Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Navitex мултимедия за О2


svenn1

Recommended Posts

Здрвейте колеги, това е първият ми пост, тъй като от две седмици имам О2 преди  фейса 2,0 тди 2007. 

Колата има оригиналния stream mp3 и ме интересува има ли начин да го командвам от волана или поне ''волумето''. Колата не е с мултифункционален волан. Нещо от бутоните от лоста за чистачките или нещо допълнително...

Няма такъв вариант доколкото съм запознат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stefan l

    22

  • svenn1

    18

  • shmik

    14

  • joropet

    9

Най-много писали в темата

Да, няма такъв вариант.

Ето със синеца какво сложихме http://www.erisin.com/erisin-es7699m-7-car-dvd-player-for-skoda-octavia_p567.html

 

post-1007-0-42196800-1477510174_thumb.jpg Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моята кола, посредством лостчетата на чистачки или мигачи (не си спомням точно, защото не го ползвам), могат да се сменят станциите и да се търси. За да стане това, активирам през максидота, да ми излиза на екранчето в таблото инфо за аудиото. Проблема е, че после няма връщане към MFD или друга функция, освен ако не изгасиш колата. Явно комуникацията по канбус не е пълноценна. Принципно в настройките на медията ми, има меню за обучаване на бутони, но то не функционира. Може би, ако смениш волана с такъв от О3 и смениш съответния модул, ще имаш успех. Не знам обаче, дали тази гимнастика е финансово оправдана.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

излиза, че митото е платено в UK тогава, защото 165 $ са 280 лева, останалите 160 лева са доставка, мито и ДДС сигурно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, което съм платил, е 440 лв. Няма "засега" - музиката от 3 дена си е на Шкодилака :)

 

165 $ са 296 лева, 4-5% за пейпал и останалото до 440 е за мито, ДДС и доставка. Цялата сума се плаща на Еrisin.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Това с митото го разбрах как става с поръчката в Испания на Ерисин. Пратката дойде от Хонг Конг. На фактурата пишеше CAR MP3 PLAYER 65 Euro. DHL си бяха пуснали митническа декларация, обмитили и пуснаха съобщение на sms, че при доставката се дължи 28 евро additional charge custom taxes and VAT.

Реално сега сестра ми можеше да го препрати към България без ДДС. Доставката на DHL от Хонг Конг до Испания беше 40 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с митото го разбрах как става с поръчката в Испания на Ерисин. Пратката дойде от Хонг Конг. На фактурата пишеше CAR MP3 PLAYER 65 Euro. DHL си бяха пуснали митническа декларация, обмитили и пуснаха съобщение на sms, че при доставката се дължи 28 евро additional charge custom taxes and VAT.

Реално сега сестра ми можеше да го препрати към България без ДДС. Доставката на DHL от Хонг Конг до Испания беше 40 евро.

Тоест не си избрал "Ship UK to Europe" опцията на сайта на Ерисин при поръчката? Реално тази опция се доплаща точно толкова предварително, колкото си платил допълнително :D Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не успях да се ориентирам в този сайт Ерисин :nea:

Я ударете едно рамо?

Търся навигация за шкода супърб2   дето е от 2011 г... а не от октавия 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест не си избрал "Ship UK to Europe" опцията на сайта на Ерисин при поръчката? Реално тази опция се доплаща точно толкова предварително, колкото си платил допълнително :D

Всъщност поръчахме от испански сайт на Erisin http://artcar.es/en/ , като мислехме че ще го пратят от испански склад. Цената беше по-добра с няколко евро. Имаше 2 опции за доставка Parcelforce 68 евро и DHL 40 евро. Е поне разбрахме защо има разлика 28 евро :)

абе не успях да се ориентирам в този сайт Ерисин :nea:

Я ударете едно рамо?

Търся навигация за шкода супърб2 дето е от 2011 г... а не от октавия 2

На Суперб 2 този модел ES4405V, няма ли да стане. Един колега продаваше във форума такова свалено от Суперб и пасна след това идеално на Сеат Алтеа. Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всички от тоя тип, дето са без рамка, би трябвало да стават. Ще трябва да се купува и рамка от Колумбус, освен ако колегата в момента не е с такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всички от тоя тип, дето са без рамка, би трябвало да стават. Ще трябва да се купува и рамка от Колумбус, освен ако колегата в момента не е с такъв.

