Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Navitex мултимедия за О2


svenn1

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от определно време съм се запалил по мултимедийните системи и намерих една на фирма navitex:

http://www.avitel-bg.com/navitex_hm-8905g-skoda-oem

Това ОЕМ ми харесва...изглежда доста "оригинално" :)

 

Цената е горе долу приемлива и ако вярваме на описаното изглежда доста добре.

От магазина казаха, че ставала с О2 преди фейса. Не мога обаче да намеря никакво инфо за тази марка navitex.

Някой имал ли е преки "срещи" с тази марка и отзиви съответно...

 

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stefan l

    22

  • svenn1

    18

  • shmik

    14

  • joropet

    9

Най-много писали в темата

Имай предвид, че цветът на подсветката на бутоните на мултимедията няма да е абсолютно същата както на бутоните в колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това принципно много не ме притеснява... по - скоро ме притеснява китайското в този продукт....но пък за тези пари май по - добро няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, то всичко почти се прави в Китай. Не пише единствено каква е ОС и каква навигация може да се качва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОС е win ce 6.0 и няма голям избор откъм навигации.

....но пък за тези пари май по - добро няма.

Според мен има и е много по-добро http://exclusivecarauto.com/android-radio-quadcore-carpad-wifi-skoda-newsm-p-1019.htmlдоставка от Испания - 28Е.  http://forum.xda-developers.com/android-auto/android-head-units/4-4-2-kitkat-head-unit-newsmy-carpad-t2865525

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това може да е с къстом андроид, което не е много оферта

не пише да има КАН връзка, което ще рече, че ще загубиш визуализацията на климатик, парктроник и тн ако имаш

за тия пари, трябва да има и по-добро, което пак да изглежда като оригинална навигация

всъщност питай за горните неща, може просто да са ги пропуснали

 

/сега прочетох за win ce, за което колегата е абсолютно прав, ако ще е китаец поне да е андроид/

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това от първият линк доста ми допада. Пише, че има вграден кан модул(каквото и да означава това :) ). Аз така или иначе нямам и в момента визуализация на климатроник и нямам парктроник.

Повече ме притеснява дали напълно ще пасне в таблото...струва ми  се, че формата му не е точно като на swing - a.

Аз така или иначе пратих запитване към пичовете от сайта...та да видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това от първия линк е по-добрия избор. С андроида имаш повече възможност за допълнителен софтуер и навигации.

CAN-BUS Decode Supported както колегата е написал това ще рече на дисплея да ти се визуализира климатроника и парктроника,както го има на снимка в линка, но след като не е проблем значи си пушка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chttp://www.ebay.co.uk/itm/9405V-8-HD-Car-DVD-Player-Radio-Sat-Nav-VW-PASSAT-SKODA-SEAT-GOLF-MK5-6-T5-EOS-/171048148716?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item27d3439eec

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/160970224884?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

+ допълнително DVB-T(Mpeg 4) тунер

 

това според мен е най доброто което можеш да си вземеш. Но няма да имаш гаранция. В авител ще имаш гаранция, въпреки, че най вероятно ако ти се счупи нещо по него и ти е в гаранция въобще няма да ти го оправят, ами ще ти върнат парите. 

Редактирано от sauro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...ама тези пише, че са за VW...

Дали са съвместими със шкода? Също така гледам, че самата форма е малко по - различна от стандартният swing, дали не трябва нещо да се сменя...

 

Иначе това http://exclusivecarauto.com/android-radio-quadcore-carpad-wifi-skoda-newsm-p-1019.htmlима 2 години гаранция уж :).

питах тези пичове и сайта и казаха, че имало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те че са съвместими, съвместими са, но специално за тези от ebay линковете, като гледам ще трябва и лайсната около радиото да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че някъде тук из форума бях прочел, че такава лайсна се продава в еуратек или някъде другаде....

