен. Ако не се справиш сам, те са твоите хора.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, колата е Октавия МК1 с ел. стъкла. Ако е такава най-вероятно ти се е счупил пластмасовия бял водач, в който се захващат двата края на въжето и се плъзга по рамката - често срещан проблем. Цената за оригинален такъв в ЕТ миналата година през септември беше 2.87 лв за брой (като беше наличен на склад). Аз сменях на задна дясна врата. Тези водачи са два вида - еднакви, но огледални. Единия вид става за предна лява и задна дясна врата, а другият за предна дясна и задна лява (ако са ти електрически предните и задните стъкла). Ето ги и двата номера:

 

1U0837583

1U0837584

 

Трябва да видиш и дали не ти се е намачкало въжето. За задните врати има подробна тема със снимки http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/41235-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%87-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%86-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-1-%D0%B4%D0%BE-2001-%D0%B3%D0%BE/

 

Трябва да извадиш рамката с ролката, въжето и ел. моторчето с електронния модул. Двата края на въжето се закрепват малко трудно във водача, но не е чак толкова сложно. Щом си успял да махнеш кората и да установиш проблема предполагам, че ще се справиш сам със смяната. Дано само въжето да не е намачкано.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.