Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мотор 2.0 TDI BKD започна да пуши


takew

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

По-скоро пушекът е сив и се усеща миризма ,като на мазут,а що се отнася за маслото което карам то е Shell AVL 5W30 Longlife от ЕТ и е сменяно преди два месеца.

Редактирано от takew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сив-нафта, черен-богата нафта, бял-не запалена нафта, бял-антифриз.

СИН-масло.

Да, прав си. Ама син да стане, трябва само масло да гори :) При сдухващо се турбо е по - скоро сиво. Поне мойте скромни цветоусещания като такова го определят.

 

То между другото маслото си има специфичен мирис и добре се усеща отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като чуя БКД и се сещам за пукната глава. Ама колегата вика че маслото и антифриза си стоят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от турбото, няма ли да има значително количество масло в турбопътищата?

Лесно би могло да се провери там ....., а не да гадаем тук по цвят и мирис на газовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ама син да стане, трябва само масло да гори ......

 

В смисъл?

Не е само масло. Бензин или нафта също трябва да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сагата с неприятно-пушещата кола приключи.Оказа се лоша нафта от бензиностанция ЕКО.Продължават да ни ЦАКАТ с лоша нафта.Заредих на OMV ,ще сложа и някаква добавка за изчистване.Препоръчаха ми някаква на лики моли за помпа дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми някаква на лики моли за помпа дюза.

Вземи си добавка на ProTec или Xenum. Всичко останало, което се продава по бензиностанциите и супермаркетите е с доста съмнително качество и ефект!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сагата с неприятно-пушещата кола приключи.Оказа се лоша нафта от бензиностанция ЕКО.Продължават да ни ЦАКАТ с лоша нафта.Заредих на OMV ,ще сложа и някаква добавка за изчистване.Препоръчаха ми някаква на лики моли за помпа дюза.

Колега, ако не е тайна на кое ЕКО зареди? Моята кола до тук 28 000 км е зареждана два пъти на Лукойл, иначе само на ЕКО, а до сега не съм имал проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може просто да си се оказал на бензиностанцията в неточното време. Ако са те заредили веднага след като са зареждали цистерните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, ако не е тайна на кое ЕКО зареди? Моята кола до тук 28 000 км е зареждана два пъти на Лукойл, иначе само на ЕКО, а до сега не съм имал проблеми.

 От година и половина сипвам само на ЕКО,досега нямаше проблем но стана.ЕКОто ,за което става въпрос, е в Пловдив на Пещерско шосе.

Редактирано от takew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година и половина сипвам само на ЕКО,досега нямаше проблем но стана.ЕКОто ,за което става въпрос, е в Пловдив на Пещерско шосе.

Ясно. Аз понеже чета през мобилната версия и не виждам адреса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да!

Мерси, колега, точно се чудех каква е тази лампа  :blush: ... Аз винаги стигам до 50 км оставащ пробег преди да заредя до горе. Така че според мен наистина не би следвало да има какъвто и да е проблем да се кара до дъно... все пак хората са го мислили, че 60% от шофьорите са тотално неосведомени и надали биха допуснали бъг от такъв размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори когато компа покаже оставащи 0 км, в колата има гориво за още поне 40км м/уградско. Тествано лично. Тоталното оставане без гориво при дизелите може да доведе до влизане на въздух в системата. При някои от тях обезвъздушаването си е мъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Сагата с неприятно-пушещата кола приключи.Оказа се лоша нафта от бензиностанция ЕКО.Продължават да ни ЦАКАТ с лоша нафта.Заредих на OMV ,ще сложа и някаква добавка за изчистване.Препоръчаха ми някаква на лики моли за помпа дюза.

Освен това БКД е с дюзи Бош, не Сименс, както е при РС.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.