Мисля, че при оригиналните навигиции на шкода е същата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лайсната в ЕТ струва 16 лева.  И да съвместим са с октавията. 

 

Ако държиш да имаш гаранция ето това е по добър вариант от авител http://navigacia.bg/bg/225-skoda

 

И естествено всички такива варианти ще са по скъпи от колкото да си поръчаш от някой чужд сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китаеца ги прави универсални нещата, но все пак провери дали VW мултимедията има и зелена (Шкодаджийска) подсветка на бутони и екран. Само това им е разликата попринцип. (а и като пали, ще излиза логото на VW вместо това на Skoda)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логата се сменят, китайците са го измислили по-скоро дали ще се разбере с CAN модула, много зависи от годината на производство на колата и самото устройство. Аз също мислих преди време за подобна джаджа, имаше 2-3 теми по темата. Не съм взел защото е много вероятно да не се визуализира всичко на него като климатик и парктроник и връщането в такъв случай ще е сложно с китайско устройство. Тук цените са х2, а устройствате дори по-слаби :wacko_2: .

Лайсната е най-малкия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те при мен така или иначе клитатроник не се визуализира, а и нямам парктроник...така че това не ми е проблем...

Нещо друго има ли свързано с този CAN модул, на което трябва да се обърне внимание...нещо друго, което може да не работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това от първият линк доста ми допада. 

 

Вторият линк е от форума на XDA, където на 500 стр. се обсъжда мултимедията Carpad 2, а аз съм стигнал до 20та...  :)

 

Тея са с по-слаб хардуер и доставката е от Китай, т.е. може да има митница.

С визуализацията по CAN няма проблеми. ОС е абсолютно чиста и е рутвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами горе долу прелистих важните неща в темата в XDA и мисля да взема едно такова:http://exclusivecarauto.com/android-radio-quadcore-carpad-wifi-skoda-newsm-p-1019.html

Изгледах и доста ревюта и според мен е доста добро с адски много функции и с доста добро качество на изработка.

Все пак малко ме притеснява дали ще пасне на мястото на swing - a, разбира се като сменя рамката с такава за оригинална навигация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си поръчвал няколко подобни навигации...послесната която поръчах и ползвам сега е тази :

 witson_w2a7501_1.jpg

Модела е W2-A7501 - на Witson. Сега не го виждам на сайта им - но имат нови модели - които са със същите характеристики. Визуализира всичко по колата - парктроник, (камера ако има), климатроник, отворени врати. Като звук - мисля, че е 1:1 с този на заводския Swing (говоря за О2 ФЛ). 

 

Минавал съм и през 2 навигации които са с Win CE, ужасно бавни са, тромави за навигация - иначе за музика са ок. 

Тази последната е с Андроид - двуядрен процесор - и трябва да Ви кажа, че е адски бърза. Голям кеф е да се работи с такова нещо - екрана е много добър, ярък и е много чувствителен. Все едно се работи със смартфон - капацитивен е екрана. Аз на моята имам качени 2 навигации - Sygic и Navigon. Имам и тунер цифров - вижда се много добре. Аз поне за момента нямам забележки като изключим, това че можеше малко по красиво да направят програмата за музиката...както се досещате обаче - от маркета има много програми и може да се ползва всякаква :-)

 

Ако искате мога да направя клип - и да ви покажа как работи и кратка "обиколка" из менютата и функциите :-)

 

За последните 2 които поръчах за познати - помолих да пишат малка стойност за ф-рата, и при двете платих само по около 20 лв с квитанция на място в пощата - и толкова...няма никакви митнически декларации, ЕОРИ номера и разни други отежнявания. Ето и извадка от офертата която получих за последната която купих : 

 

1>USD295.00/pc for W2-A9002 for VW JETTA with built in GPS function,no map,
2>USD65.00 of internal PEG-4 digital TV function for Bulgaria,not external DVB-T box
3>USD85.00 for shipping one W2-A9002 to Bulgaria by HONGKONG POST,this is the cheapest & slowest way
 
Пристига в БГ пощи за точно една седмица - много бързо е. 
 
