Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатик проблем?Фабия 1


milanov18

Recommended Posts

Здравейте имам следния проблем.При зареждане вчера на климатика машината отказа да пълни поради голямо изпускане.След надуване с азот се установи че изпуска от компресора чуваше се едно ссссссъскане от едно капаче с 2 болта звезда.След като ги хванах външния болт беше развит.Свалих компресора и се оказа че и двата са били развити.Отворих капачето и вътре има едно уплътнение зашлайфах с една шкурка плочките напипах гарнитурата имаше лек ръб и реших да го сглобя защото не намерих такова ново.Пак се върнах при хората напълних системата с азот под налягане отново,не се чуваше нищо и тъкмо си викам ще има климатик ,но ето проблем пръснах с един спрей и си личи как се виждат балончета от капачето,не можах да кача снимка във форума (ако някой ми покаже как много ще съм благодарен).Моля дайте съвет какво да правя да търся ли такава гарнитура или нов компресор,и не се знае като се напълни с фреон дали изобщо ще тръгне?

Редактирано от milanov18
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал преди да давам каквото и да било мнение да попитам от кога я имаш колата, ползвал ли си въобще климатика преди това... Имала ли е сервизна история свързана с проблеми по климатизацията и преди... В повечето случаи проблема е комплексен и най-вероятно датира от много преди това... Но, както казах, без допълнителна по-детайлна информация, направо не смея изказвам каквото и да било мнение... Съжалявам, не ме разбирай погрешно... Но понякога от много съвети нищо добро не излиза освен цялостно разглабяне и инспекция на системата... Коя година е колата, какъв тип е климатизяцията... Нищо не можах да разбера от поста ти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За добър ремонт трябва да има добра диагностика. Аз бих отишъл в добър сервиз за да диагностират точно всички проблеми, да ми предложат начин и цена за отстраняването и след това да избера вариант. Това може да го провериш след това и в друг сервиз за да си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми колега, но да, мнооого съм склонен да потвърдя мнението на колегата Марин... Особено след като от скоро я имаш, ще е най-добре да отидеш на цялостна диагностика... Хем ще разрешиш проблема който е сега, хем ще се запознаеш с минали проблеми (ако е имало такива де) хем предварително ще се информираш за евентуални бъдещи (дано да няма де) и ще си по адекватно запознат и подготвен да реагираш... Ако мога да си позволя да ти предложа ако ще разглабя системата и въздушните пътища го помоли ако трябва му бутни още примерно 10 лв. да се развърти с пароструиката и да прочисти све системата... Защото съм забелязал, че след определени години се получават нежелани миризми като се пуска климатизацията... Било то топла, било то студена... Пък и ще си получаваш пълен дебит на въздух в купето... Фабианките за които съм забелязал и коментирах са без въздушен филтър в купето от доста време... И задължително разкачи акумулатора и изчакай хубаво да изсъхне преди да реасемблирате... Пък вече ако ти потрябват части за ремонта бих ти препоръчал магазина който е на бул.Васил Левски номера не го знам със сигурност но се намира на ъгъла на втората пресечка от сточна гара по посока паметника. Надявам се да съм бил полезен и успех... Да не забравиш да драснеш някой ред какво е било и т.н. Може информацията да се окаже полезна и за други колеги. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

След кратка радост климатика отново не работи. 2 седмици безпроблемно работеше и спря.Направихме проверка фреона си беше колкото сме сложили без течове. Сложих нов компресор работи 2 седмици и пак спря. Перките се въртят някой път спират и управлението на перките смених пак не работи. Ако някой е имал подобен проблем нека сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се диагностицира при специалисти. Мичел мисля, че биха свършили работа. Тук може да се кажат хиляди неща и може някое от тях да е верно.

Това, че е сложена някаква нова част, не означава, че не може да е дефектна и видиш ли поне 5 години няма как да е от нея проблема.

Редактирано от marinms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

здравейте някои може ли да ми помогне напълних си климатика с фреон но не тръгна тръгва за малко и пак спира казаха ми че е от датчика за вътрешната температура

Редактирано от ivailomitev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от датчика ще го видиш на ВАГ Ком да показва една и съща температура ... може да е и от блока с релетата под акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.