Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ремонт на фар


Recommended Posts

    Колата е "Фаворит". При нощно каране , ударих животно, в резултат на което пострадаха съвсем малко ламарините, но десният ми фар се потроши. Купих нов от "Сточна гара" ,но не оригинален (все пак колата е на 25 години), а от 52 лева. Когато си вземах колата от майстора, той сподели, че фарът не му харесва. След като се прибрах и огледах ремонта по-внимателно

към майстора нямам забележки, но фарът и на мен не ми хареса. Когато се погледне колата челно без светлини, новият фар изглежда по-тъмен, а при включени светлини новият (десен) фар има жълта светлина, а старият (ляв) бяла. Явно рефлекторът е калпав. Трябвало  е да взема фар от автоморга.

     Имам идея да взема рефлектора от стария фар и го монтирам на новия. Някой правил ли е това упражнение и как се отлепва стъклото, има ли голям риск да се счупи? А след това, кое е най-подходящото лепило? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете втора употреба не са толкова скъпи и са доста читави- вървят по 20-25 кинта парчето, а можe и по- евтино да намерите с малко пазарлък. Според мен- не си струва цялата операция по отлепяне и после пак залепяне. Вземете си един втора употреба! Монтажът и демонтажът е много лесен- крепи се на три болта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.