Поздрави
 
п.п. Взимайте си само 8 инча...не правете грешката да взимате от старите с по 7 които са. Разликата от 1 инч - на думи не е голяма - но всъщност е огромна.....Единия познат искаше изрично 7 инчова - и като видя моята и подивя - продаде я и нова само че 8 инча :-)
Редактирано от simichoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами поръчах я :) (тази на newsmy). Ще видим като дойде след 1 седмица. Цената, понеже взех две(за един приятел), излезе 395 евро....

Ще кача снимки като пристигне....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:PDT_Armataz_07: Чакам с нетърпение прясна информация!

 

 

 

Уитсона наистина ли има функциониращ RDS, щото не дават нито снимка, нито видео? Питам само от любопитство, защото изпълнението за Г7, каквото на мен ми трябва,  е 6,2 инча :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз съм си поръчвал няколко подобни навигации...послесната която поръчах и ползвам сега е тази :

 witson_w2a7501_1.jpg

Модела е W2-A7501 - на Witson. Сега не го виждам на сайта им - но имат нови модели - които са със същите характеристики. Визуализира всичко по колата - парктроник, (камера ако има), климатроник, отворени врати. Като звук - мисля, че е 1:1 с този на заводския Swing (говоря за О2 ФЛ). 

 

Минавал съм и през 2 навигации които са с Win CE, ужасно бавни са, тромави за навигация - иначе за музика са ок. 

Тази последната е с Андроид - двуядрен процесор - и трябва да Ви кажа, че е адски бърза. Голям кеф е да се работи с такова нещо - екрана е много добър, ярък и е много чувствителен. Все едно се работи със смартфон - капацитивен е екрана. Аз на моята имам качени 2 навигации - Sygic и Navigon. Имам и тунер цифров - вижда се много добре. Аз поне за момента нямам забележки като изключим, това че можеше малко по красиво да направят програмата за музиката...както се досещате обаче - от маркета има много програми и може да се ползва всякаква :-)

 

Ако искате мога да направя клип - и да ви покажа как работи и кратка "обиколка" из менютата и функциите :-)

 

За последните 2 които поръчах за познати - помолих да пишат малка стойност за ф-рата, и при двете платих само по около 20 лв с квитанция на място в пощата - и толкова...няма никакви митнически декларации, ЕОРИ номера и разни други отежнявания. Ето и извадка от офертата която получих за последната която купих : 

 

1>USD295.00/pc for W2-A9002 for VW JETTA with built in GPS function,no map,
2>USD65.00 of internal PEG-4 digital TV function for Bulgaria,not external DVB-T box
3>USD85.00 for shipping one W2-A9002 to Bulgaria by HONGKONG POST,this is the cheapest & slowest way
 
Пристига в БГ пощи за точно една седмица - много бързо е. 
 
Поздрави
 
п.п. Взимайте си само 8 инча...не правете грешката да взимате от старите с по 7 които са. Разликата от 1 инч - на думи не е голяма - но всъщност е огромна.....Единия познат искаше изрично 7 инчова - и като видя моята и подивя - продаде я и нова само че 8 инча :-)

 

 

не видях в сайта за Супърб.

Помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:PDT_Armataz_07: Чакам с нетърпение прясна информация!

 

Уитсона наистина ли има функциониращ RDS, щото не дават нито снимка, нито видео? Питам само от любопитство, защото изпълнението за Г7, каквото на мен ми трябва,  е само 6,2 инча :eusa_think:

В предишното ми мнение съм пропуснал таз думичка, оцветена в червено :blush: т.е. не бих взел Уитсон.

gpandreev - и аз не можах да намеря Уитсон андроид за Супърб, но Carpad 2 има http://exclusivecarauto.com/1024x600-android-skoda-seat-4x50w-p-1036.html
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.