Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Navitex мултимедия за О2


svenn1

Recommended Posts

Едва ли, защото е на pre-order.

Изглежда шукаритетно и само толкова. По-ограничена функционалност от андроид мултимедия, доколкото разбрах работи само докато тела е онлайн, което за пътуване в чужбина не е ОК. Не е ясно какви апликации ползва, доколкото виждам картата (навигацията) е нещо много къстъм, не е ясно какво покритие има за бг и изобщо като цяло. Изглежда фешън => ще струва една купа с пари.

 

Общо взето джиджан блутуут с екран от течни кристали и кан връзка.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
  • Отговори 126
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stefan l

    22

  • svenn1

    18

  • shmik

    14

  • joropet

    9

Най-много писали в темата

Аз си купих ето тази през лятото:

 

http://www.aliexpress.com/item/Two-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-VW-Volkswagen-POLO-PASSAT-Golf-Skoda-Octavia-With/32305176480.html

 

WIN 6.0 CE e, не е андроид. Плъг енд плей монтаж. Камера за задно виждане, блутут, divx/avi съпорт , навигация и куп други благинки. Работи изключително стабилно, няма лаг, комуникира през канбус, има визуализация на парктроник, врати, както и жива информация (разход, ток, вода в казанчето, ръчна, колан и т.н.). За парите, за които я взех е относитлно ок, защото си има и кусури. Например не може да "въртиш" функционалностите през лоста за чистачките. Когато превключиш на аудио, т.е. към нея, после няма връщане. Явно не е мапнато нещо както трябва и мултимедията е глуха за тази команда. Друго нещо, което дразни е, че бутоните с радиостанциите са с честоти, вместо с името им. Подсветката на бутоните е гадна. Зеленото не е това, което трябва да е.

 

Въпреки всичко, като теглиш чертата, медията си заслужава. Ако трябва да получиш всичко това с колумбус, освен покупката му, ще трябва да вземеш един куп допълнителни модули. Да, качеството най вероятно ще е различно, но аз лично не мога да си позволя, да набия едни 2 к.

 

Здравейте,

И аз направих като колегата и поръчах мисля същата (поне външно така изглежда).Нямах време да я монтирам, но при тестовото закаче не ми визуализира парктроника ( а звук имаше).Питах китайците казаха е имало кафяв кабел на DVD жака, които трябвало да се свърже с + на задните светлини, ще видя....Последно кой е парт номера на лайсната около мултимедията 1Z0858069 G9B9 или1Z0858069 C9B9, щото ще я поръчвам ще видя от къде.Колата е О2 преди фейса с климатроник

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Вчера ми остана време и ги монтирах навигацията и камерата за заден ход.Работи сравнително бързо и има всичко което искам.Рзличават се малко цветовете на бутоните, както беше казано, но не е болка за умиране.

По-интересния проблем е че камерата за заден ход получава сериозни смущения при запален двигател, направо губи картината.Свързал съм захранването към задните светлини, явно от там идват смущенията.Ще я захраня от друго място като ми остане време, дано да се оправи.Иначе при загасен ДВГ и включена на задна, всичко е ОК.Сблъсквал ли се е някой с такъв проблем.Ще се радвам на съвети.Колата е ОК2 преди фейса.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я захраня от друго място, за проба.Ако се оправи мисля да сложа реле и ще ползвам сигнала от задните светлини за управлението му.Под филтър може би имаш в предвид някъкъв стабилизатор на напрежението.Мина ми през ум да сложа едно реле за дневни светлини което  се включва над 13,2 V, за тях мисля че обират пулсациите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Само да отбележа че с филтър и стабилизатор не успях да изчистя картината на камерата.Сложих реле с управление от светлините за заден ход и захранване от свободен предпазител.......Всичко е ток.Успех на следващите колеги в това начинание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно камерата ти е била по-качественна.Колега joropet ако не се бъркам ти от около 1 г си с такава мултимедия.....някакви ядове, коментари до сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, чак качествена да е камерата :) . Взех универсална, защото той не бе сигурен, че тази, която е в осветлението на номера ще пасне на моята кола.

 

Ядове не, по скоро 2-3 бъга на FW-а. Например - usb флашка се инициализира единствено, когато я сложиш на нарочното място и после, след като превключиш от usb на радио и се върнеш дава, че няма флашка. Трябва да я извадиш и сложиш отново. Липсват някои кодеци за видео и звук. Поради тази причина, когато свалям филмчета за детето, гледам да са най-обикновени divx-ове. Pair-ванте по блутут не е читаво -- понякога трябва ръчно да го направиш. Отделно, още с поръчката, изнудих търговеца, да ми прати външен микрофон, защото с вградения не се чува добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за камерата моета беше за мястото на осветлението на номера и не пасна, наложи се малко механична обработка+боя.За флашката е много изнервящо да.....А иначе радио лови ли извън града?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, хваща си всичко без проблем. Колата ти има ли фабрична gps антена? Моята има и в началото бях разменил местата на антените и не се хващаше добре сигнала. Нормално за мен -- все пак, сам си монтирах навигацията. Хм... и още нещо - не слагай билетчета за паркинг във входа за дискове. Не свирят :) . Предстои ми разглабяне на навигацията, за да вадя билет от там. Тамън така ще пробвам с някакъв лак да мацна подсветката, за да намаля зеленото на бутоните.

