Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло


Recommended Posts

Здравеите колеги от скоро съм в отбора на Шкода и дойде време да сменям масло изкам да попитам за една конктетна марка колата е Шкода Октавия1.8 20v 125 кс.на 200000 км. но не харчи масло за това мисля да се спра на това  масло . Ще съм много благодарен за мнение дали е подходящо благодаря ви предварително.

МАСЛО ДВИГАТЕЛНО LIQUI MOLY С МОS2 10W40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Бойко Борисов

    8

  • b3lq7a

    7

  • rosen1919

    6

  • ivand911

    5

Най-много писали в темата

Колега в книжката не пише ли какво масло става(5W40 или 10W40?)? Ако спецификация 10W40  става, то тогава всяко такова масло става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не харчи масло за това мисля да се спра на това  масло

 

Хубаво не харчи, а досега с какво е карана?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Хубаво не харчи, а досега с какво е карана?!?!

Скоро я купих не знам с какво масло е и книжка нямам но ми казаха че като е на повече километри е добрe маслото да е 10W 40 карах лики моли на предишната ми кола и съм доволен но се чудех дали за Шкодата става да няма нещо по специфично все пак между Рено Клио и Шкодата разликата от земята до небето че и отгоре

Редактирано от rosen1919
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата? Не вярвам да има проблеми с маслото, но все пак запитай в Еуратек сервиза. Обади им се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Благодаря колега за линка :)

Здравеите колеги смених маслото но в сервиза неможаха да ми нулират сервизния брояч .Прочетох темата по въпроса и изпълних всичко както сте написали но не се получи . Реших да напиша модела на колата да не би да има нещо по различно от другите .Шкода Октавия 1.8 20V 1999г.Темата е заключена за това пиша тук дано не ми се сърди администратора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Аз от две седмици съм собственик на Октавия 1 и правих пълно обслужване. Майстора ми имаше VAG-COM ма вобще не му разбираше. Седнах и сам се порових в него и намерих опция за рестартиране на броячите и сам си въведох да ми писне инспекцията на 10 000км или 370 дни. Не е никак трудно. Аз се чудя, понеже километража ми е върнат сериозно(идея нямам колко, ама кола на 15 години няма как да е на 134000км. - макар че ми бяха оставили и снимка на умряла баба, италианка на пасажерския сенник), дали мога да се доверя на броя на смените на масло, които не намерих опция да се пренастройват, за да знам приблизително на колко км. е колата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със снимката на умрялата баба трябва да се включи към класиката на вицове за автоджамбазите.До сега не бях го чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това със снимката е наистина класика. Моита е на 200000км.и аз съм видял километража но зет ми които. ми я докара ми го върна на 160000. Питам го защо бе аз я взимам а тои ее така по навик. Навик да ги връщат всички ме разбрахте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Използвам темата на колегата да попитам следното:

 

1) Каквo масло сипват в Трансексперт на 1.9 TDI PD без ДПФ (ако не си нося мое масло) ? Какъв е изборът ?

2) От Ауто+ мога ли да пазарувам филтри/масла като физическо лице или ми трябва фирма ?

3) Някой пробвал ли е http://www.bulmotors.com/car-oil/motor-oil/xenum-5w40/xenum-x1-5w40 ?

 

За съжаление няма да мога да си сменя маслото и консумативите както обикновено в Герман и се налага сам да си ги купя и да ми ги сменят в някой читав сервиз (например Трансексперт) или да се доверя на техните части.

Последните смени карам с FUCHS 5w40 505.01 и съм доволен.

 

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трансексперт работят с различни доставчици на консумативи и части. Могат да ти предложат няколко варианта на масло, а могат и да ти доставят това, което ти искаш. Същото важи и за филтрите. Съвета ми е да се чуеш със сервиза, да кажеш каква е колата и да вземеш всичко от тях. Ако не ползваш някакви сериозни отстъпки в Ауто плюс, взимането на консумативите от Трансексперт или няма да ти е по-скъпо, или ще е по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трансексперт работят с различни доставчици на консумативи и части. Могат да ти предложат няколко варианта на масло, а могат и да ти доставят това, което ти искаш. Същото важи и за филтрите. Съвета ми е да се чуеш със сервиза, да кажеш каква е колата и да вземеш всичко от тях. Ако не ползваш някакви сериозни отстъпки в Ауто плюс, взимането на консумативите от Трансексперт или няма да ти е по-скъпо, или ще е по-евтино.

Мерси за инфото :) Днес се чух със сервиза и се разбрахме.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте и аз да използвам темата и да попитам за Шкода Фабия 1.6 mpi 101 коня автоматик какво масло да сложа на двигателя и на скоростната кутия и ако може препоръчайте някой сервиз в Бургас за да ми ги сменят.Досега е карана с масло репсол но не пише каква разновидност е.Благодаря предварително.Ако нещо съм объркал извинявам се за пьрви път пиша.От скоро имам тази колица и много и се кефя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 40 пълна синтетика, не лонг лайф, ако е на много км колата 10 40(само Енеос казват че имат пълна синтетика, но не е ясно колко е истина), за скоростите най-добре оригиналното за колата като марка и вискозитет! Съвет от мен - вземи си ти маслата от магазина и гледай маслара в ръцете докато ти ги сменя!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Taks, най - добрия сервиз за Шкода в Бургас е Еуратек.

Редактирано от marinms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еуратек ми казаха че на тази скоростна кутия не се сменяло маслото само ако се счупи.Благодаря за съветите колеги ще ги спазвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В еуратек ми казаха че на тази скоростна кутия не се сменяло маслото само ако се счупи.Благодаря за съветите колеги ще ги спазвам.

 

Интересно, че и на мен така ми казаха първо в ЕТ София,после и в ЕТ Пловдив."Маслото не се сменя,само ако има нужда се долива".И до ден днешен мозъкът ми не може и не иска да го възприеме.Какво ще да е това масло, което не си променя свойствата и качествата стотици хиляди километри.На 280 000 км вече е колата и да чукна на дърво нямам оплаквания и проблеми от скоростите.1.6, 102 к.с., 6-степенен типтроник е моята Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги престои ми смяна на масло на един шкодилак помпа-дюза,двигатела е BXE,чудя се 5w 40 или 5w 30 да му сипя.Всички съветници на производители на масла ми дават като препоръчително 5w 30,аз бих му сипъл  5w 40,но колата не е моя и после не искам ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Само 5/30 според мен,

Често ползувам 5/40 Тотал и в спецификацията изрично пише, че не става за помпа-дюза на VW-Audi. За други производители на масла нямам идея дали е така, Тотал предлага за този мотор INEO, което е с по-ниска пепелност на саждите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих му 5/40,защото шкодилака си е на почти 350 000км и според мен с 5/30 ще има по фолямо триене на частите и съответно по-бързо износване и моментния разход на гориво също ще се вдигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.