 

С болеро съм.. много се плаша от думите че всичко става.Щот по принцип съм електронен инженер и знам че не става.

Под става аз имам във впредвид не само да влиза в дупката ами да си чете инфото от колата а затова си трябва канбус с точно определен протокол.Иначе то всичко става.

Рамка наистина трябва да се търси. Досега не съм се занимавал активно да търся навигация ама онзи ден се обадиха че докарали на 400 кинта специално за шкода.. Та малко ме досмеша ама думите "Ела с колата направо да го пробваме" ме навиха. По принцип аз на аргументи лесно се връзвам.

Такъв вариант най ме устройва.Да е от тука да е с фактура и гаранция и то от физически магазин.И ако има проблем знаеш къде да отидеш...Не че са кой знае какво ама все пак е нещо.. Абе ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какъв протокол те притеснява. Една и съща мултимедия е завъртяна на три коли - Сеат Алтеа 2005, Сеат Леон 2012 и Суперб 2015 и работи всичко и пасва на болтовете за закрепване. Питай колегата gpandreev. Навигацията беше свалена от неговия Суперб. За 400 лв може да е WIN CE базирана. Колегата Sauro беше описал подробно перипатиите му с китайска навигация преди няколко години.

Stefan I е монтирал няколко Erisin и също ще ти потвърди,че е надеждна марка и сработва. Аз мога да ти потвърдя за 3 Witsona, включително и на Октавия 3 2014, че работи добре и визуализира всичко.

Ако не ти се рискува, отиди и пробвай това което ти предлагат. Още повече ако има гаранция и са ти под ръка за проблеми.

Надявам се да съм ти бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Публикувано 29 август 2016 - 14:09  от  joropet............................... Хм... и още нещо - не слагай билетчета за паркинг във входа за дискове. Не свирят :) . Предстои ми разглабяне на навигацията, за да вадя билет от там. ..........................................................................................................................................

 

1b2b7185f51a7ea0.jpg

 

 

По повод цитираното по горе и на мен ми се случи DVD-то да ми "глътне" паркинг билета на влизане в паркинга на един мол. Веднага спрях до будката на охраната да ги уведомя /с тягостното чувство как ми отлитат 30 лв за изгубен билет/. Но охраната се оказа печен и ми вика:  "Пъхни някой диск и натисни EJECT бутона, може и да излезе". За голям късмет -  получи се,  просто диска  излезе заедно с билета отгоре .  Не знам дали винаги се получава, но не посмях да пробвам :).

Редактирано от Alokin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://es.aliexpress.com/store/product/HD-8-Inch-Car-DVD-For-SKODA-Skoda-Octavia-2013-With-PIP-GPS-Bluetooth-TV-Free/317945_850791421.html?spm=2114.12010612.0.0.Kt4HKC

 

Здравейте колеги, загледах това моделче и по размерите би трябвало да пасне точно на мястото на оригиналния Stream. Премерих го с ролетката и размерите му отговарят, като няма да е необходимо да се сменя рамката. Някой има ли наблюдения как се представя. Според описанието му си е съвсем същото като на дискутираните по-нагоре в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля за мнение за тази система ?

 

https://www.olx.bg/ad/columbus-multimediya-skoda-navigatsiya-shkoda-oktaviya-dvoen-din-ID6x4dP.html

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявено е , че поддържа CAN шината на всички изброени модели, което малко ме съмнява т.к. О2 и О2 facelift са с различни такива , още повече пък за Rapid .

По форма и размер би паснала само на О2 . Прилично изглежда , много процесор , много нещо.

Трябва някой от Варна да я погледне как ще се държи на някоя октавия. По снимка нищо не би могло да се каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На няколко места в темата се споменава, че зелената подсветка на тези устройства се различава като нюанс от заводското зелено на останалите уреди в колата. Някой може ли да качи една снимка или кратко видео, за да мога да придобия представа до каква степен е разликата ? Мерси :)

 

Към момента за съжаление нищо не си харесвам от 8-инчовите - явно има някакъв нов дизайн хардуерните бутони да са в горните два ъгъла. Много не логично ми седи :sorry:

Ако изключим този факт, единствено тази ми харесва външно, но пък не пише каква е операционната система, тоест е някаква custom и няма никакъв смисъл от нея. И заради това е по-евтина съответно.. Ще се наложи да поизчакам явно.