 

EDIT: Сетих се нещо по повод смущенията. Аз си сложих и тв приемник, като при него имаше смущения, като едно време при такситата. Посъветваха ме да сложа филтър и не знам си какво още. Не знам от къде ми хрумна, но разглобих всичко и наместих хубаво кабела, от който се разклоняват поне 10. Яко, ама много яко го напънах и всичко заспа. Никакви смущения. За оградения в червено иде реч:

 

1b2b7185f51a7ea0.jpg

 

 

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Шкода Октавия 2 (2006 г модела преди фейслифта) , 1.9 TDI PD, 105 коня

И аз съм се насочил за някаква мултимедия/навигация.

Засега съм се спрял на тази:

http://exclusivecarauto.com/android-quadcore-newsmy-nr5261-carpad-skoda-p-1149.html

8" ANDROID 4.4 CAR GPS QUADCORE NEWSMY NR5261 CARPAD 3 SKODA
[EX-NR5261HHS]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри параметри. На мен ми прави впечатление, че подсветката на бутоните е червена и не виждам екрани с жива информация от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, един познат е с такава на Рапид, грозно стои, щото на рапида светлината е бяла......иначе има информация от кана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На няколко места в темата се споменава, че зелената подсветка на тези устройства се различава като нюанс от заводското зелено на останалите уреди в колата. Някой може ли да качи една снимка или кратко видео, за да мога да придобия представа до каква степен е разликата ? Мерси :)

 

Към момента за съжаление нищо не си харесвам от 8-инчовите - явно има някакъв нов дизайн хардуерните бутони да са в горните два ъгъла. Много не логично ми седи :sorry:

Ако изключим този факт, единствено тази ми харесва външно, но пък не пише каква е операционната система, тоест е някаква custom и няма никакъв смисъл от нея. И заради това е по-евтина съответно.. Ще се наложи да поизчакам явно.

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....не пише каква е операционната система.....

800x480 ; MTK 3360 800MHz ; 256MB Ram - със сигурност оп. с-ма е WindowsCE 6.0

Към колегите коментиращи подсветката на бутоните......

Разровете се добре из настройките. Няма начин, да не може да се променя цвета някъде от менюто.

Много отдавна, на един Голф слагах такава 8" мултимедия Андроид 4.4 и си спомням, че някъде във менюто излизаха три плъзгача, за промяна на син, зелен и червен цвят, като комбинацията между тях определя и крайния отенък на светлината на бутоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Разровете се добре из настройките. Няма начин, да не може да се променя цвета някъде от менюто.

 

 

Моята навигация няма. 100%. Китаеца ми прати нови бутони, но сега модела е фейслифт :) . Има смяна на цвета.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята може да се зададе при инсталиране, но не съм пробвал. По подразбиране е червен, иначе са три цвята.

R="255"
G="100"
B="0"
KeyColorBrightnes="128"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На няколко места в темата се споменава, че зелената подсветка на тези устройства се различава като нюанс от заводското зелено на останалите уреди в колата. Някой може ли да качи една снимка или кратко видео, за да мога да придобия представа до каква степен е разликата ? Мерси :)

Ето кратко видео:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам следната навигация

https://ru.aliexpress.com/item/WITSON-9-inch-QUAD-CORE-Android-4-4-for-VW-B6-CADDY-PASSAT-SAGITAR-GOLF-TIGUAN/32666453011.html?spm=2114.03010208.3.2.PNj3rf&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_2_10039_10057_10065_10056_10068_10055_10037_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_2&btsid=25539b28-53ef-4d3b-bde8-9344fc5c42dd

 

Не можах да я пусна както трябва на Суперб 2015г.При работещ двигател и климатик се ристартира цялото устройство.

Към него поръчах и видеорегистратор и рамка за табло на Суперб.

Цена 400лв.

тел.0898507340 Николай

Мога да донеса Мултимедията на някоя от редовните ни сбирки в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здрвейте колеги, това е първият ми пост, тъй като от две седмици имам О2 преди  фейса 2,0 тди 2007. 

Колата има оригиналния stream mp3 и ме интересува има ли начин да го командвам от волана или поне ''волумето''. Колата не е с мултифункционален волан. Нещо от бутоните от лоста за чистачките или нещо допълнително...

Редактирано от tupalkapet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.