Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с турбото


Георги Илиев

Recommended Posts

калеги от скоро съм собственик на октавия 1,9 тди/74 kw.Имам проблем за който търся мнения.От време на време се случва нещо и турбото се изключва.След гасене и ново запалване турбината заработва,но след неопределен период от време нещата се повтарят.На диагностика показа проблем с егр клапана и клапана на турбото,но след тяхното почистване нещата не се подобриха.Ще съм благодарен да чуя мнения

Редактирано от Георги Илиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, при проблема беше подобен на дадени по-високи обороти изключваше турбина след гасене и палене си беше ОК говорих с няколко сервиза за турбо и всички казаха докато не се види няма как да се каже какво е. По-принцип може да се размине с една профилактика (почистване), но при мен за жалост беше за рециклиране средното тяло заяждаше и от там е бллокирала .Иначе друг признак е ако турбина издава звук като на линейка или патрулка тогава не е на добре. Пожелавам бързо решение на проблема.

Редактирано от skoda 120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

калеги от скоро съм собственик на октавия 1,9 тди/74 kw.Имам проблем за който търся мнения.От време на време се случва нещо и турбото се изключва.След гасене и ново запалване турбината заработва,но след неопределен период от време нещата се повтарят.На диагностика показа проблем с егр клапана и клапана на турбото,но след тяхното почистване нещата не се подобриха.Ще съм благодарен да чуя мнения

от както взе да прави този проблем се чува понякога шум във въздушния филтър в момента на разтоварване на двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ще дам още ден два на моя маистор и ако не се справи ще търся друго решение.препоръчайте добър сервиз за моя проблем.аз съм от Ботевград и не ми е проблем да потърся помощ в София

Редактирано от Георги Илиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и малко късно да се включвам, но :blush: някой от колегите може да сподели за в София. Мненията са много и различни и след малко замисляне реших, независимо че съм от София ходих до Годеч и там се рециклира турбината имаше лек проблем започна малко да плюе масло :unsure:. Ходих пак и ми смениха средното тяло отново. За сега поне не съм поглеждал отдолу скоро, но мисля че няма проблем а пък и докато бях там с новото тяло вече не плюеше :plate_rulez: .

Редактирано от skoda 120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.