Посочената от теб навигация е с Win CE 6.0. Пише го по-надолу в характеристиките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности на JORDITO, че ми намери кода за фактори сетингс - 3711(за Октавията). Кар инфо излезе с протокол Volkswagen :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа че днес си монтирах навигацията...

Тука някой искаше подробности. Значи във Варна едни юнаци дето нямат физически магазин обаче внасят непрекъснато навигации за конкретни коли.Имат почти всичко В НАЛИЧНОСТ. Аз бях много скептичен но отидох с колата супърб2 и веднага тествахме една и платих си я и я взех.

Едва днес успях да направя пълен монтаж като пак има неща за доотстраняване.

Като цяло навигацията е подобна като на колегата пуснал клипче по горе.

Очарован съм от две неща. Самата навигация е идеална за мен.Подробна карта намира и малките улички лесна за работа.Това е много важно.Лесно се свързва със сателита и бързо бих казал.

Второто нещо дето го гледах е че ВСИЧКО се изписва по нея.Ама всичката информация от колата!!! Като се почне от климатроника до волтове на акумулатора пробег партроник даже налягането на гумите.. Абе очарован съм.Ама много съм очарован :doubleup:

Даже и рамка не трябва.Подбират така навигацията че да пасне точно.

Аз по принцип не съм толкоз силен по монтажите ама с консултации по тел и с малко помощ за около 3 часа бяхме готови.От които самата навигация за 15 минути час и половина за камерата отзад и още час и половина счупихме една лампа и докато я намерим и...

Като звук или е по добре от Болерото или най малкото е равна.Има доста добра динамика и възможност за допълнителни екстри.Абе почти всичко има само интернет експлоъра не успях да го подкарам и разуча.

Като пари е 400 кинта... Аз платих и една камера всичко 440 лв...

Това е и цената и на другите.В смисъл имат в наличност даже и голямата трапецовидна абе покриват почти цялата гама на шкодите.

Хубавото на този вариант е че ПЪРВО виждаш какво взимаш можеш да пробваш и ПОСЛЕ плащаш. Верно няма фактура ама може да се уреди каза човека.По отношение на гаранцията каза една година ама аз мисля че не е точно така.Истината е че гаранция просто няма.Ако обаче се случи нещо винаги пича ще съдейства и аз му вярвам. И при положение че постоянно внасят винаги могат да внесат някоя резервна част и малко оттук малко оттам и ще стане номера.Добро впечателние ми прави продавача.То и ако си купиш от магазин и се случи нещо ПАК нямаш пълна сигурност...

Ще кажа че всичките им навигации НЯМАТ марка.Но лично мен това ме успокоява. Защото много се дразня да плащам такса имидж.Аз вярвам повече на хората.За мен повече сила имат думите че еди кой си клиент има монтирана от еди колко си време и няма проблеми. Та така.

Никви характеристики не видях по навигацията.Нито по кутията.Нито има даже листче. Обаче си идва с пълен комплект преходници за букси дреболийки инструменти за монтаж(важно за мен) и те са качествени.Уморих се да гледам маркови неща а вътре пълен боклук.И клиента нали не разбира.Давай да го измушкаме той разчита само на марката.Задната стена на навигацията е без вентилатор с масивен радиатор което лично аз го предпочитам защото знам че топлинния режим е по лек и всичко е по безпроблемно.Не мога да качвам директно снимки тук а и ме мързи но ако някой се интересува конкретно за нещо ще положа усилия все пак и на мен така ми помогнаха.

Мисля си че просто пича е подбрал сполучлива навигация което според мен е ефтина ама пък мен ме устройва.400 кинта за навигация и като дадеш на заден имаш и парктроник и камера ами какво повече искаш?!

И понеже съм Тома неверни исках да направя и тест колко дърпа в заспало положение ама не успях да приспя колата тъй като предния капак е отворен и стигнах до 80ман...ама е много...трябва да падне под 40 някъде..И ще знам колко дърпа навигацията като е изключена щото клиенти са се оплаквали...

Ами това е. Тепърва ще я тествам на време ама мисля че ще я бъде.

Ако някой прояви интерес да пише на лични ще го свържа с продавача и да се разбират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.